Derneğimiz              
 
 

KABATAŞLILAR BÜLTENİ - SAYI 15

Eylül 2006

Bültenler Ana Sayfasına Dön

1966 YILI MEZUNLARININ KATKILARIYLA TÜRK BAYRAĞIMIZI 30 AĞUSTOSTA 24 METRELİK YENİ GÖNDERİNE ÇEKTİK

Derneğimiz ve okulumuz 1966 yılı mezunlarının katkıları ile hazırlanan 24 metre boyundaki yeni bayrak direğimizin gönderine şanlı Türk bayrağımızın çekimi töreni 30 Ağustos Çarşamba günü saat 11,00'de okulumuz bahçesinde yapılmıştır. Duygularımızın had safhaya ulaştığı bu coşkulu tören saygı duruşu, İstiklal Marşı'mızın hep bir ağızdan söylenmesi ve okul müdürümüz Recep MEMİŞ'in açış konuşması ile başladı. Dernek başkanımız İlhan ORHUN'da Türk Bayrağımızın milletimiz için taşıdığı önem ve değere değinerek olayı gerçekleştiren 1966 yılı mezunu Kabataşlılara teşekkür etti Vakıf başkanımız Erol DEMİRDÖVEN'in de konuşmasından sonra 1966 mezunları adına Ender AKACAN Ve Talip ÇOLAK konuşmalarında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.Törenimize katılan Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Ragıp ÜYE ve şube müdürleri, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Fahri İNCEÇELİKLİ, Baş muavinimiz Emeti AKANPINAR, Müdür Yard. Şemsettin DANA, öğretmenlerimiz ve 1966 yılı mezunlarımız tören sonunda duygularını birbirleriyle paylaşarak okulumuzun açılış günü olan 18 Eylül Pazartesi günü buluşmak üzere ayrıldılar.


KABATAŞLILAR DERNEĞİ OLARAK ÜYELERİMİZİN ADRES VE TELEFONLARINI KENDİ RIZALARI OLMADAN YAYINLAYAMIYORUZ

Kabataşlılar Derneği olarak sık sık mezunlarımızdan dönem ve sınıf arkadaşlarının adres ve telefonlarını isteyen e-posta, telefon ve faks ile dilekler almaktayız. Dernekler Kanunu ilgili maddelerine göre ve üyelerimizin özel hayatları ile ilgili bilgi gizliliğine saygı göstererek kendi rızaları olamadan yayınlayamıyoruz. Bunun tam tersi olarak bu sayıdan itibaren dönem veya sınıf arkadaşları hakkında bilgi isteyenlerin adlarını bülten ve e-posta kümelerimizde yayınlayacağız. Böylece kendileri ile görüşmek isteyenlerin onları aramalarını sağlayacağız. İlk olarak 1984 mezunu Mehmet HASBA’nın arkadaşları ile haberleşme dileğini yayınlıyoruz. Kendisi ile haberleşmek isteyenler için adresi şöyledir: Mehmet HASBA (1984 mezunu) Emniyet Müdürü
Karakoçan İlçesi Emniyet Müdürlüğü – ELAZIĞ
E-posta: mehmethasba@hotmail.com

KABATAŞ MEZUNLARI SAMSUN’DA BİR ARAYA GELDİLER “KARADENİZLİ KABATAŞLILAR DERNEĞİ” KURULMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANILDI

Okulumuzdan muhtelif yıllarda mezun olmuş Kabataşlı ağabey ve kardeşlerimizle 1992 yılı mezunumuz Kemal Özyurt’un yaptığı başarılı bir organizasyonla 2 Eylül 2006 cumartesi akşamı Samsun Yelken Kulüpte beraber olduk. Ağırlıklı olarak Samsun ve çevre ilçeleri olan Terme, Çarşamba, Kavak ve Ünye’den gelen Kabataşlılarla eski okul anılarının keyifle paylaşıldığı ve aramızdan ayrılan arkadaşlarımız ile öğretmenlerimizin hüzün ve rahmetle anıldığı geceye Kemal Özyurt’un bu toplantının amacını ve dernek başkanımız İlhan Orhun’un geceye katılmak ve Karadenizli Kabataşlılar ile beraber olmaktan derneğimiz adına duyduğu memnuniyeti anlatan konuşmaları ile başladı. Karadenizli Kabataşlıların derneğimiz, okul müdürlüğümüz, vakfımız ve okul aile birliğimiz için hazırladıkları gecenin anısını yansıtan plaketlerinin dernek başkanımız İlhan Orhun ile yönetim kurulu üyemiz Nabi Cücük’e verilmesinden sonra derneğimiz plaketleri de misafiri olduğumuz bazı ağabeylerimize takdim edildi. Gecenin önemli olayı ise bölgesel birçok Kabataşlının bir araya gelmesi sebebiyle bu beraberliği daha sık ve organize şekilde yapabilmek için bir dernek kurmak çabalarının başlamasına karar verilmiş olması idi. Yani KARADENİZLİ KABATAŞLILAR DERNEĞİ’nin temelleri atılmış oldu. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden keyifli sohbet , geceyi en ince detayına kadar hassasiyetle düzenleyen Kemal Özyurt’un orkestra ile beraber söylediği Türk Sanat Müziği eserleri ile son buldu. Tüm Kabataşlılar en kısa zamanda tekrar bir araya gelebilmek dileği ile vedalaşarak ayrıldılar.

 

KABATAŞLILAR EVİ KABATAŞLILARA “MONCAFE” ADI İLE % 15 İNDİRİMLİ OLARAK HİZMET VERECEK


Yıllardan beri Ortaköy’de bulunan Kabataşlılar Derneğine ait Kabataşlılar Evi yeni bir konsept ile “Moncafe” adı ile Kabataşlılara % 15 indirimli olarak hizmet vermeye başladı.Ortaköy Muallim Naci Caddesi Yelkovan Sokaktaki 11 numarada hizmet veren
Kabataşlılar evi “Moncafe” adı altında Fransız ve Osmanlı mutfağının seçeneklerini sunuyor. Menüde ayrıca ev yapımı makarnalar, kırmızı ve beyaz et menüleri, damak lezzeti veren çok özel dondurma çeşitleri de mevcut. Üç katlı mekandan yıldönümleriniz, özel toplantılarınız için de yararlanabilirsiniz. Huzur içinde birkaç saat geçirmek için arayabileceğiniz telefonlar şöyledir: 0212 227 38 70 Faks: 0212 260 41 74 İnternetten ortakoymoncafe@yahoo.com adresi ile ulaşabilirsiniz.

 

BASINDA KABATAŞ ERKEK LİSESİ


• Medline mali işler genel müdür yardımcılığına Kabataş mezunu İlker Cem Tütüncü getirildi. (29.06.2006 Dünya Gazetesi)
• Ketenci Kolektif Şirketi sahibi Sadettin Ketenci savaş sebebiyle Kabataş Lisesi’nde arzusuna rağmen bir yıl okuyabilmiş.
(06.07.2006 Dünya Gazetesi Bölgeye Bakış ilavesi)
• Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri üniversiteye taşıyan okulların başında geliyor. (12.07.2006 Bugün Gazetesi)
• Hakkı Devrim “Kabataş Otel Olsun” diyen Hıncal Uluç’a cevap veriyor:
(12.07.2006 Radikal Gazetesi)
• Turhal Elektrik Pano İmalat San. Ve Tic. Genel Müdürü Sinan Sakman liseyi Kabataş Lisesi’nde okumuş.(19.07.2006 Dünya Gazetesi)
• OSS ile mahkemelik olan 4 öğrenciden biri Kabataş Erkek Lisesi mezunu.
• (21.07.2006 Bugün Gazetesi)
• Kabataş Eğitim Vakfı içinde tarihle yemekte buluşan bir karakol: FERİYE
• (22.07.2006 Halka Tercüman Gazetesi İnci İlavesi )
• Domino’s Pizza’nın İnsan Kaynakları Yöneticisi Kürşat Yılmaz liseyi Kabataş Lisesinde okumuş.(23.07.2006 Ekonomist Gazetesi)
• Aydın Ilgaz: “Babam Hababam Sınıfı’nı benim okuduğum Kabataş Erkek Lisesi’nde yaşadıklarım ile zenginleştirdi” Hababam Sınıfı 50 yaşına girdi.
• (27.07.2006 Hürriyet Gazetesi) (23.07.2006 Milliyet Gazetesi Pazar Eki)
• Röportaj ustası Kabataş Mezunu Halit Çapın’ı kaybettik.(30.07.2006 Milliyet )
• Kabataş Lisesi mezunu Libya’nın Ankara Büyükelçisi Mangush “Arap dünyasının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını” söyledi. (06.08.2006 Halka Tercüman Gazetesi)
• “Mektuplar” ve “Günlük” yazarı Orhan Burian 39 yıllık hayatında lise yaşantısına Kabataş Erkek Lisesi’nde başlamış.(01.08.2006 Milliyet Sanat Dergisi)
• Kabataş Mezunu Küçük İskender Melih Cevdet Anday şiir ödülünün sahibi oldu.
• (11.08.2006 Beyoğlu Gazetesi)
• Turcas Petrol’un ortağı Erdal Aksoy “Yıllarca Kabataş Erkek Lisesi’nde sıfır veren öğretmenlerle okuduğum için çalışma azmim arttı” diyor.
• (01.08.2006 Forbes Dergisi)
• Aritech Firması Kabataş Erkek Lisesi’ni kablosuz internete kavuşturdu.
(13.08.2006 Hürses Gazetesi) (14.08.2006 Business Weekly Dergisi)
• Kabataş Erkek Lisesi dahil İstanbul’da Anadolu Liseleri yine dolmadı.
(26.08.2006 Sabah Gazetesi)(15.08.2006 Radikal Gazetesi)(13.088.2006 Hürriyet Gazetesi İnsan Kaynakları İlavesi)
-4-
• Beyoğlu Kaymakamı Kamil Başar liseyi Kabataş Lisesi’nde okumuş.
(25.08.2006 Beyoğlu Gazetesi)
• Kabataş Lisesi mezunu eski dernek başkanı Nusret Selen avukatlığı bırakıp kozmetik sektörüne girmiş. (27.088.2006 Hürriyet İnsan Kaynakları Gazetesi)
• Kabataş Erkek Lisesi müdürü “ Liselere 3. yerleştirme yerine yedek öğrenciler alınmalı “ dedi. (02.09.2006 Milliyet Gazetesi)
• “Türklere Satış Yapmanın İncelikleri” kitabının yazarı Tolga Sasık liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde okumuş. (01.09.2006 Salesmax Dergisi)
• İhracatçıların duayeni Kabataş Mezunu Özcan Balkır’ı kaybettik.(06.09.2006 Dünya)
• Şehit Asteğmen İbrahim Gürkan Kabataş Erkek Lisesi mezunuydu ve son anonsu “arkadaşlar dağılın” dedi ve vuruldu. (07.09.2006 Halka Tercüman Gazetesi)
• İstanbul’da Kabataş Erkek Lisesi de dahil Anadolu Liseleri kontenjanları boş kaldı.
(09.09.2006 Halka Tercüman Gazetesi) (30.09.2006 Yeniçağ Gazetesi)
• Medyasör Azmi Koçak Kabataş Erkek Lisesi’nden mezuniyetinin 40. yılı için onur plaketi aldı. (01.09.2006 Telepati Telecom Dergisi)

 

OKULUMUZDA BU YIL 3 YENİ ÖĞRETMEN GÖREVE BAŞLADI, 9 ÖĞRETMENİMİZ DE EMEKLİ OLARAK ARAMIZDAN AYRILDILAR

Her eğitim yılının başında açılışta gözlerimiz öğretmenlerimizi ararken bazılarını göremez, sorduğumuzda emekli olduklarını öğreniriz, onların yerine de bazı yeni yüzler görürüz ki onlar da göreve yeni başlayan öğretmenlerimizdir. Bu eğitim yılında da 9 öğretmenimizin emekli olduklarını 3 yeni öğretmenimizin de göre başladıklarını öğrenmiş olduk. İşte öğrencilerine veda ederek emekli olan öğretmenlerimiz Rabihan ERKAL (tarih), Fuat ULUSOY (Matematik), Veli TÜRKMEN (tarih), Ahmet Hilmi AYTEKİN (Beden Eğitimi), Hayrettin SÖNMEZ (resim), Ayşe ALSAN (İngilizce), Aliye EDİZ (Felsefe), Hande YEŞİM (İngilizce), Nuray OSMANOĞLU (Matematik)’dır. Kendilerine emeklilik hayatlarında mutlu yaşamlar diler öğretmenler gününde aramızda görebilmeyi dileriz. Göreve yeni başlayan öğretmenlerimiz de İmdat NAR (Coğrafya ve Müdür Yardımcısı), Kenan OVACIK (Edebiyat), Yalçın ÖZTÜRK (Felsefe)olup okulumuzda başarılı çalışmalar yaparak topluma yararlı öğrenciler yetiştirilmelerini dileriz.

 


“150 YENİ KABATAŞLI KARDEŞİMİZ HOŞGELDİNİZ”

YENİ DERS YILINA “5 SENE EĞİTİM VEREREK” YEPYENİ BİR KABATAŞ OLARAK BAŞLADIKOkulumuz Kabataş Erkek Lisesi 2006-2007 eğitim yılına 18 Eylül 2006 günü yapılan bir törenle başlamış oldu. Yeni eğitim yılı ile beraber ayrıcalıklı bir lise olan Kabataş bir yeniliğe daha imzasını atarak hazırlık sınıfı ile birlikte eğitimi 5 yıla çıkardı. Bu yıl 150 yeni Kabataşlı arkadaşımız da böylece hazırlık sınıflarının ilk öğrencileri olarak aramıza katılmış oldular. Açılış törenimiz ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından Beşiktaş ilçesindeki bayrak töreninde okul olarak verilen görevimizin bitirilmesinden sonra müdürümüz Recep MEMİŞ ile dernek başkanımız İlhan ORHUN’un Atatürk köşesine koydukları çelenklerden sonra yapılan saygı duruşu ve söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Sonra sırası ile Okul müdürümüz Recep MEMİŞ’in “ hoş geldiniz” konuşmasını, geçen senenin okul birincisi Rumeysa ÇAMDERELİ ’nin, bu sene aramıza katılan öğrenciler adına Mert ÜLGEN’in ve dernek başkanımız İlhan ORHUN, Vakıf Başkanımız M. Erol DEMİRDÖVEN’in ve Vakıf Onursal Başkanımız Cahit KOCAÖMER’in konuşmaları takip etti. Konuşmaların hepsi Kabataş’ın Atatürk ilkelerinin takipçisi olduğunu ve laiklikten ödün vermeyeceğini vurgulayan konuşmalarda bulundular. Kabataş’ta okumanın ayrıcalık olduğunun önemini belirttiler. Tören sona ererken bütün öğrenci kardeşlerimiz de sınıflarına dağılırken biz de Kabataşlılar Derneği olarak sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı geçirmelerini diliyoruz.

 

KABATAŞ ERKEK LİSESİ BU YILDA ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA İSTANBUL BİRİNCİSİ OLDU

BİR MEZUNUMUZ İLK 1000 ÖĞRENCİ İÇİNDE 31. OLDU

Bu yıl da ÖSS sınavlarında her yıl olduğu gibi Kabataş Erkek Lisesi’nin 2005-2006 mezunları başarılı dereceler elde ettiler. İşte Kabataşlıların bu başarılarının istatistik bilgileri aşağıda olup kimler olduğunu öğrenmek isteyenlerin isim listeleri ve puanları Kabataş Erkek Lisesi resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır.
2006 ÖSS Y-SÖZ1’de ilk 1000’e girenler; 29 kişi
2006 ÖSS Y-SAY1’de ilk 1000’e girenler; 15 kişi
2006 ÖSS Y-EA1’de ilk 1000’e girenler; 17 kişi
2006 ÖSS Y-SAY2’de ilk 1000’e girenler; 15 kişi
2006 ÖSS Y-EA2’de ilk 1000’e girenler; 15 kişi

 

MEZUNİYETLERİNİN 25. YILINI DOLDURAN 81’LİLERİN YAPTIĞI BAĞIŞLARLA ALINAN BİR BİLGİSAYAR İLE 6 ADET PROJEKSİYON VE PERDELERİ OKULUMUZA TESLİM EDİLDİ

Her yıl bir anane haline gelen ve kış yemekleri sırasında mezuniyetlerinin 25. yılını dolduranlara verilen anı plaketlerine bu yıl sahip olan 81 mezunlarının plaket törenleri sırasında katılanların yapacakları bağışlarla okulun bir eksiğine yardımcı olmakta adeta bir gelenek haline gelmişti. Bu yıl da 81 mezunları okul laboratuarlarında ders görülmesini kolaylaştırmak için bilgisayara bağlı çalışan projeksiyon makinelerinin alımına karar vermişlerdi. Alınan cihazlar yapılan bir törenle Kabataşlılar Derneği başkanı İlhan ORHUN ile yönetim kurulu üyesi Ömer BAYRAK tarafından okul müdürümüz Recep MEMİŞ’e teslim edilmiştir. Yeni projeksiyonların okulumuz eğitim hayatına başarı kazandırmasını diler bağışçılarımız 3 FEN E, 3 Fen H ve 3 FEN B sınıfları ile Esener MAÇİL ile İrfan CELAYİR’e Kabataşlılar Derneği olarak teşekkür ederiz.