SEZONUN İLK ‘DOSTLAR
KAHVESİ’NDE OKULUMUZU
İLGİLENDİREN KANUN
İÇİN BİLGİLENDİRİLDİK
 

Kabataşlılar Derneği’nin 7 yıldan beri her ayın son Pazar günü okulumuzda yapmayı bir gelenek haline getirdiği ‘Dostlar Kahvesi’ adlı açık büfe sosyal aktivitesini bu ay da 31 Ağustos 2008 Pazar günü okulumuz sahilinde neşe içinde,güzel sohbetlerle yaptık.
Dernek yönetim kurulu üyelerinin kendi imkânları ile organize ettikleri ‘Dostlar Kahvesi’ kışın okulumuz yemekhanesinde, yazın da sahilde kantin önünde yapılmakta olup bu ay da katılımcılardan arzu edenler yanlarında getirdikleri yiyecekler ile katkıda bulunarak büfemizi zenginleştirdiler.
Derneğimiz her yıl olduğu gibi bu yaz da tatile girmiş, ama önümüzdeki Eylül ayının son pazarı Şeker Bayramı arifesine geldiği, ‘Dostlar Kahvesi’ yapılamayacağı için Ağustos’un son pazarında Kabataşlılardan gelen dilekler doğrultusunda ‘Dostlar Kahvesi’ni yapmaya karar verdik.
Çoğunluğunu 2000 yılı sonrası mezun olan genç Kabataşlıların teşkil ettiği Dostlar Kahvesi katılımcılarına, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük tarafından son günlerde çıkan ve Kabataşlıları yakından ilgilendiren kanun hakkında bilgi verildi. Bu konuda İstanbul Erkek Lisesi ve Vefa Lisesi dernekleri ile birlikte Cumhurbaşkanı ve Milli Eğitim Bakanıyla yapılan görüşmeler, TEVDAK çalışmaları ile yayınladığı bildiri konusunda açıklamalar yapan Nabi Cücük katılımcıları bu konularda aydınlatmış oldu.
Katılanlardan Kabataş mezunu kardeşlerden Öznur Horozğolu’nun yakında evlenen ablası Onur’un da eşi ile gelmesi arkadaşlarının bu mutlu olayı tebrik için sıraya girmelerine sebep oldu. Diğer taraftan da dernek toplantılarını çektiği resimlerle ölümsüzleştiren Ali Polat da akşam katılacağı koşu için hem enerji topluyor hem de Ekim ayında yapılacak Avrasya Maratonuna geçen sene olduğu gibi Kabataşlılar olarak katılabilmek için kulis yapıyordu.
Gelecek Eylül ayı sonunda bayram arifesine rastladığı için Dostlar Kahvesi’nin yapılmayacağına üzülen katılımcılar Ekim ayı sonunda buluşmak üzere birbirleri ile vedalaşarak ayrıldılar.

 
       
 
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...