OKUL MÜDÜRÜMÜZ RECEP MEMİŞ DERNEĞİMİZİ

ARAMIZA YENİ KATILAN KABATAŞLILARA TANITTI:

“BEŞİKTAŞ SPOR KLÜBÜNDEN

SONRA BEŞİKTAŞ SEMTİNİN EN

BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞU
KABATAŞLILAR DERNEĞİDİR”
 

Okulumuz Kabataş Erkek Lisesi 8 Eylül 2008 günü 172 yeni Kabataşlının aramıza katılması ile 101. eğitim yılına okul bahçesinde yapılan bir törenle başladı.
Bugüne kadar 43993 öğrenciyi eğiterek toplumumuza kazandıran ve 2008 yılında 100. kuruluş yılını bir seri etkinlik programı ile kutlamaya başlayan Kabataş Erkek Lisesi’nin yeni eğitim yılında da hazırlık sınıfına başlayarak aramıza katılan 172 yeni Kabataşlı kardeşimiz , velileri, öğretmenlerimiz, vakıf, dernek ve okul aile birliği yöneticilerinin de katılması ile yapılan tören, şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Okul müdürümüz Recep Memiş ve Kabataşlılar Derneği Başkanı Nabi Cücük’ün Atatürk köşesine çelenk koymalarından sonra müdürümüz Recep Memiş “Şanlı Kabataş Erkek Lisesi’ne Hoş Geldiniz” diyerek yaptığı konuşmasında yeni katılanlara ve velilerine okulumuzu tanıttı, tercihlerini Kabataştan yana yaptıkları için ne kadar şanslı olduklarını anlatırken de bu yıl üniversiteye katılan mezunların başarısını %87 olarak açıkladı. Okulumuzda 28 derslik, 3 fen, 1 sosyal, 2 bilgisayar laboratuarı, spor salonu ve 40 bin kitaplık kütüphane olduğu bilgisini verdi. Okul müdürümüz Recep Memiş Kabataşlı sivil toplum kuruluşlarını tanıtırken de Kabataşlılar Derneği için de “Beşiktaş semtinde Beşiktaş Spor Kulübünden sonra en büyük sivil toplum kuruluşu olup öğrencilerimize verdiği burslarla yardımcı olmaktadır” diyerek derneğimizin önemine değindi.
Eğitim Yılı açılış töreni daha sonra Kabataşlılar Derneği Başkanı Nabi Cücük, Vakıf Başkanı Erol Demirdöven, Vakıf Onursal Başkanı Cahit Kocaömer, mezun olan ve yeni katılan öğrenci temsilcilerinin konuşmaları ile sora ermiştir. Yeni Katılan 172 Kabataşlı kardeşimiz de velilerinin uğurlamaları arasında sınıflarına girdiler.

SAYILARLA KABATAŞ ERKEK LİSESİ
Derslik Sayısı: 28
Fen laboratuarı 3
Bilgisayar laboratuarı: 2
Sosyal laboratuarı: 1
Spor salonu: 1
Kütüphane: 40 bin kitap
Bu yılki mezun sayısı 174
Üniversiteye giren : 151
Başarı nispeti: %87
Bu yıl aldığı öğrenci: 172

 
       
 
       
   
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...