GELENEKSEL 8. “PAZAR SABAHI" KAHVALTIMIZI 26 EYLÜL DE YAPTIK

 

Her ayın son Pazar günü yapmakta olduğumuz ve bir gelenek haline gelen Pazar sabahı kahvaltılarımızın 8.sini 26 Eylül de okulumuzda yaptık.

Okul kantinimizin önünde boğaza karşı nefis bir güneşli Pazar sabahı saat 11:00’de yapılan kahvaltı sofrası yine yönetim kurulu üyeleri ve katkıda bulunmak isteyen katılımcıların getirdikleri nefis yiyecekler ile birlikte donatılmıştı.

Sofrada klasik ekmek ve simit ile poğaçalara bol miktarda börek çeşitleri, peynirler, domates ve salatalıklar ile çeşitli zeytinler eşlik ediyorlar onu da serbest ve bol miktarda çay tamamlıyordu.

Yaz tatilinde geçen 3 aydan sonra bu sezonun ilk kahvaltısına ilgi çok büyüktü.Yönetim kurulu ve Kabataşlılar Derneği üyelerinin yanı sıra SMS, internet, bültenimiz aracılığıyla davetimizi duyan bütün Kabataşlılardan vakti müsait olanlarda bu geleneksel kahvaltıya icabet etmişlerdi.

Okul müdürümüz Korel Haksun ve Başmuavinimiz Meral Mercan da davetimizi kırmayarak katıldılar ve bizlerle neşelenip eğlendiler.Günün katılım sürprizi derneğimiz üyesi ve burs verenlerimizden 1956 mezunu N.Oktay Velioğlu da kahvaltıdaydı ve bir müjde getirmişti.Kapatılan bir bankadan aldığı büro ve inşaat malzemelerini okulumuza bağışlamaktaydı.Günün başka bir sürprizi de geçen kış sezonunda doğan ve üyelerimizi “ baba ,, yapan birçok bebeğinde bu kahvaltıya anneleriyle birlikte katılmalarıydı...Herkes bir sonraki kahvaltı olan 28 Kasım Pazar sabahı buluşmak üzere birbirleriyle vedalaşarak ayrıldı.

     
     
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...