Derneğimiz            
 
 

DERNEĞİMİZ

Derneğimiz  |  Başkanımızdan  |  İdari Yapı    |  Ürünlerimiz

Kabataş Erkek Liseliler Derneğin ilk olarak 18 Haziran 1989’da Kabataşlılar Derneği adı ile kuruldu..

Dernek Tüzüğü Madde:2’de amaç şöyle belirtilmiş : “Derneğin amacı;Üyeleri arasında karşılıklı yardım ve dayanışma sağlamak , okul arkadaşlığını, toplumda birlik ve beraberliği arttıracak ve sağlamlaştıracak doğrultuda devam ettirmek ;Kabataş Erkek Lisesinde okuyanlara , mezun olup yüksek öğrenime devam edenlere , okuldan mezun olup da öğrenime devam etmeyenlere veya edemeyenlere ve üyelerinden gereksinimlerde bulunanlara her türlü maddi ve manevi yardımlarda bulunmak, Türk eğitim ve öğretim sistemine hizmette bulunmak. Kabataş Erkek Liseli olmak ruhunu yaşatmak, yaygınlaştırmak ve yüceltmek amacı ile ihtiyaç içinde oldukları tespit edilen kişilere ırk, din, dil farkı gözetmeksizin ısınma, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarını herhangi bir karşılık beklemeksizin karşılamak.” Bunlar “TÜZÜK”te yazanlar. 

1989 yılından bu yana ise gördüklerimiz şöyle: “Kabataşlılık Ruhu’nun; en üst seviyede devamını sağlamak, Atatürk İlke ve Devrimleri doğrultusunda bu ruhu yüceltmek ve yaygınlaştırmak” amacı ile 1989 yılında Kabataşlılar Derneği adı ile kurulan derneğimiz, 5000’e yaklaşan üyesi ile, İstanbul-Beşiktaş İlçesi’nde, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden sonra,“En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu”dur. Kabataş Erkek Liseliler Derneği, kurulduğu günden bu yana, Yönetim Kurulu ve Alt Komisyonlar’ı ile; Kabataşımız’ın daha da gelişmesi ve çağdaş ideallerinin gerçekleştirilmesi için çalışır. Maddi yetersizlikleri bulunan lisemiz öğrencilerine ve üniversitede okuyan lisemiz mezunlarına burs verir. Kabataş Erkek Lisesi’nin türlü ihtiyaçları için yardım ve katkıda bulunur veya hizmeti satın alır. Yarışma ve sosyal etkinliklerde öğrencilerimize destek olur, onları motive eder ve ödüllendirir. Sorumluluk bilinci ile hareket eden, vizyon sahibi çağdaş mezunlarımızı yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize, moral destek verir. Mezuniyetlerinin 15, 25, 40 ve 60. yıllarını idrak eden Kabataşlılar’ın, bu özel yıllarında, beraberliklerini sağlar. Her yıl “Cumhuriyet Balosu”, “Yaz Yemeği”, “Kış Yemeği” gibi sosyal etkinliklerde bulunur. Her ayın son pazar günü organize ettiği , “Dostlar Kahvesi”nde tüm Kabataşlılar, Kabataşımız’da biraraya gelirler. Çeşitli konser, tiyatro, kültürel gezi gibi etkinlikleri, mezun ve öğrencilerinin hizmetine sunar. “Uçurtma Şenliği”, “Pedal Basıyoruz” gibi sosyal içerikli etkinliklerde görev alır, katkı sağlar. Okul bahçemizde yer alan; “100.Yıl Anıtı”, “Kabataşlı Çanakkale Şehitleri Anıtı”, “Kabataşlı Balkan Şehitlerimiz Anıtı” ve Haliç’deki “Miniatürk’de Kabataş Erkek Lisesi Binaları”, okulumuz dersliklerinin modernize edilerek yenilenmeleri Kabataşlılar Derneği faaliyetleri ile gerçekleşmiştir. “100.Yıl Gümüş Anı Parası”, “100. Yıl Anı Pulları” , “100.Yıl Belegeseli DVD’si”; Kabataşlılar’a sunulan hizmetlerdir. Kabataşlılar arasındaki iletişimi sağlamak için, www.kabataserkekliseliler.org.tr web sitesini güncel tutar. Yurdun her yanından arayabileceğiniz ve Okul Müdürlüğü ile Kabataş Erkek Liseliler Derneği’ne ulaşabileceğiniz “212-444 1908” numaralı Kabataş Telefonu’nu tüm Kabataşlılar’ın hizmetine sunar. “Kabataş Bülteni”ni online olarak çıkarır. Profesyonel iş ortakları ile çalışarak, çeşitli konularda üyelerine e-posta ve sms’ler göndererek onları bilgilendirir. Her yıl büyük bir coşku ile gerçekleşen “En Büyük Kabataş Bayramı Pilav Günü” 2002 yılından bu yana; bir Kabataş Erkek Liseliler Derneği organizasyonudur. Kabataşlılar Derneği 12 Haziran 2014 günü yapılan olağanüstü genel kurulda alınan karar ile “Kabataş Erkek Liseliler Derneği” adını almıştır. Kabataş Erkek Liseliler Derneği tüzük değişikliğine gittiği genel kurulunda aldığı yetki ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile birlikte Beşiktaş-Kabataş Üniversitesi’ni kurabilmek için BJK-Kabataş Erkek Liseliler Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfını kurabilmek için çalışmalara başlamıştır. 

Bütün bu çalışmalar ve sonuçlar, Kabataş Erkek Liseliler Derneği üyelerinin katkı, aidat ve bağışları ile gerçekleşebilmektedir. Bu yazıyı okuyor ve Kabataş Erkek Liseliler Derneği Üyesi iseniz; lütfen, Kabataş Erkek Liseliler Derneği’ni arayarak; varsa, aidat borcunuzu ödeyiniz. Ve sadece 1-2 dakikanızı alacak bir zaman içinde bilgilerinizi lütfen güncelleyiniz. 

Kabataş Erkek Lieliler Derneği Üyesi değilseniz; lütfen, en kısa zamanda üyemiz olup, üyelik başlangıcınızın anısına verilecek “Karanlığı Ezenlerin Lisesi Belgeseli DVD’si”ne sahip olunuz… 

Unutmayınız; “Kabataş’lı Olmak Bir Gelenek Ve Ayrıcalıktır” “
ROZETİNİ TAK DERNEĞİNE SAHİP ÇIK”
212-444 1908