YAZ TATİLİ ÖNCESİNDE
SON ‘DOSTLAR KAHVESİ’Nİ
ÇOK SICAK BİR PAZAR
SABAHI OKULUMUZDA YAPTIK
 

Her ayın son Pazar günü yaptığımız ‘Dostlar Kahvesi’ adlı açık büfe kahvaltımızın sonuncusunu 2007–2008 eğitim yılı sonu tatile girerken 29 Haziran Pazar günü yine okulumun sahilince açık havada yaptık
Kabataşlılar Derneği tarafından bir gelenek haline getirilerek Yönetim Kurulu üyelerinin kendi katkıları ile hazırlanan ‘Dostlar Kahvesi’ni dernek faaliyetlerinin de 2 aylık yaz tatiline girmesi öncesinde üyelerimiz ve misafirlerimizle hep beraber mevsimin en sıcak günlerinden biri olan 29 Haziran günü kantinimiz önünde biraya gelerek yaptık. Bir tarafta TRT’nin Pazar günü eğlenceleri için kurduğu canlı yayın stüdyosunun dekorları, diğer tarafta okulumuzda misafir olarak kalmakta olan Malatya’dan gelen 200 öğrenci kardeşimizin doldurduğu bahçemiz içinde kurulan açık kahvaltı büfemiz hem çok renkli geçti hem de tatile gidenlerin çok olmasına rağmen ilgi büyüktü.
Gelen katılımcıların da yanlarında getirdikleri yiyecekler ile büfeye yaptıkları katılımla zenginleşen büfemiz kısa sürede boşaltıldı, boğaza karşı yapılan sohbetler sırasında yenilen yemeklerin keyfi çıkartıldı, havanın çok sıcak olmasına rağmen günün zevki çıkartılmaya çalışıldı.
Katılımcıların çoğunun eşleri ve çocukları ile katılmaları sebebiyle tam bir Kabataş ailesi manzarası ortaya çıkmıştı.
‘Dostlar Kahvesi’ ne yıl boyunca işleri sebebiyle sık katılamayan okul müdürümüz Recep Memiş de bu ay kahvaltı boyunca bizlerle beraber oldu, eski ve yeni mezunlar ile sohbet etti, her zaman olduğu gibi Ali Polat da fotoğrafları ile bu son kahvaltımız da anılar dünyasına taşıdı.
Katılımcılar yaz boyunca gidecekleri tatil yerleri ile ilgili planlarını birbirlerine anlatarak 2 ay sonra Eylül ayının son Pazar günü tekrar başlayacak olan ‘Dostlar Kahvesi’nde buluşmak üzere vedalaşarak ayrıldılar. Böylece 2 ay için Kabataşlılar Derneği de tatile girmiş oldu.

 
       
 
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...