7.DOSTLAR KAHVESİ’NDE ANKARALI KABATAŞLILARIN,

77’Lİ 3 FEN G’LİLER VE YENİ MEZUN

GENÇLERİN DE KATILIMIYLA

RENKLİ BİR PAZAR GÜNÜ YAŞADIK

 

Kabataşlılar Derneği tarafından her ayın son Pazar günü sabahı okulumuzda yapılan ‘Dostlar Kahvesi’ adlı geleneksel kahvaltıların 7.sini de yine katılım rekoru kırarak Ankaralı Kabataşlılar Derneğinden gelen misafirlerimiz ile birlikte yaşadık. K.E.L. Eğitim Vakfı’nın 1954 mezunlarına 50 yıl plaketi verdiği güne de rastlayan geleneksel açık büfe şeklindeki kahvaltıdaki katılım yelpazesi de çok çok renkli idi.
Katılan 50 senelik ağabeylerimizin yanında 2003 yılı mezunu en genç Kabataşlılar da birlikte kahvaltılarını yaparken anılarını da zevkle dinlediler. Kahvaltı büfesi her zamanki geleneği bozmayarak Dernek yönetim kurulu üyelerinin şahsi bütçelerinden aldıkları poğaçalar, börekler, simitler, peynir ve domateslerle donatılmıştı.
İnternetteki davetimizde duyurduğumuz ‘’Gelenlerden arzu edenlerin büfeye katkıda bulunabileceği’’ dileğimiz üzerine katılımcıların bir kısmı da getirdikleri yiyecekler ile büfeye katkıda bulundular. 1977 mezunu 3 Fen G'lilerin daha önceki kahvaltı sırasında bu kahvaltıya katılmak üzere verdikleri söz de gerçekleşti. 27 yıl sonra 1977 mezunu 3 fen G sınıfı bu pazarki dostlar kahvesine eşleri ve çocukları ile geldiler birlik ve beraberliklerinin heyecanını da dolu dolu yaşadılar. Bugüne kadar üye olamamış ağabeylerimiz üyelik kayıtlarını yaptırırken bazıları da Kabataş rozeti almak için adeta yarıştılar. Çok renkli bir Bahar Bayramı şeklinde yaşanan 7. Dostlar Kahvesi Mayıs ayının son pazarı Pilav Gününe az kaldığı için yapılamadığından Haziran ayı sonundaki Dostlar Kahvesinin 8. sinde buluşabilmek üzere herkes birbiri ile vedalaştı ancak akşama doğru dağılınabilindi.

 

         
         
         
         
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...