10 KASIM 2007 AKŞAMI “ATA”MIZI
SEVDİĞİ ŞARKILAR İLE ANDIK

 

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de 10 Kasım 2007 akşamını Kabataşlılar Derneği ile İstanbul Musiki ve Kültür Derneği’nin müşterek organizasyonu olan Türk Sanat Müziği Konserinde ve “Atamızın Sevdiği Şarkılar”ı hep beraber söyleyerek geçirdik. Günün anlamına uygun olarak Hamdi Saver Salonu yine Atatürk posterleri, bayrak,flama ve çiçekler ile süslenmişti. Katılım her senekinden daha fazla olup havanın çok kötü olmasına rağmen Hamdi Saver salonu hemen hemen doluydu.
İnternetten duyanlar, SMS ile ve Derneklerin web sitelerinden ve e-maillerine haber alanlar ile ellerine davetiye geçerek haberdar olan Kabataşlılar ile İstanbul Musiki ve Kültür Derneği üyelerinin yakınları ile dostları bu güzel konseri izlemek üzere gelmişlerdi. Belinden bir rahatsızlık geçirdiği için İstanbul Musiki ve Kültür Derneği başkanı Macit Topaloğlu bu konseri sahnede yer alamayarak seyirci olarak dinlemek zorunda kaldı, biz de neyinin o güzel sesinden mahrum kaldık.
Konseri her zaman olduğu gibi şef Asuman Aslım Görgün yönetti, ilk kısımda ağır eserleri koro ve solistler alkışlar arasında seslendirdiler. Konserin ikinci kısmında önce Asuman Aslım Görgün’ü solo şarkılarda dinledik, özellikle Ata’mızın sık sık dinlediği “Yanık Ömer” i söylerken çok büyük alkışlar aldı. Sonra sürpriz olarak Ata’mızın çok sevdiği ve kendinin de oynamaktan zevk aldığı “Harmandalı” nı bir erkek ve hanım zeybek kıyafetleri içinde icra ettiler. Tekrar “Rumeli Türküleri” ile devam eden konserin sonunda İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu’ndan 5 minik kardeşimiz bize üç Marşı dile getirdiler. Konser herkesin ellerinde bayraklar ile birlikte söyledikleri “10.Yıl Marşı” ile alkışlar içerisinde son buldu.

 
       
 
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...