ÖĞRETMENLERİMİZ İLE BU EĞİTİM YILI SONUNDA DA
BOGAZDA BİR GEZİ YAPTIK

 

Kabataşlılar Derneği olarak her eğitim yılı sonunda, son öğretmenler toplantısı sonrası okulumuz öğretmelerimiz ile boğazda yaptığımız motor gezisini bu sene de 16 Haziran 2008 Pazartesi günü yaptık.
Bütün yıl boyunca Kabataş Erkek Lisesi’nde okuyan öğrenci kardeşlerimizi eğitmek ve öğretmek amacıyla yaptıkları çalışmalardan yorulan eğitim dünyamızın gönüllü savaşçıları öğretmelerimize her yıl güzel birkaç saat geçirmeleri dileğiyle motorla Boğaza yaptığımız gezilere bu yıl da bir yenisini daha ekledik.
16 Haziran 2008 Pazartesi günü öğle üzeri okulumuz sahiline yanaşan motora öğretmelerimiz, müdürümüz ile yardımcıları, okul aile birliği başkanı ile üyeleri ve derneğimizden de İlhan Orhun, Cevat Ongun ile Dernek Başkanımız Nabi Cücük’ün katılımı ile binerek Rumeli Kavağına doğru yola çıktık.
Kısa sürede gezinin havasına giren öğretmelerimiz sohbetlere başladılar. Eski Dernek Başkanımız İlhan Orhun’un gezi hakkında bilgi veren ‘Hoşgeldiniz’ konuşmasından sonra Okul Müdürümüz Recep Memiş de kendisine ‘Bugüne kadar Kabataş’a yaptığı yardımsever yaklaşımları sebebiyle teşekkür ederek öğretmenlerimizin alkışları arasında gümüş bir anı plaket tabağı sundu.
Motor’a yanlarında aileleri, misafirleri ve çocuklarını da getiren öğretmenlerimiz Rumeli Kavağına kadar süren yol boyunca Boğaz’ın Rumeli yakasının güzelliklerini seyrederek eğlendiler, Kavaklarda özel olarak anlaşılan lokantada balıklarını ve midye tavalarını yediler. Yemekten sonra sahilde içilen çaylar sonrası da tekrar motora binilerek dönüş yoluna koyulduk.
Bu sefer de Boğaz’ın Anadolu yakasının yalılarını seyrederek yapılan dönüşte bu yakada oturanlara kolaylık olsun diye Beylerbeyi’ne yanaşan motor bir kısım öğretmenimizi orada indirdikten sonra kalanları da okulumuza geri getirdi. Motordan inerken derneğimize teşekkür eden öğretmenlerimiz gelecek yılın gezi planını şimdiden yapmaya başlamışlardı.
Bütün bir yıl boyunca öğrencilerimize verdikleri tüm emekler için sevgili öğretmenlerimize bir kere daha teşekkürü bir borç biliriz.

 
       
 
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...