“KABATAŞLI ŞEHİTLER ANITI”

AÇILDI
 

Kabataş Erkek Lisesi’nin “100. Yıl Kutlama Etkinlikleri “ programı içinde yer alan ve Kabataşlılar Derneği tarafından yaptırılan “Kabataşlı Şehitler Anıtı” nı 30 Mart 2008 Pazar günü okulumuz bahçesinde yapılan bir törenle açtık.
Daha önce 18 Mart 2008 Salı günü açılması planlanan ama yağışlı hava nedeniyle yapılamayan tören 30 Mart 2008 Pazar günü yapılacak “Dostlar Kahvesi” sonrasına ertelenmişti. Vakıf, Dernek ve Okul yöneticileri ile eski ve yeni mezunlarımızın katılımıyla yapılan sade bir törenle açılışını yaptık.
“100. Yıl Anıtı”nı da yapan 1986 mezunumuz heykeltıraş Emre Başoğlu tarafından yapılan “Kabataşlı Şehitler Anıtı” , Çanakkale, Balkan ve Kurtuluş Savaşları’nda okulda öğrenci iken askere alınarak şehit düşen Kabataşlıların anısına dikilmiş olup iki yanındaki kitabelerde okul kütüğüne kayıtlı olup tespit edebildiğimiz Kabataşlıların isimleri yer almaktadır.
“Kabataşlı Şehitler Anıtı”nın bir kopyası da önümüzdeki aylarda gerekli izinler alındıktan sonra Çanakkale’deki Şehitliğe dikilecektir. Bununla ilgili resmi yazışmalar sürmektedir.
Saat 12.30 da “Dostlar Kahvesi”ne katılanlar hep berber açılışı yapılacak anıtın önüne geldik ve Kabataşlılar Derneği Başkanı İlhan Orhun’un konuşması ile tören başlamış oldu. Daha sonra Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır ile Vakıf Başkanımız Erol Demirdöven’in konuşmaları ile devam eden tören çelenk konulması ve Nusret Selen ağabeyimizin şehitlerimiz için saygı duruşuna daveti ve çekilen anı fotoğrafları ile sona erdi.
 

 
       
 
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...