Derneğimiz              
 
 

KABATAŞLILAR BÜLTENİ - SAYI 22

Kasım 2007

Bültenler Ana Sayfasına Dön

KABATAŞLI GENÇ MEZUNLAR “KABATASLAK PERFORMANS KUMPANYASI”
ADLI BİR GÖSTERİ GRUBU KURUYORLAR


Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuş ve daha önce okulda ve okul dışında tiyatroda oynamış veya eğitimini almış arkadaşlarımız bir araya gelerek “KABATASLAK PERFORMANS KUMPANYASI” isimli bir grup kurarak hazırlıklara başlamışlardır. Kendileri hakkında “performans sanatları” grubu açıklaması yapan kurucu arkadaşlarımız ; kapılarının okuldan mezun olan herkese açık olduğunu da ifade etmektedirler. Kuruluşlarını özellikle okulumuzun 100. yıl kutlamalarına denk getiren Kabataşlılar ; “Kabataş’ta Sanat Bir Gelenektir”
sloganı ile amaçlarını da kısaca özetlemiş olmaktadırlar. Memleketimizde son yıllarda tiyatronun geldiği yerin pek iç açıcı olmadığını vurgulayan arkadaşlarımız , eski tiyatro eserlerinin de temcit pilavı gibi ısıtılarak önümüze konulmasından sıkıntı duyduklarını söylemektedirler.Yanlarına sanatın her dalında başarılı Kabataşlıları davet ederek , oyun yerine ; bir “performans gösterisi” sunmak istediklerini belirtmektedirler. Tiyatronun klişe kurallarını ve tabularını yıkmak isteyen genç Kabataşlı kardeşlerimize ulaşmak için E-posta: kabataslakperformans@yahoo.com adresini kullanabilir, veya http//www.kabataslakperformans.blogspot.com sitesinden bilgi alabilirsiniz. Biz de kendilerine başarılı çalışmalar diliyoruz.
 

 

KABATAŞLILAR’DAN ANILAR

“Kabataşlılar’dan Anılar” köşemizde bu ay 1948 mezunu M. Emin Can’ın bir okul anısını yayınlıyoruz:

ŞEY

Yıl 1948, aylardan Nisan, güzel bir bahar günü ve lise son sınıftayız. 3. teneffüs önemli, çünkü en uzunu...Bu teneffüste de bezden yaptığımız topla okul bahçesinde top oynadık. Zil çalınca da apar topar sınıflara dağıldık. O günkü dersimiz fizikti. Bu nedenle sınıfımıza değil rahmetli fizik hocamız Avni Kulen’in (sıfırcı Avni) nin dershanesine gidip kendisini bekledik. Sınıfa girer girmez Sıfırcı Avni kan ter içindeki beni hemen gördü. Aslında üç senedir hocanın en iyi talebelerinden biri idim. Karnemde 3 yıl boyunca 9-10 dan aşağı not görmemiştim. Herhalde o gün ter içindeki halimden hoca hoşlanmamıştı. Yerine geçer geçmez “809 Emin Can tahtaya “ dedi.
Çaresiz tahtaya geçtim ve bir önceki dersi anlatmamı istedi. Konuyu biliyordum hemen anlatmaya başladım:
“Şey Hocam...” Ben “Şey” der demez Avni Hoca: “ Duuuur,” dedi. “O Şey dediğin nedir? Senin Türkçen bu kadar zayıf mıdır? Türkçesi olmayan nasıl fizik öğrenir? Tahtanın soluna adını soyadını numaranı yaz sonra da yanına sıfır koy ve geç yerine otur” Hocanın dediğini aynen yaptım. Bu olaydan sonra da hayatım boyunca “Şey”
kelimesini kullanmamaya özen gösterdim. Size de tavsiyem şey kelimesinin ardındaki nesne ne ise her zaman onu kullanın , bu kelimeyi boşluk doldurmak için kullanmayın

 1948 yılı 6 Fen A mezunu 809 M. Emin Can.



“Seni hiç görmedik , ama ;
çok özledik be Atam...”

Kabataşlılar Derneği

 

 

KABATAŞLILAR DERNEĞİ YENİ EĞİTİM YILI BURSLARI İÇİN
BURS VERECEKLERİ BEKLİYOR


Kabataşlılar Derneği tarafından her yıl okulumuz öğrencilerine verdiğimiz ihtiyaç bursları için burs verecek Kabataşlılar’ın ve Kabataşlı yakınlarının ilgileri beklenmektedir. Burs komisyonumuz tarafından seçilen bu yılki burs alacak kardeşlerimiz Kasım başından itibaren her ay aylıklarını almaya başlamışlardır. Üç yıldan beri 10 ay 60 YTL olarak ödenen burs karşılıksız olup, bu yıl ayda 70 YTL ye yükseltilmiştir. Derneğimizden okulumuzda okurken burs alan öğrenciler daha sonra üniversiteyi de kazandıklarında bursları yüksek öğrenimlerinde de devam etmektedir. Ayrıca her yıl okulumuzu bitirirken ilk üç dereceye girenlere de yüksek öğrenimleri süresince derneğimiz tarafından burs verilmektedir. Bu burslar Kabataşlılar Derneği üyeleri ile hayırsever Kabataş Dostları
tarafından burs fonuna yapılan bağışlar ile verilmektedir. Burs konusunda ne kadar fazla bursverene ulaşabilirsek daha fazla Kabataşlı kardeşimize burs verebileceğimiz herkesin malumudur. Arzu edenler Derneğimize ayda 70 YTL bağış yaparak bir Kabataşlı Kardeşimize burs verebilir veya daha az bir para ile burs havuzuna toplanan paraya katkıda bulunabilirler.

 

KABATAŞLI GÖZÜYLE:
BİR KARDEŞİMİZİN OKUMASI İÇİN SİZ DE
KATKIDA BULUNMA GURURUNU YAŞAYIN

 

Nejat GÖZEN-69
Kabataşlılar Derneği'mizin “Burs Fonu” konulu bir faaliyeti var.

Derneğimiz ; okulumuzda okuyan ; başarılı ama maddi durumu yetersiz öğrencilere parasal katkı sağlıyor , aylık katkılarla ellerinden tutuyorlar.Geçenlerde sordum ; anlattılar. Önüme gelen herkese anlatıyorum . Sizlerle de paylaşmak istedim. Önce ; “ hangi öğrencilere ?” sorusu akla geliyor. Cevap şöyle ; temel 3 kıstas var : Lisemizde okuyan , başarılı ve maddi durumu yetersiz…Ancak öğrenci, ilk üç derece ile mezun olursa ; ve üniversite kazanırsa ; üniversitede de başarılı olması koşuluyla ; burs almaya devam ediyor. Sonraki soru ; “ burs alacaklar nasıl seçiliyor…?” Dernek bünyesinde 3 kişilik bir komite var. Okul idaresi ile çok sıkı işbirliğindeler.
Bütün çabaları , tartışmaları ; “Doğru Öğrenci”yi bulabilmek.
İşleyiş şöyle :Rehber öğretmenler ve öğretmenler tavsiye ediyorlar.
Okul idaresi inceliyor ve burs taleplerini , derneğe iletiyor. Komite burada devreye giriyor.
Çok sıkı bir “tahkikat” ve “takip” söz konusu. Çok titiz davranmak zorundalar …
Çünkü ; maalesef , varlıklı talebelerin de , burs almak için başvurdukları görülmüş.
Sonra , yapılan incelemeler sonucu , burs alacaklar belirleniyor.
Burs kazanan talebeye , onu onurlandırarak deniyor ki ;
“……Yavrumuz , sen başarılı bir talebesin. Karnen harika . Ayrıca ilk yarı bak teşekkür de getirdin.
Artık senin bir ikinci velin de var.Her ay hesabına 70.- ytl yatıracak. Güle güle kullan…Sen bunu
hakettin……Başarılarının devamını diliyoruz……..”
Talebe , velisini görmüyor , kim olduğunu bile bilmiyor. Veli de öyle ; adından başka ; tanımıyor talebesini.
Ancak veliye yıl sonu şöyle bir yazı geliyor :
“ Sn…………… , Burs Fonu’muz kanalı ile velisi bulunduğunuz ……….. ……….. , sınıfını teşekkürle/takdirle geçmiş olup ; notları ve teşekkür/ takdir belgesi fotokopisi ilişiktedir…………………”
Bursun sonraki yıllarda da devamı ; talebenin başarısının devamına bağlı.
Burs alan talebelerin, yüklendikleri sorumluluk ile ; başarılarının arttığı görülmüş.
Bundan büyük keyif olur mu …! Neyse ; devam ediyorum…
Peki , veli olmak için ne yapacağız.? Birinci yol ; “…Bire bir…” denen yol..
Yani derneğimin belirlediği 70.- ytl’yi , her ay aşağıda yazdığım banka hesaplarına yatırmak , ya da aynı miktar için kredi kartından çekme izni vermek.
Ne ; taahhüt var , ne de imza falan. Yapmanız gereken , kendinizin belirlediği bu bedeli , düzenli olarak her ay yatırmak. Hepsi bu. Artık bileceksiniz ki ; bir talebeniz ve bir sorumluluğunuz var.Genç kardeşimiz de bilecek ki ; artık bir velim daha var…
Olabilir ki ; bizlere rakam fazla geldi…
O zaman şart değil 70.-ytl…Burs Fonu bağışlarının ; alt ,üst limitleri yok.İsterseniz ; 10,20,30….Kısaca siz ne dilerseniz. İşte bu noktada ; ikinci yol devreye giriyor.Adına “havuz” deniyor.
Mesela , benden 10,sizden 30 , bir başkasından gelen 20 liralar bu havuzda toplanıyor.
Ve öğrenciye ; “…..velilerinden gelen 70.-ytl …..”diye , yine onurlandırarak aktarılıyor..Ve uygulama devam ediyor.
Bir kardeşe anlatırken , şöyle sordu :” Bizim 2 oğlumuz var.Kız öğrenci istesek olur mu ?...”
Sordum. “Tabii olur , neden olmasın ..” dediler. Bu da keyfin bir başka yönü.
Bir ağabeyin sorusu da şöyleydi :” Okulun açılmasını mı bekleyeceğiz ? Bu ay başlasak olur mu?”
İstediğimiz zaman başlayabileceğimizi öğrendim
Kabataşlılar Derneği’m , şu anda ; 26’si üniversitede okuyan 87 talebemize burs veriyor.
Ayrıca, burs alan öğrencilerimizi ; tiyatro,sinema ,kültürel gezi gibi etkinliklerden de , havuzdan sağladığı olanaklarla , bedelsiz faydalandırıyor. Biz Kabataşlılara düşen sadece elimizi uzatmak.
Mesela 2 rakı parasına …Mesela birkaç sigara parasına.
“….okulumuza ve Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bu kardeşlerimize….” yardım ; inanın zor değil.
Dediğim gibi küçücük bir fedakarlık ; hepsi bu. Yapın hesabınızı , zor olmadığını göreceksiniz.
Bizim, millet olarak , bu ülke coğrafyası olarak , yapımızda zaten bu yok mu ?
Birine ne kadar kızsak da ; başı sıkıştığında yanında olmaz mıyız. ?
“Ben Kabataşlıyım” dediğinizde , gece yatağınıza yatıp ; kendinizle bir başınıza kaldığınızda , bu genç kardeşimizi de hatırladığınızda , göreceksiniz ; iki damla huzur gözyaşı süzülüverecek yanaklarınızdan.
Buna ; haz diyorlar. "Kabataşlılık" diyorlar .Mahrum etmeyin kendinizi.
Sevgi ve saygılarımla
Not : İlgili banka ve hesap numaraları şöyle :
YKB Merkez Şube 65360506 nolu hesap.
İŞ Ortaköy Şube 375623 nolu hesap.
FİNANSBANK Ortaköy Şube 0012790459 nolu hesap.

 


“...Eğitim sorunu çağın gereklerine uygun bir yapılanma ile çözüldüğü takdirde, Türkiye Cumhuriyeti bütün sorunlarını kısa sürede aşabilecek bir güce kavuşacaktır. Büyük Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Kutsal Cumhuriyet de; gerçek ilmin ışığında ilelebet yaşayacaktır. Kabataş Erkek Lisesi 100. yılına başarılı bir şekilde koşarken, yine Büyük Önderimiz Atatürk’ün ifadesinde yer alan :

 

“...Cumhuriyet Sizden Fikri Hür, Vicdanı Hür, Nesiller İster, Cumhuriyet İlmen ve Fikren Kuvvetli Muhafızlar ister...” sözünü okulumuz kendisine rehber edinmiştir...........”


( Müdür’ümüz Recep Memiş’in
3 Haziran 2007 tarihli Pilav Günü’ndeki konuşmasından alınmıştır.)

 

AÇILIŞTA OKUNAN “KABATAŞLILAR BİLDİRİSİ” ALKIŞLARLA KARŞILANDI
CUMHURİYETİMİZİN 84. YILDÖNÜMÜNÜ
“CUMHURİYET BALOSU” İLE KUTLADIK

BALO SIRASINDA MEZUNİYETLERİNİN 15.YILINI
KUTLAYAN 92 MEZUNLARI DA ANI PLAKETLERİNİ ALDILAR


Hoparlörde Ata’mızın sesi duyuldu: “Türk Milleti Bayramınız Kutlu Olsun” diyordu CD deki sesi ve nutkuna devam ederek “ Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek ünlü konuşmasını sonlandırıyordu. Hepimizin alkışları ile inledi Hamdi Saver salonundaki “Cumhuriyetimizin 84. Yılını Kutlama Balosu” ... Daha sonra bir “Ti” sesi ile şehitlerimize saygı duruşunda bulunduk ve hep beraber İstiklal Marşı’mızı coşku ile söyledik. Hepimiz günlerdir devam eden şehitlerimiz ile ilgili haberler ile üzgündük, bu baloyu yapıp yapmamak konusunda çok düşündük. Kabataşlılar Derneği olarak Ata’mızın ilk Cumhuriyeti kurduğu günün gecesinden beri yaptırttığı Cumhuriyet Baloları’nı biz de yıllardır takip ederek bir gelenek haline getirmiştik ve Cumhuriyet Balosu yapılmalıydı... Orada eğlenmek değil, milli hislerimizle coşmalı, şehitlerimize Cumhuriyetimiz’e sahip çıktığımızı yapılacak konuşmalar ve kutlamalar ile ispat etmeliydik. İşte 29 Ekim 2007 Pazartesi gecesi okulumuz Hamdi Saver salonunda böyle bir hisle “Cumhuriyet Balosu”nda Kabataşlılar olarak buluştuk. Balonun bir diğer özelliği de 1992 mezunları ile başlayarak mezuniyetlerinin 15. yılını kutlayanlara birer Anı Plaketi verilecek olmasıydı. 71 arkadaşımız o gece hem arkadaşları ve hocaları ile buluştular, hem de anı plaketlerine kavuştular. Balonun sunucusu profesyonel bir radyo DJ si olan Kabataş mezunu arkadaşımız “şeker çocuk” lakabıyla anılan Cüneyt Vural. Gecenin müziklerini günün anlamına yakışır seçimleri ile Dj Sinan Uçan dinletti. 1992 lilerin yanında geceye katılanlar arasında Talip Çolak, Prof. Necdet Aras, Ender Akacanlar ve arkadaşları, 1988, 1982, 1970 mezunlarından gruplar ve yönetim kurulu üyelerimiz aileleri ile birlikteydiler. Protokol masasında ise okul müdürümüz Recep Memiş’in rahatsızlığı sebebiyle müdür başyardımcımız Emeti Akanpınar, eski okul müdürümüz Korel Haksun, emekli edebiyat öğretmenimiz Oktay Tuncer ve eşi ile yönetim kurulu üyelerimiz yer aldılar.Feriye Lokantası’nın lezzetli menüsü ile başlayan balo başkan İlhan Orhun’un “hoş geldiniz” konuşması sonunda Şeker Bayramında gazetelerde yayınlanan “Kabataşlılar Bildirisi” ni okumasıyla salon alkışlardan inliyordu , bildiriyi kaleme alan Anıl Cansızoğlu’nu da hep beraber tebrik ettik. Kokteyl ve sonrası yemek salonunda Nabi Cücük, Ali Polat ve Pınar Tuba Biçmen tarafından çekilen fotoğraflarla gecemiz ölümsüzleştirildi. Balo öncesi verilen kokteyl ile yemek arasında davetliler deniz kenarına giderek muhteşem havayi fişek gösterisini izlediler. Geçen yılki baloda Nabi Cücük’ün sahiplendiği havayi fişek gösterilerine bu yılda başkan İlhan Orhun sahip çıkarak “ Bu gösteriye çok masraf ettik ama, sizler için değdi” diyerek herkesi güldürdü. Yemeğin sonlarına doğru 92 lilerin Anı Plaketi Törenine geçildi. Sahneye sınıf sınıf davet edilen 92 liler anı plaketlerini İlhan Orhun, Emeti Akanpınar, Oktay Tuncer, Taner Kıral , Talip Çolak ve Necdet Aras’ın ellerinden aldılar ve hatıra resimleri çektirdiler, içlerinden çok heyecanlananlar mikrofonu ellerine alarak duygularını açıkladılar, “Kabataşlılar Ölür ama Kabataşlılık Ölmez” diye sloganlar yaratanlar bile oldu. Eski Başkanımız Taner Kıral da gecenin başında konuşmayı düşünmediğini ama yaşananlardan çok duygulandığını söyleyerek mikrofonu alarak memnuniyetini dile getirdi. Şeker Çocuk Cüney’in mikrofona çağırdığı meslektaşı Kabataşlı Hopdedik Ayhan da bir konuşma yaparak plaket alanları tebrik etti. Balo herkesin ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte söylenen 10. Yıl Marşı ile devam etti. Son saatler ise çalan coşturucu müziklerle Nejat Gözen ile Dr. Gülşah Oktay’ın dans shovları ve onları görerek coşan katılımcıların dansları ile devam etti. Gece sonunda Derneğimize organizasyon için teşekkür edenler birbirleri ile vedalaşarak en kısa sürede tekrar beraber olabilmek dilekleri ile ayrıldılar.

 

 

AVRASYA MARATONU”NDA KOŞAN KABATAŞLILAR

DAHA SONRA BİZİMLE BERABER OLDULAR
SEZONUN İLK “DOSTLAR KAHVESİ”NDE
KATILIM REKORU KIRILDI

 

Kabataşlılar Derneği olarak yıllardır her ayın son Pazar günü yapmakta olduğumuz ve bir gelenek haline gelen “Dostlar Kahvesi” adlı açık büfe kahvaltımızın bu eğitim sezonundaki ilkini 28 Ekim 2007 Pazar günü rekor bir katılımla gerçekleştirdik. Yaz tatili sonrası ilk ayın son pazarı Ramazan ayına geldiği için katılımın az olacağı düşünülerek Dostlar Kahvesi geçen ay yapılmamıştı. Bu sebeple Dostlar Kahvesinde tahminen 350 kişilik bir katılımla rekor kırıldı. İlginin büyük olmasının sebeplerinden biri de havanın çok güzel olması ve kahvaltının deniz kenarında açık havada yapılması , aynı gün Asya ile Avrupa arasında Boğaz Köprüsü yoluyla yapılan “Avrasya Maratonu” nuna katılan Ali Polat liderliğindeki Kabataşlıların da koşu sonrasında kahvaltıya katılmalarıydı. Ali Polat köprü üstünden de katılım grubu ile okulumuzu beraber gösteren resimler çekmişti. Kahvaltının en küçük katılımcıları ise Engin Aydın, Altan Işıltan ve Emre Acar’ın kucaklarda gelen bebekleriydi. Kahvaltının resimlerini Nabi Cücük yeni makinesi ile çekerek ölümsüzleştirdi. Mezuniyetlerinin 50. yılını dolduranlar grubu yine bizlerle
birlikteydiler. Kahvaltıya 2000 yılı sonrası 7 sene içinde mezun olan Kabataşlılar da kalabalık gruplar halinde katılmışlardı. Bu kadar kalabalık bir katılımcı olmasına rağmen açık büfe kahvaltıda soframız hiç yiyeceksiz
kalmadı, gelenler beraberlerindeki yiyecekler ile katkıda bulunarak sofrayı donattılar. Sonuçta açık büfe her zamanki gibi “Bereketli” oldu. Kahvaltı sonrası herkes Kasım ayının son Pazar günü yapılacak olan “Dostlar Kahvesi”nde buluşmak üzere vedalaşarak ayrıldı.


KABATAŞLILAR DERNEĞİNİN GAZETELERDE YER ALAN BİLDİRİSİNİ GENEL İSTEK ÜZERİNE
OKUYAMAYAN KABATAŞLILAR İÇİN TEKRAR YAYINLIYORUZ:

 

SİZ HAİNSİNİZ


BİZ KABATAŞLIYIZ. 100 yıldır bu topluma sayısız bilim adamı, devlet adamı, sanatçı, yazar, doktor, mühendis, yargı mensubu, yönetici yetiştirmiş bir irfan yuvasının; ülkemizin 81 iline yayılmış bireyleriyiz.
Camiamızın renkleri olan Kırmızı; şanlı bayrağımızdan, Siyah; Balkan Şavaşında verdiğimiz şehitlerimizden bize yadigardır.
Ülkemiz için kurulduğu günden bugüne ona hizmeti şeref sayan bir camianın fertleri olarak; terörü ve onu yokmuş gibi göstermeye çalışıp ülkemizin birlik ve beraberliğini içine sindiremeyen tüm kişi ve kurumları ESEFLE KINIYORUZ.
Bu ülkenin gençlerini zehirleyen ve hatta şehit etme cüretini gösteren hainler ve onların tüm siyasi uzantıları UNUTMAYIN.
Dil, din, ırk farkını gözetmeksizin kardeşçesine,
Çanakkale’de, Kurtuluş Savasında biz buradaydık,
İlk Meclis kurulurken biz buradaydık,
Cumhuriyetin tüm devrimlerinde biz buradaydık,
Köylerimize ilk yollar okullar yapılırken biz buradaydık,
Şehirlerimize sanayi kurarken biz buradaydık,
Üniversitelerimizin temelleri atılırken biz buradaydık,
Çağdaş değerlere sahip bir ülke olmak için çalışmak gerektiğinde biz hep buradaydık,
Bugün şehitlerimiz için ağlıyoruz ama yine de biz buradayız.
Hep burada olacağız.
UNUTMAYIN. SİZ HAİNSİNİZ. BİZ KABATAŞLIYIZ.


KABATAŞLILAR DERNEĞİ

 

SEVİNDİKLERİMİZ

 

• Okulumuz 2000 yılı mezunlarından Hande DEMİRTAŞ 3 Kasım 2007 de evlendi.
• Okulumuz mezunlarından Başak Alan Tansu Yeşisoy ile 27 Ekim 2007 de evlendi

 

ÜZÜLDÜKLERİMİZ 


• Okulumuz 1947 yılı mezunlarından Derneğimizin 1902 numaralı üyesi uzun yol kaptanı Ferit BİREN 26 Ekim 2007 tarihinde bir ameliyat geçirmiştir.
• Okulumuz 1952 yılı mezunlarından Derneğimizin 2916 numaralı üyesi K. Tarık TOKER’in eşi Şevkat TOKER 01.Temmuz 2007 tarihinde vefat etmiştir.
• Okulumuz 1947 mezunlarından Necat EREN 13 Kasım 2007 tarihinde vefat etmiştir.
 

 

 KABATAŞLILAR DERNEĞİ’NİN GENÇLİK KOMİSYONU “Genç-KEL”
ÇALIŞMALARINA TEKRAR BAŞLADI


Son bir senedir üyelerinin üniversite imtihanları ve vatani görevleri sebebiyle aktif olamayan Kabataşlılar Derneği Gençlik Komisyonu “Genç-KEL” 2007 mezunlarının bayrağı devralmasıyla tekrar faal duruma geldi. Kabataşlı duruşunu ilke edinen Genç-KEL yeni mezun olan Kabataşlıların birlik ve beraberliğini sağlamayı, öğrenci
kardeşlerimize yardımcı olmayı ilke edinmiştir. Komisyonumuzun organizasyonları hakkında htt://groups.yahoo.com/groups/genckel adresinden bilgi alabilirisiniz. Şu anda yeniden faaliyete geçen Genç-KEL Yiğit TÜZE, Eren SERDAR, Abdullah YILMAZ, Faruk ERKAL, Zeynep DANIŞ, Tülay POLAT, Elif FINDIKOĞLU, Özgür ZÜLFİKAROĞLU ve Yavuz Emre YEŞİL’den oluşmaktadır.
 

 

 KABATAŞLILAR DERNEĞİ OLARAK AVRASYA MARATONUNA KATILDIK


28 Ekim 2007 günü yapılan Avrasya Maratonuna Kabataşlılar Derneği üyesi arkadaşlarımız da katılarak bu geleneksel halk koşusunda Kabataşlıları temsil ettiler. Resimde arkadaşlarımız Boğaz köprüsü üzerinde bu anı fotoğrafını çektirirken sağ arka köşeden de okulumuz Kabataş Erkek Lisesi görülüyor.

 

KOMİSYONU ÜYELERİMİZ (GENÇ-KEL) 29 EKİM YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

 

Derneğimiz Gençlik Komisyonu üyesi arkadaşlarımız (genç-KEL) ile halen okuyan Kabataşlı kardeşlerimiz 29 Ekim 2007 gecesi yapılan Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılarak Okulumuz ve Derneğimizi temsil ettiler. Resimde Kabataş Erkek Lisesi flaması altında arkadaşlarımız yürüyüş sırasında görülüyorlar.