AÇILIŞTA OKUNAN “KABATAŞLILAR BİLDİRİSİ” ALKIŞLARLA KARŞILANDI

CUMHURİYETİMİZİN 84. YILDÖNÜMÜNÜ
“CUMHURİYET BALOSU” İLE KUTLADIK

 

Hoparlörde Ata’mızın sesi duyuldu: “Türk Milleti Bayramınız Kutlu Olsun” diyordu CD deki sesi ve nutkuna devam ederek “ Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek ünlü konuşmasını sonlandırıyordu. Hepimizin alkışları ile inledi Hamdi Saver salonundaki “Cumhuriyetimizin 84. Yılını Kutlama Balosu” ... Daha sonra bir “Ti” sesi ile şehitlerimize saygı duruşunda bulunduk ve hep beraber İstiklal Marşı’mızı coşku ile söyledik. Hepimiz günlerdir devam eden şehitlerimiz ile ilgili haberler ile üzgündük, bu baloyu yapıp yapmamak konusunda çok düşündük. Kabataşlılar Derneği olarak Ata’mızın ilk Cumhuriyeti kurduğu günün gecesinden beri yaptırttığı Cumhuriyet Baloları’nı biz de yıllardır takip ederek bir gelenek haline getirmiştik ve Cumhuriyet Balosu yapılmalıydı... Orada eğlenmek değil, milli hislerimizle coşmalı, şehitlerimize Cumhuriyetimize sahip çıktığımızı yapılacak konuşmalar ve kutlamalar ile ispat etmeliydik. İşte 29 Ekim 2007 Pazartesi gecesi okulumuz Hamdi Saver salonunda böyle bir hisle “Cumhuriyet Balosu”nda Kabataşlılar olarak buluştuk. Balonun bir diğer özelliği de 1992 mezunları ile başlayarak mezuniyetlerinin 15. yılını kutlayanlara birer Anı Plaketi verilecek olmasıydı. 71 arkadaşımız o gece hem arkadaşları ve hocaları ile buluştular, hem de anı plaketlerine kavuştular. Balonun sunucusu profesyonel bir radyo DJ si olan Kabataş mezunu arkadaşımız “şeker çocuk” lakabıyla anılan Cüneyt’ti. Gecenin müziklerini günün anlamına yakışır seçimleri ile Dj Sinan dinletti. 1992 lilerin yanında geceye katılanlar arasında Talip Çolak, Prof. Necdet Aras, Ender Akacanlar ve arkadaşları, 1988, 1982, 1970 mezunlarından gruplar ve yönetim kurulu üyelerimiz aileleri ile birlikteydiler.

Protokol masasında ise okul müdürümüz Recep Memiş’in rahatsızlığı sebebiyle müdür başyardımcımız Emeti Akanpınar, eski okul müdürümüz Korel Haksun, emekli edebiyat öğretmenimiz Oktay Tunce ve eşi ile yönetim kurulu üyelerimiz yer aldılar.Feriye Lokantası’nın lezzetli menüsü ile başlayan balo başkan İlhan Orhun’un “hoş geldiniz” konuşması sonunda Şeker Bayramında gazetelerde yayınlanan “Kabataşlılar Bildirisi” ni okumasıyla salon alkışlardan inliyordu , bildiriyi kaleme alan Anıl Cansızoğlu’nu da hep beraber tebrik ettik.

Kokteyl ve sonrası yemek salonunda Nabi Cücük, Ali Polat ve Pınar Tuba Biçmen tarafından çekilen fotoğraflarla gecemiz ölümsüzleştirildi. Balo öncesi verilen kokteyl ile yemek arasında davetliler deniz kenarına giderek muhteşem havayi fişek gösterisini izlediler. Geçen yılki baloda Nabi Cücük’ün sahiplendiği havayi fişek gösterilerine bu yılda başkan İlhan Orhun sahip çıkarak “ Bu gösteriye çok masraf ettik ama sizler için değdi” diyerek herkesi güldürdü.

Yemeğin sonlarına doğru 92 lilerin Anı Plaketi Törenine geçildi. Sahneye sınıf sınıf davet edilen 92 liler anı plaketlerini İlhan Orhun, Emeti Akanpınar, Oktay Tuncer, Taner Kıral , Talip Çolak ve Necdet Aras’ın ellerinden aldılar ve hatıra resimleri çektirdiler, içlerinden çok heyecanlananlar mikrofonu ellerine alarak duygularını açıkladılar, “Kabataşlılar Ölür ama Kabataşlılık Ölmez” diye sloganlar yaratanlar bile oldu. Eski Başkanımız Taner Kıral da gecenin başında konuşmayı düşünmediğini ama yaşananlardan çok duygulandığını söyleyerek mikrofonu alarak memnuniyetini dile getirdi. Şeker Çocuk Cüney’in mikrofona çağırdığı meslektaşı Kabataşlı Hopdedik Ayhan da bir konuşma yaparak plaket alanları tebrik etti.

Balo herkesin ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte söylenen 10. Yıl Marşı ile devam etti. Son saatler ise çalan coşturucu müziklerle Nejat Gözen ile Dr. Gülşah Oktay’ın dans shovları ve onları görerek coşan katılımcıların dansları ile devam etti. Gece sonunda Derneğimize organizasyon için teşekkür edenler birbirleri ile vedalaşarak en kısa sürede tekrar beraber olabilmek dilekleri ile ayrıldılar.


 

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
       
 
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...