Derneğimiz              
 
 

KABATAŞLILAR BÜLTENİ - SAYI 6

Mart 2005

Bültenler Ana Sayfasına Dön

1978 MEZUNU KABATAŞLI KARDEŞİMİZ KUBİLAY BOZKURT
KABATAŞLILARIN İLGİ VE DESTEKLERİNİ BEKLİYOR


Kubilay Bozkurt 1978 mezunu Kabataşlı bir kardeşimiz. Kendisi 1962 de Hereke’de doğmuş, 1975 de girdiği Kabataş’ı 1978 de bitirmiş, ODTÜ Elektronik mezunu.
4 yıl önce yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirerek ameliyat olmuş, 45 gün yoğun
bakımda kaldıktan sonra da sağ tarafı felçli olarak hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Günlük
yaşantısını sürdürebilmesi için de ortopedik yatak, ortopedik minder, ortopedik yastık ve transfer tahtası ile akülü bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı var. Çoğunluğu yine Kabataşlı olan
arkadaşları, eş ve dostları ile akrabaları aralarında bir kampanya yaparak ihtiyaç olan şeyleri
temin için gerekli yardımı yapmaya çalışıyorlar ve ilgilenecek Kabataşlıların da kendileri ile
irtibata geçmesini bekliyorlar. Arayanlara gerekli bilgi verilecek ve ne yapabilecekleri söylenecek. Kubilay Bozkurt kardeşimizin ihtiyaçlarının temini için ilgi gösterenler vereceğimiz kişi ve telefonları arayabilirler:Ayşen Süsen,Petra Gönenç GSM:0532-273 71 76

KURBAN BAYRAMINDA TEBRİK GÖNDERENLERE
KABATAŞLILAR DERNEĞİ OLARAK TEŞEKKÜR ETTİK


Geçtiğimiz Ocak ayında kutladığımız Kurban Bayramı’nda Kabataşlılar Derneği olarak başkanımız İlhan Orhun’a gönderdikleri tebrikler ile bütün üyelerimizin bayramları İstanbul Valisi Muammer Güler, Milli Eğitim Müdürü Ömer Balibey, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Önal, Edirne Kabataşlılar Derneği Başkanı Veysi Özek, Ankara
Kabataşlılar Derneği Başkanı Ahmet Fırıncı ve üyelerimizden Ali Oral tarafından kutlanmıştır. Dernek olarak da kendilerine yazılı olarak teşekkür edilerek karşılık verilmiştir.

HAMDİ SAVER SALONUNA 12 0CAK GÜNÜ YILDIZ YAĞDI!
‘’2004’ÜN EN İYİLERİ’’ ANKETİMİZDE
KAZANANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDILAR


*Günün rekorunu 3 ödülü alan Ali Kırca kırdı.
*Acun’un sahneden laf attığı Can Dündar da ona yerinden cevap hakkını kullandı
*Süleyman Seba özel ödülü Şenez Erzik’e verildi
*Anadolu Ateşi ödülünü alınca iki türkü finalisti de birer türkü ile teşekkür ettiler
*Hopdedik Ayhan seneye de ödüle talip olduğunu söyledi.
Kabataşlılar Derneği tarafından bu yıl 2. si yapılan ‘’2004 ‘ün En İyileri’’ anketimizde kazananların anı plaketlerini aldıkları ödül töreni 12 Ocak 2005 Çarşamba günü okulumuz Hamdi Saver salonunda yapıldı.
Hamdi Saver salonunun dolduran Kabataşlı öğrenciler, öğretmenler, Derneğimiz üyeleri ve Kabataş dostlarının yanı sıra kalabalık bir medya temsilcisi de töreni ilgi ile izlediler ve gazeteleri ile kanallarının haber bültenlerine taşıdılar.
Tören saati geldiğinde dallarında birinci olanların katılımı ile Hamdi Saver salonunu adeta bir Yıldız Yağmuruna tutulmuştu. Kimler yoktu ki? Tanınmış gazeteciler, yazarlar, spor adamları, medyanın en tanınmış kişileri ile temsilcileri Kabataşlılar ile beraber oldular, onlarla tanışıp, kendilerini seçenlere daha yakın olup teşekkür ettiler.
Edebiyat Öğretmenimiz Gülşen Yarlı’nın dörtlükleri eşliğinde yaptıkları sunumlara derneğimiz anket komitesi başkanı Nabi Cücük te eşlik etti ve tek tek çağırdıkları seçilmiş kişilere yine davet ettikleri kişiler tarafından anı plaketlerini verdittiler.
Günün açılışı hazırlık sınıfından bir öğrencinin klasik keman dinletisi ardından da dernek başkanımız İlhan Orhun’un konuşması ile yapıldı.
Sırası ile Hürriyet adına Doğan Hızlan’ın aldığı ödülü, Süleyman Seba özel ödülünü alan Senez Erzik, Can Dündar ve Ali Kırca takip ettiler. Can Dündar branşlarda kadın, erkek ayrımı yapılmamalı derken, onu Defne Samyeli ile Ali Kırca da destekler
şekilde konuştular, aksini savunan Hopdedik Ayhan cümlesini ‘Kabataş erkektir erkek kalacaktır.’şeklinde bitirmiştir. Ali Kırca kendi adına, ATV adına ve Siyaset Meydanı adına
üç ödüle birden sahip oldu. Ali Kırca’nın kendi ödülü Kabataş mezunu ATV haber Kameranı Hakan Gülle tarafından verildi. Defne Samyeli geliş sebebini Nabi Cücük’le yaptığı çok hissi telefon konuşmasına bağladı. Acun ise mesleğe giriş öyküsünü anlatırken ilk günlerinde hakkında yazı yazan Can Dündar’a laf atınca o da yazdığı yazıyı anlatarak cevapladı.
Beyaz da biraz geç gelebilmesine rağmen büyük ilgi gördü. Anadolu Ateşi’nin ödülünü alanlar bir de sürpriz yaptılar, Türkü Yarışmasında finale kalan 2 aday birer türkü ile katıldılar. Uğur Dündar yayını olduğu için ancak tören bitiminde verilen yemeğe katılabildi.
Kazanan radyoların yapımcıları ve DJ leri katılarak ödülünü alırken Avrupa Yakası ile Gülse Birsel çekimde oldukları için asistanları ile teşekkür mesajı göndermişlerdi.
Tören Kabataşlı olmaktan her zaman gurur duyan Hopdedik Ayhan’ın ‘Bana torpil mi yapıyorsunuz? Ama ne olursa olsun, torpil de yapsanız seneye yine ödülümü istiyorum’
espirileri ile son buldu
Aynı günün akşamı bütün kanallarda, ertesi gün de gazetelerde ödüllerini alanlar teşekkürlerini sözlü ve yazılı olarak yayınlayarak yaptılar. Böylece Kabataşlılar Derneği yılın ilk faaliyeti olan 2004 ün en iyileri anketi ve töreni ile KABATAŞ’IN SESİNİ DUYURMANIN BAŞARISINI BİR DAHA İSPAT ETMİŞ OLDULAR.

ESKİLERDEN ANILAR KÖŞEMİZ

Bu sayımızda eskilerden anılar köşemize 1956 mezunu Oktay Velioğlu ağabeyimizin anlattığı İstanbul Boğazı’nı dolduran Karadeniz’den gelen buzlar arasında Kabataşlıların maceralarına yer veriyoruz.

OKULUN YARIŞ KAYIKLARI İLE
BUZLAR ARASINDA NASIL SIKIŞTIK?


Sene 1954 kışı... Kabataş Erkek Lisesinde birinci sınıftayız. Okul 4 sene ve ilk defa biz okurken 3 seneye iniyor. Derken bir gün bakıyoruz Boğazın üzerini Karadeniz den gelen
parça parça buz tabakaları kaplıyor. Gazetelere göre Tuna nehrinden Karadeniz’e oradan da
akıntı ile Boğaza gelmişler ve daralan yerlerde sıkışıp iki yaka arasını bile birleştirenler oluyor. Karşıdan karşıya geçenler veya buz üzerine masa ve iskemle koyup oturanların resimleri gazeteleri süslüyor. Okulda da o zamanlar Galatasaray tarafındaki duvar dibinde kayıkhane ve içinde okulun yarış kayıkları var. (Bunlar seneler geçtikçe kullanılmamaktan çürüdü, son kalanlar da 1960 da açılan orta kısmın yatılılarının oyuncağı olarak parçalandı) Arkadaşlardan bir grup yarış kayıklarından bir futa’yı suya indirerek öğle tatilinde buzların yanına gittiler. Ama hareket halindeki buzlar onları sıkıştırınca hareketsiz ve mahzur kaldılar.
Bu sırada ders zili çalınca onları orada bırakan sahildekiler korkarak sınıflarına kaçtılar. Boksör lakaplı bir Kimya öğretmenimiz müdür yardımcısı Celal Bey vardı. Durumu gördü, önce buzların üzerinden birbirine atlayarak sıkışanlara ulaştı, sonra acı gücünü kullanarak önce onları kurtardı ve kıyıya sapsağlam ulaştırdı, sonra da ‘Boksör’ lakabına yakışır şekilde hepsini kum torbasına çevirip sınıflarına yolladı. Bu buzların üzerinde yaşayanlardan biri olan o sırada Kabataş’ta okuyan eski Adalet Bakanımız Hikmet Sami Türk’ünde buz üzerinde resmi gazetelerde yayınlanmıştı.
N.Oktay Velioğlu (1956 mezunu)

‘KABATAŞLI BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ’
7. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI


Kabataş Erkek Lisesi mezunlarından Beşiktaş Kulübü üyesi olanların bir araya gelerek kurdukları ‘Kabataşlı Beşiktaşlılar Derneği’ olağan genel kurulunun 7.sini 30 Ocak 2005 Pazar günü Kültür Sitemizdeki Feyyaz Tokar salonunda yaptılar. Üyelerin çoğunluğunun katılımıyla gerçekleşen genel kurulda seçilen yeni yönetim şöyledir:
İlyas Tunaoğlu-Başkan (1960 mezunu, emekli albay, Hacıbekir’de müdür, Beşiktaş Kulübü Divan Başkanlığı Kurulu Genel Sekreteri), Mehmet Kaynak-Başkan Yardımcısı (1962 mezunu, turizmci), Serdar Savaş-Genel Sekreter (1977 mezunu, Dünya Sağlık Teşkilatı Avrupa Proğram Direktörü), Saim Oğuzülgen-Murakıp Üye ( 1963 mezunu, Kaptan), M.Halit Saraçoğlu-Veznedar (1961 mezunu,Telsim Avrupa Teknik Bölge Müdürlüğünde Yönetici)Yılmaz Soysal-Üye (1955 mezunu, avukat), Çetin Kalkavan-Üye (1962 mezunu, armatör), Özcan Kesim- Üye (1968 mezunu, mühendislik mimarlık akademisi mezunu), Aziz Girayer-Üye (1981 mezunu, inşaat mühendisi ), Dr. Atilla Ozgan-Üye (1968 mezunu, tıp doktoru, Beşiltaş Kulübü Başkanlık Divanı üyesi), Hamit Olgun Çoşkuntuna-Üye (1965 mezunu, eczacı), Ahmet Kalkavan-Üye (1964 mezunu, armatör), Alper Kuş-Üye (1975 mezunu, emekli maliye müfettişi, eski İstanbul defterdarı, mali müşavir), Adnan Celep-Üye (1960 mezunu, emekli memur) Kabataşlılar Derneği olarak yeni yönetime başarılar dileriz.

HER AYIN SON PAZARI KAHVALTILARI 2005 YILINDA DA DEVAM EDİYOR
YENİ YILIN İLK ‘PAZAR KAHVALTISI’NI
30 0CAK GÜNÜ HEP BERABER YAPTIK


Derneğimiz tarafından başlatılan ve iki yıldan beri her ayın son Pazar günü yapılarak bir gelenek haline gelen ‘Pazar Sabahı Kahvaltıları’ 2005 yılında da devam edecek olup ilki 30 ocak 2005 günü yine sabah saat 11.00 de okulumuz kantininde yapıldı.
Her zaman olduğu gibi yönetim kurulu üyelerimizin özel katkıları ve arzu eden kişilerin getirdikleri yiyecekler ile kurulan kahvaltı soframız ücretsiz olup üyelerimiz ile aileleri ve Kabataşlıları biraraya getirmek , onlara birlikte güzel saatler geçirtmek amacını taşıyordu. Nitekim havanın soğuk hatta ara sıra kar atıştırıyor olmasına rağmen bizi yalnız bırakmayan dostlar, üyeler ve Kabataş ailesinin ilgisi yine büyük oldu. Salonu dolduranlar arasında çeşitli senelerin mezunları, aileleri, hatta yeni yürümeye başlayan minik namzet Kabataşlılar da vardı. Bu mart ayının 5 inde 25 yıl anı plaketlerini kış yemeğinde alacak olan 1980 liler den de gelenler kahvaltı sırasında nasıl diğer arkadaşlarına ulaşabileceklerinin işbölümünü yaptılar. Her ay sonunda daha büyük ilgi gören ve daha çok kişinin katılımına sebep olan
Pazar kahvaltımıza katılanlar bir sonraki ay yapılacak olan Pazar kahvaltısında buluşmak üzere birbirlerine veda ederek ayrıldılar.

‘KABATAŞ GEMİSİ’NİN YENİ SÜVARİSİ İŞBAŞINDA
KABATAŞ ERKEK LİSESİNİN 15. MÜDÜRÜ
OLARAK RECEP MEMİŞ GÖREVE BAŞLADI


Kabataş Erkek Lisesi’nin 26 Ocak 2005 tarihinden itibaren yeni bir müdürü var.
Kabataş tarihinin 15. müdürü Sayın Recep Memiş. Bilindiği gibi okulumuza tam 20 sene
Müdürlük yapmış olan Sayın Korel Haksun emekli olarak görevini bırakmak zorunda kalmış
Kabataş Erkek Lisesi tarihine de başarılı geçen yılların ardından 15. müdür olarak adını ve geçmişte hizmet veren müdürler köşesine de resmini astırmıştı. Okulumuza 26 Ocak 2005 tarihinde Yeni Levent Lisesinden tayinle gelen Sayın Recep Memiş 15. müdür olarak görevine başladı. Sayın Memiş de Korel Haksun gibi Edebiyat Fakültesi mezunu bir tarih öğretmeni. Göreve başladıktan sonra kendisine Dernek yönetim kurulu olarak bir tanışma ziyareti yaptığımızda Bültenimiz adına şu kısa söyleşiyi yaparak sizlere de tanıtmaya çalıştık.
-Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız ?
-1963 yılında Giresun ilinin Espiye ilçesinde doğdum, ilköğretimim Giresun’da,
orta öğretimim ise İzmir Fatih Kolejinde idi, Liseyi İstanbul Plevne lisesinde bitirdikten sonra
Üniversiteyi de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde okudum, evli ve biri kız diğeri erkek iki çocuk babasıyım, Almanca biliyorum.
-Okulumuza hangi okuldan tayin oldunuz,kaç senedir müdürlük yapıyorsuz
öğretmenlik branşınız nedir?
-İstanbul Yenilevent Lisesi müdürü iken, naklen atama ile geldim. 12 yıldır müdürlük yapıyorum. ‘Tarih’ ve ‘T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük’ branşım.
-Göreve başlamadan Kabataş’ı ne kadar tanıyordunuz, Kabataş sizin için ve ifade ediyor?
-Kabataş Lisesi’ni her zaman Türkiye’nin en seçkin ve güzide bir eğitim kurumu olarak tanıyordum. Yetiştirdiği öğrenciler Türkiye’nin gururu olmuştur. Önünden geçtiğim her zaman bu okula saygı ve gurur dolu gözlerle bakmışımdır. Kabataş Erkek Lisesi ; Osmanlı Devleti’nden , Cumhuriyet’e intikal eden ulu bir eğitim çınarıdır. Bu çınar her geçen gün daha gür ve büyük olarak Atatürk’ün bizlere emanet ettiği en büyük eseri Cumhuriyet üzerine hayat vermeye , onun yetiştirdiği güzel insanlarla yaşatmaya devam ettirecek Türkiye’nin övünç kaynağı bir eğitim kurumu olarak görüyor ve düşünüyorum.
-Kendi arzunuz ile mi tayin edildiniz, yoksa memuriyet sürprizi mi sizi bize getirdi ? Göreve başlayalı kısa zaman oldu ama okulu tanıyabildiğiniz kadarıyla düşünceleriniz nelerdir?
-Kabataş Erkek Lisesi’ne kendi arzum ve isteğim ile geldim. Bu okulun onurunu ve gururunu Kabataş Camiası ile paylaşmak ve Kabataşlı olmak benim için şeref ve övünç kaynağıdır. Oldukça detaylı bir yapılanması olan Kabataş’ın her yönüyle daha verimli ve etkin bir kurum olması gerekmektedir.
-Bu sene sonuna kadar yapmak istediğiniz veya değiştirmek istediğiniz bir şeyler var mı ?
-Sene sonuna kadar iç yapılanma ve görev anlayışında sürekli değişim ve gelişim anlayışını tesis etmek olacaktır..

KABATAŞLILAR MERHABA

RECEP MEMİŞ

Ülkemizin geleceğinin teminatı olan , sevgili gençlerimizin yetişmesinde öncü rolü oynayan Kabataş Erkek Lisesi’nin tüm mensuplarını saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
26.01.2005 tarihinden itibaren okul müdürlüğüne başlamış bulunmaktayım.
Bu zaman zarfında bütün Kabataş camiasının yakın ilgi ve desteğini gördüm. Sizlerin arasına
katılarak Kabataş ailesi mensubu olmak benim için gurur verici bir olay olmuştur.
Saygıdeğer Kabataşlılar, Osmanlı Devleti’nden Cumhuriyet’e uzanan süreçte
yüksek seviyeli ve onurlu bir kurum olan Kabataş Erkek Lisesi’nin Ulu Çınarı , her zaman olduğu gibi, bundan sonra da çağdaş Türkiye’nin ufuklarını kaplayacak ve Kabataş’ın vizyonu her zaman etkinliğini koruyacaktır.
Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren sorumluluğumuzun bilincinde olup Büyük Önderimiz Atatürk’ün ifadesiyle ‘’Yorulmadan çalışacağız’’ ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hak ettiği Çağdaş Dünya düzenine kavuşturacak insan gücü yetiştirmek en büyük gayemiz olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle Kabataşlılara selamlarımı ve saygılarımı sunarım.

KABATAŞ ERKEK LİSESİ TARİHİNDEN BUGÜNE KADAR 14 MÜDÜR GEÇTİ

1908 senesinden beri Türk Eğitim Dünyasının saygıdeğer bir kuruluşu olarak
Milli Eğitim sistemimizin içinde saygın bir yeri olan Kabataş Erkek Lisesi’nin yönetiminin 26 Ocak 2005 tarihinden itibaren başına geçen Sayın Recep Memiş 15. müdürü olmuştur. İşte daha önce okulumuza hizmet vermiş eski müdürlerimizin adlarını aşağıda sayarak verdikleri
hizmetten ötürü saygıyla anıyoruz:
(1908-1908) Hasan Tahsin AYNİ
(1908-1911) Lütfü EMİROĞLU
(1911-1914) Hüseyin NAZIM
(1914-1917) M.Sait ERKOL
(1917-1922) Abdulkerim NADİR
(1922-1931) M.Edip ERGUN
(1931-1932) Mahmut EKREM
(1932-1949) Nuri ONUR
(1949-1951) Cemal ARTÜZ
(1951-1958) Faik DRANAZ
(1958-1974) Adnan DİNÇER
(1974-1980) M.Nihat TÜNAYDIN
(1980-1985) A.Azmi GÜLER
(1985-2005) Korel HAKSUN

EDUCATÜRK EĞİTİM FUARINA OKULUMUZ VE DERNEĞİMİZ ALDIKLARI DAVETLE KATILDI

oyut Yayıncılık tarafından her yıl yapılmakta olan ve öğrenciler ile aileleri tarafından büyük ilgi gören EducaTURK fuarı bu yılda Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde 11-12-13 Şubat 2005 tarihlerinde yapıldı ve Kabataş Erkek Lisesi ile Kabataşlılar Derneği, fuarcılık şirketinin ücretsiz, davetlisi olarak katıldılar.
Türkiye’nin ilk ve en büyük fuarı olma özelliğine sahip EducaTÜRK fuarına yabancı üniversiteler, özel vakıf üniversiteleri, resmi üniversiteler ile çeşitli liseler , özel okullar, dershaneler, burs veren kurumlar katılarak olanaklarını sergileyip tanıtımda bulundular. Doğru ve kaliteli eğitim arayan veliler ile öğrenciler bu standları dolaşarak hem bilgi aldılar, hem de istikballeri için gerekli yolu çizmeye çalıştılar.
Kabataşlılar Derneği davetli olarak burs veren kurumlar standındaki yerini almıştı, fuar boyunca ilgilenenlere görevli arkadaşlarımız bilgi verdiler. Okulumuz ise davetli olarak katıldığı 24 metrekarelik özel standında orta öğretimi bitirmek üzere olan lise adayı öğrenciler ile velilerinden büyük ilgi gördü. Tercihi Kabataş’tan yana yapan veliler şimdiden çocuklarını nasıl yönlendireceklerini araştırıyorlardı. Fuarın sürprizi yeni müdürümüz sayın Recep Memiş’in de fuar standımızı ziyaret ederek verdiği güç ve destek oldu.

BASINDA KABATAŞ HABERLERİ

0 Kabataş Erkek Lisesi’nde bir söyleşiye katılan Rahmi Koç ABD’nin yanında yer almamızı önerdi. (04.01.2005 Yeni Şafak Gazetesi)
0 Rahmi Koç’un Kabataş Erkek Lisesi’nde yaptığı söyleşi büyük ilgi gördü.
(04.01.2005 Günlük Evrensel Gazetesi)
0 Faruk Nafiz Çamlıbel’in Kabataş Erkek Lisesi’nde bir müzesi oldu.
(04.01.2005 Zaman Gazetesi)
0 İstanbul Kabataş Erkek Lisesi okul müzesi kapsamında Faruk Nafiz Çamlıbel özel
Müzesi açılıyor. (05.01.2005 Yeniçağ Gazetesi)
0 Günün Proğramı: Kabataş Erkek Lisesi’nde saat 10.00 da Faruk Nafiz Çamlıbel
Müzesi açılıyor. (11.01.2005 Cumhuriyet Gazetesi, Dünya Gazetesi)
0 Kabataş’ta bir Cumhuriyet şairi Çamlıbel Müzesi açıldı.
(12.01.2005 Cumhuriyet Gazetesi)
0 Han Duvarları’nın şairi Kabataş’ta.
(12.01.2005 Cumhuriyet Gazetesi)
0 Faruk Nafiz okuluna döndü.
(12.01.2005 Radikal Gazetesi)
0 Faruk Nafiz Çamlıbel adına bir müze açıldı.
(12.01.2005 Türkiye Gazetesi, Özgür Gündem Gazetesi)
0 NTV de ünlü şair Faruk Nafiz Çamlıbel’in müzesinin açılışı vardı.
(13.01.2005 Akşam Gazetesi)
0 Kabataşlılar Hürriyet’e ödül verdi.
(13.01.2005 Hürriyet Gazetesi)
0 Can Dündar Kabataş Erkek Lisesi’nde Yılın Köşe Yazarı seçildi.
(14.01.2005 Milliyet Gazetesi)
0 Avrupa Yakası ödüle doymuyor. Kabataş Erkek Lisesi tarafından yılın dizisi seçildi.
(14.01.2005 Sabah Gazetesi)
0 Avrupa Yakası Kabataşlılar Derneği tarafından yılın dizisi seçildi.
(14.01.2005 Takvim Gazetesi, Hürriyet Gazetesi)
0 Faruk Nafiz Çamlıbel’in özel eşyaları öğretmenliğini yaptığı Kabataş Erkek Lisesinde
sergileniyor. (15.01.2005 Sabah Gazetesi)
0 Yayıncı Ragıp Zarakolu Fındıklı Ortaokulu’ndan sonra Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi
(17.01.2005 Radikal Gazetesi)
0 Kurtlar Vadisi’nin İplikçi Nedim’i İsmail İncekara Kabataş Erkek Lisesi’nde okudu.
(21.01.2005 Akşam Gazetesi)
0 Yayıncı Cezmi Ersöz Kabataş Erkek Lisesi’nde okurken muhasebeci çıraklığı yapmış.
(24.01.2005 Gözcü Gazetesi)
0 Ateş Böceği Ercan Bostancıoğlu Çanakkale Lisesi’nde Teoman Alpay ile aynı sınıfta
1952 de okurken tastikname alarak Kabataş Erkek Lisesi’ne gelmiş.
(31.01.2005 Star Gazetesi)
0 Golf yatırımcısı Bora Yenigün 1982 de Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu.
(01.02.2005 Kapital Dergisi)
0 Ressam Muhsin Kut 1958 de Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu.
(04.02.2005 Gözlem Gazetesi, 23.02.2005 İzmir Life Dergisi)
0 Kabataş Erkek Lisesi İstanbul’da en başarılı 25 lisenin arasında.
(19.02.2005 Milliyet Gazetesi)
0 ‘Üç Opera’nın Bestelenişinin Öyküsü’ kitabının yazarı Aydın Büke Kabataş Erkek
Lisesi’nden mezun olmuş. (20.02.2005 Volume Dergisi)
0 Burçin Ergün Kabataş Erkek Lisesi mezunu olarak Zenger Multimedia da yöneticilik
yapıyor. (23.02.2005 İtovizyon Dergisi)

BİZİ ÜZENLER

0 28 Şubat 2005 tarihinde okulumuz eski müdürü Korel Haksun bir kalp ameliyatı geçirdi.
Kabataş ailesi olarak ‘geçmiş olsun’ der sağlıklı günler dileriz.
0 1982 mezunlarımızdan Yüksel Taşçı’nın annesi vefat etmiştir.
0 06 Şubat 2005 tarihinde okulumuz felsefe öğretmeni ve kültür müdürümüz Aliye Ediz’in
eşi 1966 mezunlarımızdan Mazhar Ediz vefat etmiştir.
0 21 Şubat 2005 tarihinde 1955 mezunlarımızdan Güner Tokdemir vefat etmiştir.
Kabataş ailesi olarak merhumlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz.

KABATAŞ TAKVİMİ

27 Mart 2005 Pazar Pazar Kahvaltısı
Yer: Okul Kantini Saat:11.00
02 Nisan 2005 Cumartesi Kabataş Eğitim Vakfı Genel Kurulu 1.toplantı
Yer: Hamdi Saver Salonu Saat:
17 Nisan 2005 Pazar Kabataş Eğitim Vakfı ekseriyet olmamışsa 2. toplantı
Yer: Hamdi Saver Salonu Saat:
24 Nisan 2005 Pazar Pazar Kahvaltısı
Yer: Okul Kantini Saat 11.00
08 Mayıs 2005 Pazar 50. yıl mezunlarına plaket töreni
Yer Hamdi Saver Salonu Saat:

KABATAŞ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI’NDAN HABERLER...

VAKIF GENEL KURULU NİSAN AYINDA YAPILACAK

Kabataş Eğitim ve Kültür Vakfı’nın olağan genel kurulu Nisan ayı içinde yapılacaktır.
Genel Kurul okulumuz Hamdi Saver salonunda 2 Nisan 2005 Cumartesi günü saat............da
yapılacak olup katılımda ekseriyet temin edilemezse 15 gün sonra 17 Nisan 2005 Pazar günü
aynı yer ve saatte tekrar yapılacaktır. Ayrıca diğer yayın organlarınca da duyurulacak olan
genel kurula Vakıf üyesi olan herkesin katılımı beklenmektedir.

VAKIF’IN 50.YIL MEZUNLARI’NA ANI PLAKETİ TÖRENİ MAYIS’TA

Kabataş Erkek Lisesi’nden 1954-1955 yılında mezun olanların 50. yıllarını doldurmaları sebebiyle anı plaket töreni 8 Mayıs 2005 Pazar günü Kabataş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından okulumuz Hamdi Saver salonunda yapılacaktır. Vakıf tarafından her yıl mezuniyetlerinin 50 yılını dolduranlar için bir gelenek haline gelmiş olan plaket töreni sonrası
katılanlar okul yemekhanesinde de hep beraber karavanadan yemek yiyerek eski günlerini anmakta sınıf arkadaşları ile neşeli saatler geçirmektedirler.Bu sene 8 Mayısta yapılacak törene katılmak isteyenlerin telefonu arayarak müracaatları beklenmektedir:
Nuray Gündoğdu Tel:0212- 260 24 58