AÇIK BÜFE PAZAR KAHVALTIMIZI 25 EYLÜL'DE YAPTIK

 

HAVA İZİN VERDİ “DOSTLAR KAHVESİ,,Nİ YİNE

BOĞAZIN KENARINDA İÇEBİLDİK.
 

Kabataşlılar Derneği tarafından her ayın son pazar günü “ Dostlar Kahvesi ,, adı altında yapılması alışa gelmiş olan açık büfe kahvaltımızın bu sezon ilkini 25 Eylül 2005 tarihinde büyük bir katılım ile yaptık. Kahvaltı öncesi yağan yağmur ve kapalı hava yemek saatlerinde açılarak katılanların boğaz kenarında kantinimiz önünde oturmalarına izin verdi.

……Ve herkes gittikten, ortalık toplandıktan sonra da tekrar yağmur başladı. Hava bile Kabataşlılardan yana, yani taraftı. E-posta gruplarımız ile ve internet sitemizde duyurulan kahvaltıya çok kişi de yanlarında getirdikleri yiyecekler ile katkıda bulundular. Kantinimizin yaptığı nefis çaylar eşliğinde tepsi tepsi börekler, çeşitli poğaçalar, simitler, domates, peynir ve zeytinler ile sonrasında yenilen karpuzlar gelenlerin midelerini akşama kadar yiyemeyecek şekilde doldurmuştu. Sponsorlarımızdan Sütaş firması sürpriz yaparak kahvaltıya peynir çeşitleri göndererek katkıda bulundu. Sosyal faaliyetlerde daima lider olan Nabi CÜCÜK’te getirdiği kilolarca maydanozu gelenlere yedirebilmek için kahvaltı boyunca satıcılar gibi dil dökerek bize “maydanozun faydaları,, nı saydı durdu. Her yaşta Kabataşlı ve Kabataş dostu , kahvaltıya ilerinin Kabataşlıları olarak minik bebeklerini bile getirmişlerdi. Daha önceden ilan edilen balık tutma yarışına katılan oldu ama deniz onlara balığın yüzünü göstermedi. Tavla müsabakası finali Deniz GÜRANLIOĞLU'nun Nabi CÜCÜK’ü 3-1 yenerek tavlayı koltuğunun altına vermesi ile son buldu. Günün üzücü haberi dernek başkanımız İlhan ORHUN ağabeyimizi eşi Nursel ablamızın rahatsızlığı sebebiyle aramızda görememek oldu. Bir de yönetim kurulu üyemiz Ömer BAYRAK kardeşimiz de iş sıkışıklığı sebebiyle katılamamıştı.

Önümüzdeki Ekim ayının son pazarı Ramazan içine geldiği ve 29 Ekim Balomuzun ertesi gün olacağı için yapılmayacağından, katılanlar Kasım ayının son pazar günündeki
Dostlar Kahvesinde buluşmak üzere vedalaşıp birbirinden ayrıldı.

 

       
       
       
       

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...