Derneğimiz              
 
 

KABATAŞLILAR BÜLTENİ - SAYI 8

Temmuz 2005

Bültenler Ana Sayfasına Dön

MEZUNİYETLERİNİN 40 YILINI DOLDURAN 1965'LİLER PLAKETLERİNİ YAZ YEMEĞİMİZDE ALDILAR

Her yıl yaza girerken yapmakta olduğumuz ‘Geleneksel Yaz Yemeği’miz bu sene de 15 Haziran 2005 Çarşamba günü akşamı Feriye Lokantasında yapıldı. Yemekte yine gelenek haline gelen Mezuniyetlerinin 40.yıl anı plaketlerini bu sene de 1965 li 73 ağabeyimiz aldılar. Feriye Lokantasının özel menüsü , mezunlar orkestrasının muhteşem müzikleri ile okulumuz boğaz kıyısının büyülü atmosferinde yenen yaz yemeğine Kabataşlılar Derneği üyeleri ve misafirlerinden oluşan 200 den fazla davetli katıldılar. Yemek öncesi yapılan kokteylden sonra herkes kendi sınıf arkadaşları ile birlikte oturdukları masalarında geçmiş günlerinin anılarını tazeleyerek yemeğe başladılar. Daha önceki senelerde mezun olan kardeşlerimizin kurdukları ve bir ara çalışmalarına ara veren mezunlar orkestrası da bu gecenin şerefine tekrar bir araya gelerek bizlere nefis müzikler çalarak gecemizi renklendirdiler. Özellikle de gecenin özelliğine uyan 40 yıl önce mezun olanların 1965 lilerin okul çağlarında dinledikleri müzikler seçilmişti. Bu da geceyi dolduran 65 lilerin çoşmalarına yetti. Protokol masasında ise bir Kabataşlı olan Bilecik Valisi ile oğlu geçen sene mezun olan Beşiktaş Kaymakamımız ve Okul Müdürümüz Recep Memiş ve eski ve yeni vakıf ile dernek başkanlarımız yer aldılar. Ayrıca Onursal vakıf başkanımız Cahit Kocaömer ile sevilen emekli hocamız Oktay Tuncer de davetliler arasında yer alıyorlardı. Yemek devam ederken sınıf sınıf sahneye davet edilen 1965 mezunları 40. yıl anı plaketlerini protokoldaki davetlilerin ellerinden aldılar. Gecenin organizasyon komitesi tarafından yapılan duyurulara ve adres aramalarına rağmen bugüne kadar en az ulaşılabilen kişiler 1965 mezunları olmuştu. Onlardan da yemeğe gelebilen ve plaketini alan ancak 73 kişi olabilmiştir. Katılımda Fen sınıfları çoğunlukta Edebiyat sınıfları ise azınlıkta kaldılar. 1965 li edebiyat sınıflarının fen sınıflarının kalabalık olmasına rağmen onlara baskın çıkarak bir edebiyatçı olan Mehmet Ata Tansuğ’u okul talebe başkanı seçtirmelerini hatırlayan Vakıf Başkanımız Erol Demirdöven de kendinin yeni vakıf başkanı olarak seçilişini de fencilerin karşı zaferi olarak niteleyerek sahneden eski arkadaşlarına takıldı ve bunun bir rövanş olduğunu söyledi. Gece geç saatlere kadar önce canlı müzik sonra da disko müziği ile eğlenen katılımcılar bol bol eski günlerini de andılar. 1965 in unutulmaz hocaları Samih nafiz Tansu’nun, Kürt Aziz, Sallabaş Kemal, Selahattin Sel, Zeliha hanım ve Boş Tencere Vahit hocanın öğrencileri gecenin sonunda Vakfımızın vereceği 50 yıl plaket töreninde de berber olabilmek ümidiyle birbirlerine veda ederek ayrıldılar.

ÖĞRETMENLERİMİZ İLE BOĞAZA GEZİ YAPTIK

İlkini geçtiğimiz yıl yaptığımız şekilde bu yıl da 13 Haziran 2005 Pazartesi günü okulumuz öğretmenleri ile katıldıkları son kurul toplantısından sonra boğaza bir motor gezisi yaptık. Derneğimiz tarafından geziye davet edilen öğretmenlerimiz başta müdürümüz Recep Memiş ve başmuavinimiz Meral Mercan olmak üzere hep beraber okulumuz sahilinden bir deniz motoruna binerek Rumeli Kavağına kadar gidildi ve orada yenilen bir yemekten sonra tekrar aynı şekilde okulumuza dönüldü. Rumeli Kavağında yenilen balık herkeste nefis bir tat bırakırken gidiş ve dönüşte çoşan öğretmenlerimiz de müzik eşliğinde eğlendiler. Geziye Derneğimizden Başkanımız İlhan Orhun ile yönetim kurulumuzdan Ömer Bayrak. Nabi Cücük ve Cevat Ongun ile sponsorumuz Finansbank yetkilileri de katıldılar.

OKULUMUZUN BAHÇESİNE OTONUZU DERNEK ÜYE KARTI İLE PARK EDEBİLECEKSİNİZ

Son günlerde okulumuz bahçesine otomobillerini park eden kişilerin okulla hiçbir ilgilerinin olmadığı ve arabalarını park ettikten sonra okulu terk ettikleri görüldüğü için okul idaresi yeni kararlar almıştır.
Derneğimiz üyeleri de okul bahçesine otomobillerini park edebilmek için B kapısı girişinde Kabataşlılar Derneğinin üyelik kartını göstermek zorunda kalacaklardır. Girişin ücret karşılığı olmasına rağmen yanlarında üyelik kartını taşımayanlar okul bahçesine park edemeyeceklerdir. Üyelerimizden otoları olanların otomobilleri ile okula gittiklerinde yanlarında dernek üyelik kartlarını taşımalarını tavsiye ederiz. Bilindiği gibi Kabataşlılar Derneği üye kartına sahip olabilmek için aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.

15. KABATAŞ KÜLTÜR ŞENLİĞİ 30 MAYIS-3 HAZİRAN ARASINDA OKULUMUZDA YAPILDI

Kabataş Erkek Lisesi’nin her yıl Mayıs ayının son haftasında yapılan Kültür Şenliğinin 15. si bu sene 30 Mayıs ile 3 Haziran tarihleri arasına gelen haftada kutlandı. Okulumuz salonları Hamdi Saver ile Ahmet Taner Kışlalı ve Adnan Dinçer de yapılan gösteriler dışında bahçede de sergi standları açıldı ve okul dışına da geziler düzenlendi. Öğrenci kardeşlerimiz tarafından büyük bir ilgi ile izlenen söyleşilere Prof. Türkan Saylan, Doç. Dr. Ahmet Erol, Best FM den Cem Arslan, Beşiktaşlı Sporcular, Hilmi Yavuz, Prof.Dr. Erol Manisalı, Cezmi Ersöz, Mustafa Andiç, Feyza Hepçilingirler, Prof.Dr.Erdal Atabek, Bariton Zafer Erdaş, Savaş Dinçel ,Szevinç Erbulak katıldılar. Ayrıca KEL folklor ekibi, Sinema Kulubü, Modern Dans Topluluğu, Kültür Bakanlığı Modern Folklor Grubu gösteriler yaptılar. Bütün bu organizasyon için Kültür Müdürümüz Aliye Ediz Hocamızı kutlarız.

1985 MEZUNLARI TEŞEKKÜR ETTİLER:‘BİZLER 2005 YILI PİLAV GÜNÜNÜ ÖMRÜMÜZÜN SONUNA KADAR UNUTMAYACAĞIZ’

Her yıl pilav günümüzden önceki gece okulumuzdan mezun olmuş bir devrenin yatakhanede kalması adetini bu yıl da 1985 mezunları devam ettirdiler.Kalanlar memnuniyetlerini de aşağıdaki satırlarda yazdıkları E-posta ile bize duyurdular:
‘’Sevgili Kabataşlılar, sizlerle bu pilav gününde yaşadığımız inanılmaz keyfi paylaşmak istiyorum. Mezuniyetimizin yirminci yılı dolaysıyla bu sene pilav günü öncesi okulda kalma hakkı 1985 mezunları olan bizlerdeydi. Okulumuzun, derneğimizin ve özellikle sevgili Nabi Cücük’ün organizasyonu ile muhteşem bir hafta sonu yaşadık. Yıllardır her pilav gününde herkesin yüzüne bakarak acaba onlar mı diye aradığımız , yıllardır haber alamadığımız, maalesef yıllığımız olmadığı için sadece eski resimlerde kalan yüzlerini bile zor hatırladığımız arkadaşlarımızı tekrar karşımızda görmenin mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim. Geleneksel uygulama haline gelen bu organizasyon için sırası gelen mezunlara tavsiyem şimdiden hazırlık yapın. Ulaşabildiğiniz arkadaşlarınızı uyarın. O günü yaşadığınız zaman yıllarca içimizde yaşayan Kabataşlı gencin tekrar ayağa kalktığını göreceksiniz. Bizler 2005 yılı Pilav Günü’müzü ömrümüzün sonuna kadar unutmayacağız. Sevgili Nabi ve Derneğimize ve Okul Yönetimine tüm 85 mezunu arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. ‘’
Okan Sayın 85-3 Fen B

KABATAŞLILAR ŞEHİTLERİNİ ASLA UNUTMAZ...

ÇANAKKALE 1955: Kabataş Erkek Lisesi’nin öğrencileri şehitlerimizi anmak ve ziyaret etmek üzere Çanakkale’deler. Beraberlerinde de öğretmenleri Lütfi Oran, Zeliha Bali, Ferit Alapınar, Salih Gence, Handan Borağanlı ve okul hemşiresi Lütfiye Hanım ile beraberler. Aralarındaki subay onları gezdiren rehberleridir.
ÇANAKKALE 2005: Aradan elli sene geçmiş...Kabataşlılar her yıl olduğu gibi asla unutmadıkları şehitlerimizin huzurunda yine dernek üyelerimiz ve öğretmenleriyle Çanakkale’deler. Yeni biten anıt önünde çekilen bu hatıra resmindeöğretmenleri Aliye Ediz, Gülayşe Temel, Fatma Özer, Özlem Mutlu, Hülya Yüceer, Aysun Türkmenoğlu, Sefer Uzun ve Ahmet Aytekin ile beraberler.

2005 –2006 ÖĞRETİM YILI ‘KABATAŞ ERKEK LİSESİ ANADOLU VE FEN LİSELERİNE HAZIRLIK KURSU’ YENİ DÖNEM KAYITLARINA BAŞLADI

Eğitim ve Öğretim Kurumları içinde seçkin bir yeri olan Kabataş Erkek Lisesi asırlık deneyimli , elit öğretmen kadrosu yetiştirdiği başarılı öğrenciler, mezunları içinde, aydın, bilim adamı, sanatçı ve üst düzey yöneticileri ile eğitim-öğretim hayatının renkli ve vazgeçilmez bir parçasını oluşturur. KABATAŞ ERKEK LİSESİ’nde ÇAĞDAŞ EĞİTİMDEN ANLAŞILAN öğrenciyi bilgi ile şişirilmiş bir depo haline getirmeden ,bilgiyi anlayabilmesi,bağlantılar kurarak kavrayabilmesi, okuduğunu ve anlatılanı yorumlayabilmesidir.
1998 den beri deneyimlerimiz Anadolu ve Fen Liselerine hazırlanan ilköğretim öğrencilerine taşımayı
amaçlıyor. Ve bu kurslara katılacak 7. ve 8. sınıf öğrencilerine öğrenim ve kazanımlarını sunmak üzere
okulumuzun kapılarını siz veli ve öğrencilerimize açıyoruz.
Öğrencilerin bilgilerini pekiştirmesi ve kendilerini sınaması için kurs öğretmenlerimizim oluşturduğu soru bankası testleri ödev olarak verilir.
KURSLARIMIZ
Cumartesi Pazar günde 5 ders saati olmak üzere 09.00-13.30 arasında yapılacaktır. 17 Eylül 2005 ile 4 Haziran 2006 arasında toplam 400 ders saatidir. Bunun 91 saati Türkçe, 99 saati Matematik, 94 saati Fen Bilgisi, 61 saati Sosyal Bilgiler, 55 saati rehberlik ve ölçme olarak uygulanır. Her ay test olarak toplam 8 Deneme sınavı yapılır. Ayrıca 100 saat etüt yapılır, sınıflar 25 kişiliktir.
KURS ÜCRETİ
Kurs ücreti 2.000.000.000 TL (2.000 YTL)dir. Peşinat 350.000.000 TL (350 YTL) olup kalan 6 eşit taksite
bölünecektir. (275.000.000 X 6 = 1.650.000.000 TL) veya (275 YTL X 6=1650 YTL)
Etüt çalışmaları istek ve ihtiyaca göre belirlenecek, Etüt uygulamasından ücret alınmayacaktır.
DENEME SINAVLARI
Sınav günleri öğrenci ve velilere duyurulur, MEB sınav Fen ve Anadolu liseleri sınav sistemine göre değerlendirilir.Sonuçlar velilere hemen açıklanır.
KURS İNDİRİMLERİ
Öğrencilerin anne veya babası resmi okullarda öğretmen iseler %50, okullardan toplu başvurulara %30,
kursa başvuranların kardeşlerin her birine %10, Kabataş mezunlarının çocuklarına %25,
kursa 7. sınıfta başlayıp 8. sınıfta devam edenlere %20, peşin ödemelere %20 indirim
uygulanır, bir öğrenci iki indirimden birden faydalanamaz.
KAYIT KABULÜ
3 vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah ilmühaberi kayıt sırasında verilir.
REHBERLİK
Rehber öğretmenlerimiz öğrenci başarılarını ve yeteneklerini sürekli izler, çeşitli ölçekler uygulayarak
onları kontrol eder ve sınav tercih formlarının doldurulması için veliler ve
öğrencilerle bireysel görüşme yapar.
SERVİS
Öğrenci taleplerine göre semtlere servis düzenlenir. Okul servis bürosundan bilgi alınabilir. .

KABATAŞ EĞİTİM VAKFI YENİ EĞİTİM SEZONUNDA ANAOKULU AÇIYOR

Kabataşlılar Derneği olarak kardeş kuruluşumuz Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’nın yeni seçilen yönetimini tebrik etmek üzere yeni başkan seçilen Erol Demirdöven’ e tebrik ziyaretinde bulunduk. Dernek Başkanımız İlhan Orhun, yönetim kurulu üyelerimiz Cevat Ongun, Ömer Bayrak ve Cihat Taşköy 12 Mayıs 2005 günü yeni göreve başlamasıyla ilgili olarak kendisini tebrik ettik. Ziyaretimize katılan dernek denetçimiz İsmail Özsürücü’ye de yeni görevi vakıf müdürlüğü ile ilgili başarılı çalışmalar diledik. Sayın Erol Demirdöven yeni yönetim olarak vakıfta yapmak istedikleri ilgili hedeflerini şu şekilde anlattı: ‘ Kabataş Erkek Lisesine temelden yani ana okuldan itibaren Kabataş terbiyesi ve eğitimi almış kişilerin gerekliliğine inanıyorum. Bu sebeple önce önümüzdeki eğitim yılına bir anaokulu açarak işe başlamış bulunuyoruz. Daha sonra yakın çevremizde bulabileceğimiz bir yerde ilköğretim okulu kurarak Lisemize Kabataşlılar yetiştireceğiz. İkinci etapta da tamamen yatılı bir fen lisesi kurabiliriz. Tabii bunlar tamamlanınca gönlümüzde Kabataş Üniversitesi de yatıyor ama yakında olabilecek bir şey değil. Diğer taraftan İstanbul dışındaki Kabataş mezunlarını örgütleyerek onlar vasıtası ile Lise seçecek olan öğrencilerin Kabataş’ı yatılı olarak seçmelerini sağlayacağız. Daha sonra da onlara burs vererek İstanbul’da geçinebilmelerini sağlayacağız.’ Dernek olarak Erol Demirdöven’e başarılı çalışmalar dileyerek yanından ayrıldık.

KABATAŞ ERKEK LİSESİ EĞİTİM VAKFI OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI *VAKIF’A 4 YIL BAŞKANLIK YAPAN ERDAL DUMANLI GÖREVİ EROL DEMİRDÖVEN VE EKİBİNE TESLİM ETTİ

Derneğimiz kurucu üyelerinin aynı zamanda kurucu üyesi oldukları kardeş kuruluşumuz Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı 17 Nisan 2005 günü olağan genel kurulunu yaptı. Dört yıldan beri görev başında olan Erdal Dumalı ve yönetim kurulu görevi yeni seçilen Erol Demirdöven ile ekibine teslim ettiler. Vakıf Mütevelli Heyeti’nin teşkil ettiği Genel Kurul okulumuz Hamdi Saver salonunda saat 10.00 da yapıldı. Toplantı Divan başkanlığı seçimi, İstiklal marşı ve Saygı duruşu ile başladı. Görevi bırakacak Yönetim adına eski başkan Erdal Dumanlı yaptığı veda konuşması sonrasında yeni onursal üyeleri takdim ederek oylamaya sundu. Daha önceden üyelere verildiği için faaliyet raporu okunmadı ve denetçi raporu ile birlikte oylamaya sunularak ibra aldı. Vakıf Mütevelli üyeliğinden ayrılanlar ile yeni seçilenlerin de oylanması sonrası Erol Demirdöven ve arkadaşlarının tek liste olarak katıldıkları seçimde oybirliği ile seçilerek görevi teslim aldılar. Böylece Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’nın yeni yönetimi aşağıdaki kişilerden meydana gelmiş oldu: Başkan Erol Demirdöven ,Prof.Dr.Mehmet Küçükdoğdu, Prof.Dr. Naci Karaağaç, Anuştekin Tokgöz, Prof.Dr.Osman İnci, Ersen Kınayyiğit, Dr.Serdar Savaş, Sönmez Çetinkaya, İbrahim Taşkan, Osman Genç, Ergun Celep, Denetleme Kurulu üyeleri Alper Kuş, Ferruh Özgüç ve İlhan Astarcı. Kabataşlılar Derneği olarak yeni yönetime
başarılar dileriz.

ESKİLERDEN ANILAR KÖŞESİ: Eskilerden anılar köşemizde bu sayıda 1956 mezunu Eray Erdoğan’ın Behçet Necatigil hocamıza ait anısını yayınlıyoruz.


‘’BİZ SANATÇILAR BİRER POSAYIZDIR. ÖZÜMÜZÜ TOPLUMA VERİRİZ.’’

Yukarıdaki sözler ünlü ozan, edebiyat adamı, hocamız Behçet Necatiğil’e aittir. Ciltler dolusu eserlerinden , sayısı binleri aşan dizelerinden alınmamıştır. Bu sözler bir ‘İhtiyari Durak’ta Behçet Necatigil tarafından iki öğrencisine söylenmiştir. Yıl 1956 .Lisemizin önünde iki durak var. Bu duraklardan birine ancak inen veya binen olursa durulduğu için ‘İhtiyari Durak’ adı verilmiştir. Bir de tramvay ve otobüslerin muhakkak duracakları Ortaköy’de ‘Mecburi Durak’ mevcuttu. Beşiktaş yönüne gidenlerin okul karşısından bineceği ‘İhtiyari Durak’ta tramvay bekleyen Behçet Necatigil iki öğrencisi ile konuşmaktadır.Yatılı bu iki öğrenci son dersten sonra kaçamak yaparak Ortaköy’e gitmek üzere okuldan çıktıklarında sevgili hocalarını tramvay beklerken görerek yaklaşıp konuşmaya başladılar. Şiir meraklısı bu iki genç hocalarının hayranıdırlar. Önlerinden geçen taşıtlar tıka basa dolu olup durmazlar. Yolcuların çoğu öğrenci olup o yıllarda çoğunlukta olan Robert Kolej öğrencileri...
Konuşurken öğrencilerden birinin aklına gelerek hocası Behçet Necatigil’e :’’Hocam şu önümüzden geçenlerin içindekilerin pek çoğu öğrenci. Mutlaka sizin en az birkaç şiirinizi ezbere bilirler. Ama hiçbiri önlerinden geçtikleri şairini tanımıyorlar.’’ deyiverir. Behçet Hoca , insanlardan hiçbir zaman hiçbir şey beklemeden hep veren o büyük sanat ustası kendinden emin haliyle ve genizden gelen ses tonuyla ‘’Öyledir, biz sanatçılar adeta posa gibiyiz. Özümüzü topluma veririz. ‘’ cevabını
vermiştir.Büyük ozan , sevgili hocamız, okulun bahçesindeki büstünün önünden yıllar yılı ve binlerce genç senin kim olduğunu bilerek ,sevgi ve hayranlık dolu duygularla geçmekte artık, sen rahat uyu...
(Eray Erdoğan 1956 3 Fen D).
TARİH: 13 MAYIS 1955 – Elli yıl önceki 2 C sınıfı öğrencilerinden bir gurup öğretmenleri Behçet Necatigil ile okul bahçesinde...Hocanın sağındaki genç daha sonra CHP başkan vekili ve Ulaştırma Bakanlığı da yapan Erol Çevikçe dir.(1956 mezunu Eray Erdoğan tarafından gönderilmiştir.)


BİR KABATAŞ PİLAVI’NI DAHA KAŞIKLADIK ETLİ PİLAV +AYRAN + TATLI = AFİYET OLSUN

*29 Mayıs Pazar Sabahı yine binlerce Kabataşlı okul bahçesinde buluştular

Derneğimizin her yıl organize ettiği ve okulumuzun ev sahipliğinde yapılan ‘Geleneksel Kabataş Pilavı’ bu yıl da 29 Mayıs 2005 Pazar günü binlerce Kabataşlı’nın katılımı ile kutlandı. Daha sonraki hafta sonlarında yapılacak çeşitli imtihanlar olması sebebiyle 29 Mayıs gününe aldığımız ‘Pilav Günü’müzü hava şartlarının son gün sabahına kadar sürpriz yapabilmesi ve genelde kapalı ve yağmurlu geçmesine rağmen büyük bir katılımın sağlanabilmesi ile neşeli ve coşkulu bir şekilde kutladık. Pilav önceki günlerde geçen kapalı havalara rağmen SMS, Web sayfamız, E-posta grupları ve bültenimizde ilan edilen pilavımız son olarak da gazete ilanı ile duyurulmuş dernek büromuzun telefonları adeta kilitlenmişti. Biz ne olursa olsun yapacağımızı söylediğimizde aynı günde başka İstanbul okullarının da pilav günleri yapacağını öğrenmiştik. Ayrıca Pilavımızı öğrenen ve sponsor olmak isteyen birçok firma da arayarak sponsorluk şartlarımızı soruyorlardı. Bankalardan meşrubatçılara ve tatlıcılara kadar çeşitli sponsorluk teklifleri geldi. 28 Mayıs Cumartesi öğleden sonra görevli komite arkadaşlarımız okulu süslerken 1985 mezunları olan arkadaşlarımız bir geleneği devam ettirmek ve geceyi sınıf arkadaşları ile okul yatakhanesinde geçirmek üzere okula gelmeye başladılar. Önce hep beraber yemek yedikten sonra da sabaha kadar yaptıkları muziplikler ile birbirlerini uyutmadılar, sabah da Oktay Tuncer hocaları ile ders yaptılar. Pilav günü sabahı Kabataşlılar erken saatlerden itibaren okul bahçesini doldurmaya başladılar. Sırf bu gün içim İstanbul dışındaki vilayetlerden gelenler olduğu gibi yurtdışından gelenler bile mevcuttu. Saat 10.00 sıralarında Üsküdar ve Beşiktaş’dan gelenlerin doldurduğu Kabataş bayrakları ile süslü deniz motoru çalan kornolar, renkli sis bombaları ve kıyıdakiler ile karşılıklı yapılan tezahüratlardan sonra kıyıya yanaştı. Hep beraber ‘Kabataş siyah, kırmızı, siyah, kırmızı ‘ sesleri ile ortalığı inlettik. Saat 11.00 de İstiklal Marşı’nın okunması ile gün başlamış oldu. Okul Müdürü Recep Memiş, Dernek Başkanımız İlhan Orhun, Vakıf başkanımız Erol Demirdöven, Onursal Başkanımız Cahit Kocaömer eski adalet bakanı Hikmet Sami Türk ve öğrenciler adına Ayşen Çiçekci sırasıyla Kabataşlı olmanın önemi ve ayrıcalığını anlattılar. Konuşmalardan sonra herkes sınıf arkadaşları ile biraraya gelerek eski okul günlerini andılar. Etkinliklerde okulumuz folklorcuları ile orkestrasının gösterilerini birlikte izledik.
Dernek üyemiz Devrim Yılmaz da balıkadam olarak boğazın sularına daldı ve bulduğu ilginç eşyaları kıyıya çıkarttı. Sponsor firmalar tanıtımlarda bulunurken en çok ziyaret edilen de dernek masamız oldu. Üye olmayanlar üyelik talebinde bulunurken üyelerimiz de aidat borcu ödemeleri için adeta yarıştılar. Yemek saati geldiğinde saat 12.30 du... 25 karavana etli pilav, ayran, tulumba tatlısı yanlarında aşçılar olduğu halde sahildeki yerlerini aldılar. Sıraya giren Kabataşlılar yemeklerini alıp birer köşeye çekilerek pilavlarını kaşıkladılar. Öğleden sonra hasretlik dolu saatler çok çabuk geçti. Herkes bir dahaki sene buluşmak üzere birbirleri ile vedalaşarak ayrılırken dernekteki görevli arkadaşlarımız da yorgun ama mutlu bir halde ortalığı toplamaya girişmişlerdi. .

SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ

Geleneksel Pilav Günü’müzün tüm organizasyonunu üstlenen Kabataşlılar Derneği olarak maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm sponsorlarımıza teşekkür ederiz. Sponsor olanların isimlerini alfabetik sıra ile yayınlıyoruz:
BERK DERSHANESİ
BUDERUS
EKOL DERSANELERİ
EMİN CATERİNG
FİNANSBANK
İBRAHİM RAFET YÜCEKÖK
KANTİN İŞLETMECİLERİMİZ
CEMİL VE CEVDET ŞİŞLİ
LEVİ’S
NETRON BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
SEV MATBAACILIK VE YAYINCILIK
EĞİTİM VE TİCARET AŞ
SONY ERİCSON
SÜTAŞ
WOODSSTAR JEANS
1957 MEZUNLARI
1988 MEZUNLARI

PAZAR KAHVALTILARIMIZ TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLARINDA TATİLDE

Her ayın son Pazar günü Kabataşlılar Derneği olarak gelenek haline getirdiğimiz açık büfe Pazar kahvaltılarımızın sonuncusunu 26 Haziran 2005 Pazar günü yaptık. Yaz aylarında herkesin genelde İstanbul içinde olmamaları ve Pazar günü bir tatil yerini tercih etmeleri sebebiyle Temmuz ve Ağustos aylarında yapmayarak üyelerimize iyi tatiller diliyoruz. Gelecek ilk Pazar Kahvaltımız Eylül ayının son Pazar gününe rastlayan 25 Eylül 2005 Pazar günü yapılacak olup dernek idari büromuz yaz boyunca açık kalarak üyelerimize hizmet vermeye devam edecektir. Kabataşlılar Derneği olarak bütün üyelerimize sağlıklı ve neşeli bir tatil diliyoruz.

Üzüldüklerimiz :

- 02 Haziran 2005 tarihinde 1946 mezunlarımızdan derneğimiz üyesi Osman CÜCÜK fıtık ameliyatı olmuştur.
Kabataş ailesi olarak geçmiş olsun dileriz.
- 31 Aralık 2004 tarihinde derneğimiz üyesi Dr. Ertaç İLKAY vefat etmiştir.
- 06 Mayıs 2005 tarihinde 1970 mezunlarımızdan derneğimiz yönetim kurulu üyesi
Cihat TAŞKÖY’ün babası H.Nazif TAŞKÖY vefat etmiştir.
- 8 Mayıs 2005 tarihinde 1958 mezunlarımızdan derneğimiz üyesi Av. Taner MENKÜ vefat etmiştir.
- 10 Mayıs 2005 tarihinde 1950 mezunlarımızdan Prof. Dr. Remzi ÜLKER vefat etmiştir.
- 13 Mayıs 2005 tarihinde 1949 mezunlarımızdan derneğimiz üyesi A.Gündüz EGE vefat etmiştir.
- 14 Mayıs 2005 tarihinde 1965 mezunlarımızdan derneğimiz üyesi Ömer KAVUR vefat etmiştir.
- 20 Mayıs 2005 tarihinde 1932 mezunlarımızdan Dr. İhsan YUNT vefat etmiştir.
- 22 Mayıs 2005 tarihinde 1962 mezunlarımızdan derneğimiz üyesi Cevat ER’in ablasının eşi vefat etmiştir.
- 28 Mayıs 2005 tarihinde Eski vakıf başkanlarımızdan Nurettin OK’un baldızı Feride BELENER vefat etmiştir.
- 28 Mayıs 2005 tarihinde okulumuz başmuavini Meral MERCAN’ın anneannesi bayan Cazzdio Capora LİNE vefat etmiştir.
- 03 Haziran 2005 tarihinde 1941 mezunlarımızdan emekli hakim İsmail KURAM vefat etmiştir.
Kabataş ailesi olarak merhume ve merhumlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz.

Sevindiklerimiz :

- 24 Ocak 2005 tarihinde 1989 mezunlarımızdan derneğimiz üyesi Dinçer PİŞKİN’ in Bengüsu adında bir kızı olmuştur..
- 29 Nisan 2005 tarihinde 1970 mezunlarımızdan derneğimiz üyesi Hüseyin YULUĞ’un kızı Deniz YULUĞ ile Acar ÇETİNTAŞ evlenmiştir.
- 02 Haziran 2005 tarihinde 1993 mezunlarımızdan derneğimiz denetleme kurulu yedek üyesi Zeki ALTINTAŞ’ın Irmak adında bir kızı olmuştur.
Kabataş ailesi olarak mutluluklar dileriz..