’68 KUŞAĞI’NIN KABATAŞLI
MEZUNLARI FERİYE’DEKİ YAZ
YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

 

Sorarsanız, kendilerine ’68 Kuşağı’ diyorlar… Hepsi 1968 yılında bütün dünyada ortaya çıkan gençlik hareketlerinin heyecanını aradan 40 yıl geçse de hala yaşıyorlar. Ama biz onlara ’68 Mezunlarımız’ diyoruz ve 17 Haziran 2008 Salı gecesi de Kabataş Erkek Lisesi’nden mezuniyetlerinin 40 yılında Kabataşlılar Derneği tarafından verilecek olan Anı Plaketlerini alabilmek için okulumuz içindeki Feriye Lokantası’nda toplandılar. Katılanlardan çoğu 40 yıldır bir araya gelemediği sınıf arkadaşları ile bu gece sayesinde bir araya gelebildiler.
Kabataşlılar Derneği’nin geleneksel yaz yemeğini bu yıl da 17 Haziran Salı akşamı Feriye Lokantasının sahilinde okulumuz binaları ile boğazın muhteşem görüntüsü seyrederek yaptık. Her sene olduğu gibi, bu yıl da Mezuniyetlerinin 40. yıl Anı plaketlerini alma sırası 1968 lilerde idi. Aynı gün öğleden sonra dernek olarak en genç mezunlarımız 2008 lileri okuldaki diploma töreni ile uğurlamış, akşama da 40 yıl önceki mezunlar ile biraya gelmiştik.
Yemek saati yaklaştıkça eşleri ve çocukları ile gelmeye başlayan katılımcılar yemek öncesi verilen kokteylde sınıf arkadaşlarını arayıp buldular, sevinç içindeki sarılmalar, yerini önce sınıftaki takılan lakaplarla seslenmelere daha sonra da eski anılara bıraktı.
Birlikte yenilecek yemek masalarına geçildiğinde sadece plaket alacak 68 liler gelmemişlerdi tabii… Katılanlar arasında 88 liler, 92 liler, 82 liler, 70 liler gibi değişik yıllarda mezun Kabataşlılar da yaz yemeğinin keyfini yaşamaya gelmişlerdi.
Protokol masalarında Okul Müdürümüz Recep Memiş, Müdür yardımcımız Şemsettin Dana, Vakıf Başkanımız Erol Demirdöven, Vakıf Onursal Başkanımız Cahit Kocaömer, Eski Dernek ve vakıf başkanımız Erdal Dumanlı, yine eski dernek başkanlarımızdan Nusret Selen, Naci Karaağaç, Taner Kıral, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Teknoloji Holding başkanı Emin Hitay ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, Okul Aile Birliği Başkanı Yıldız Akarsu, Mezunlar Derneği başkanı Ümit Pınaroba da bizimle birlikteydiler.
Gecenin sunucusu TRT de seslendirme yapan 1996 yılı ilk kız mezunlarımızdan Pelin Üstünses idi.
Ev sahibi Kabataşlılar Derneği’nin yeni başkanı Nabi Cücük’ün ‘Hoşgeldiniz’ ve görevi yeni bırakan eski başkan İlhan Orhun’a ‘Teşekkür’ konuşmaları ile başlayan yemekte sırası ile protokol masasındaki bütün davetliler de sahnede gecenin anlamı ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.
Feriye’nin lezzetli yemekleri DJ Fatih’in çaldığı müzik eşliğinde yenmeye başlandıktan sonra ödül törenine geçildi. 68 mezunları sınıf sınıf çağrılarak protokoldeki misafirlerin ellerinden anı plaketlerini aldılar, resimler çekildi, teşekkürler edildi. Maalesef iki arkadaşımız, Orhan Bilgin ile Şener Koltuk’un ömürleri plaket gününe kadar yetmediği için ödüllerini arkadaşları ailelerine vermek üzere hüzün içinde aldılar.
200 kişinin yer aldığı Yaz Yemeği’nde sıra gecenin sürprizine gelmişti; Okulumuzdan 1969 da mezun olan ve uzun yol kaptanı olan Attila Günsur arkadaşımız gitarı eşliğinde çaldığı ve seslendirdiği melodileri ile bizi yine 68 kuşağı hatıralarına götürdü, çoşanlar hem dans ettiler hem de şarkılarda kendisine eşlik ettiler.
Yemeğin sonuna doğru 100. Yıl Balomuzda da izlediğimiz Beypazarlı Kabataşlılar aralarında Prof. Dr. Necdet Aras da olmak üzere yöresel oyunlarını oynayarak bizi coşturdular. Geç saatlere kadar süren geceden ayrılanlar gecenin organizatörü Kabataşlılar Derneği yöneticilerine teşekkür ederken birbirleri ile de 50. yıl plaket töreninde tekrar biraya gelebilmek için sözleşiyorlardı.

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
     
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...