13 HAZİRANDAKİ YAZ YEMEĞİMİZDE
“KABATAŞ AİLESİ” OLARAK
BERABERLİK ÖRNEĞİ SERGİLEDİK

 

13 Haziran 2007 Çarşamba gecesi Kabataşlılar Derneği’nin Geleneksel Yaz Yemeği’nin “KABATAŞLILAR” için ayrı bir önemi vardı. Çünkü o gece her yaştan ve Kabataş’ın başka derneklerinden olsun, Eğitim Vakfımızdan olsun veya hiçbir derneğe üye olmasın, bütün katılan Kabataşlılar bir birlik ve beraberlik sergileyerek “Kabataş Ailesi” olduklarını ilan etmiş oldular.Feriye Lokantası’nın sahilinde yapılan yemekte kimler yoktu ki? Kabataşlılar Derneği’nin yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde, Okulumuz müdürü Recep Memiş, müdür başyardımcımız Emeti Akanpınar, müdür yardımcımız Şemsettin Dana, Beşiktaş Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, Kağıthane Milli Eğitim Müdürü Servet Bakırcı, Kabataş Eğitim Vakfı’nın Başkan yardımcısı Prof.Naci Karaağaç ile Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri, Talip Çolak ile Prof. Necdet Aras ve mütevelli heyetinden bir grup arkadaşı, Kabataş Mezunlar Derneği başkanı Ümit Pınaroba ve yönetim kurulu üyesi Hale Acun ile mezuniyetlerinin 40. yılı anı plaketini alacak olan 1967 mezunu 40 ağabeyimiz ile eşleri ve çocukları... Gece boyunca hep birlikte eğlendik, eğlendirdik, anılarımızın arasına bu geceyi de katmış olduk. Aylardır süren araştırmalar sonucu ancak 1967 mezunu 40 ağabeyimize ulaşabilmiş ve onları davet edebilmiştik. Son gün son dakikaya kadar da gelen rezervasyonları kabul etmemize rağmen tam 145 kişi olarak Feriye’nin bize ayrılan yerini doldurduk.
Gecenin müziklerini 67 liler arasından kendi lise yıllarının müziklerini arşivleyen Melih Nevşehirli ağabeyimizin hazırladığı cd lerden dinledik. Kokteyl sonrası yemek son dakikaya kadar hasta olduğunu bilerek üzüldüğümüz ve sürpriz şekilde gelerek mikrofona sahip çıkan Nabi Cücük’ün konuşması ile başlamış oldu. İlk konuşmayı yapan dernek başkan yardımcısı Cevat Ongun katılanların tek tek adlarını saymadan “HOŞGELDİNİZ KABATAŞ AİLESİ” diyerek bir bütün olduğumuzu ifade etti ve yurtdışında olduğu için aramızda olamayan ama kalbi ve aklı bizlerle orada olan Dernek başkanımız İlhan Orhun ile Yönetim Kurulu üyeleri adına iyi eğlenceler dileyerek konuşmasını bitirdi. Sırası ile misafir Milli Eğitim Müdürlerimiz, Okul Müdürümüz Recep Memiş,
Vakıf Başkan Yardımcımız Naci Karaağaç, Okul Aile Birliği Başkanı ile Mezunlar Derneği başkanı Ümit Pınaroba’nın konuşmaları sonrasında sıra anı plaketlerinin verilmesine gelmişti. Prof. Osman İnci ile 3 Fen D li arkadaşları tam 17 Kabataşlı başlarında Kabataş Amblemli şapkalar ile gelerek anı plaketlerini Okul Müdürümüz Recep Memiş’ten aldılar ve hemen okul girişindeki merdivenlere koşarak gecenin anısına toplu halde resim çektirdiler.
Diğer sınıflardan geceye katılan 67 mezunları da üçerli, dörderli gruplar halinde sahneye çıkarak ödüllerini misafir protokol ile eski dernek başkanlarının ellerinden aldılar. Gecelerin vazgeçilmez sunucusu Nabi Cücük de bu görevini yönetim kurulu üyelerimiz Dr. Gülşah Oktay ile Pınar Tuba Biçmen’e devretmiş olmanın rahatlığı içindeydi. Yine de katılanları Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin oyunları için sahneye davet etmekte hızını alamayınca 10. yıl marşını söylemek için sabırsızlanan Anıl Cansızoğlu “Korkarım Nabi bölge kalmayınca Asurlular ile Hititlileri de çağırmaya başlayacak” diye endişesini belirtirken herkes gülmekten kendilerini alamadı. Arnavut havalarından, roman havalarına, Kafkas müziklerinden Karadeniz müziklerine hepsi çalındı ve ortaya çıkanlar hünerlerini sergilediler. Geç saatlere kadar süren eğlencenin sonunda Beşiktaş Belediyesi’nin sponsor olarak dağıttığı bayrakları ellerinde sallayan Kabataşlılar hep beraber 2 defa tekrarlanan 10. yıl marşı ile geceyi noktaladılar.
Geceye katılanlar ev sahibi Kabataşlılar Derneği yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek ayrılırken 50 ve 60. yıl plaket törenlerinde buluşabilme sözleri ile evlerinin yollarını tuttular. Ev sahibi Kabataşlılar Derneği üyelerine de astıkları bayrak ve afişleri toplamak kaldı...
 

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
       
 
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...