ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN BAŞLATTIĞI GELENEĞİ KABATAŞLILAR DEVAM ETTİRİYOR
CUMHURİYETİMİZİN 85. YILDÖNÜMÜNÜ
SES VE IŞIK GÖSTERİLER İÇİNDE
YAPILAN BALO İLE KUTLADIK

 

Ellerimizde bayraklar, ağızmızda 10. Yıl Marşı’nın sözleri, hep beraber coşku ile söylüyoruz, bir taraftan da okulumuzun sahilinden güzel boğazımızın kıyısından atılan havai fişekler ile Boğaz Köprüsü’ndeki ışık gösterilerini izliyoruz… Kısacası Ulu Önder Atatürk’ün Cumhuriyeti ilan ettiği günlerden beri 29 Ekim geceleri yapmayı gelenek haline getirdiği Cumhuriyet Balolarına sahip çıkan Kabataşlılar Derneği olarak Cumhuriyetimizin 85. yıldönümünü Feriye’de yaptığımız balo ile kutluyoruz.
Her yıl yapılan Balolardan ayrı olarak bu yıl Feriye lokantası da özel olarak ses ve ışık gösterisi ile kutlamalara katılmış, okulumuz sahiline de kurulan ışık tesisatı ile Kabataş Erkek Lisesi de bu şölene katılmıştı. Balo öncesi Feriye sahilinde yapılan kokteyl de bu yüzden çok renkli geçti, ışık gösterilerini seyreden davetliler çalınan marşlara da katılarak gecenin başında havaya girmişlerdi.
Salona geçilene kadar İstanbul Valiliğinin protokolünde yer alan dernek başkanımız Nabi Cücük de ev sahibi olarak yetişmiş aramıza katılmıştı.
Balo salonunu dernek üyeleri Kabataşlılar, bu yıl anı plaketi alacak 1993 mezunları, Dernek yönetim kurulu üyeleri ile protokol davetlileri doldurmuştu. Protokol masalarında bulunan okul müdürümüz Recep Memiş, Müdür başyardımcımız Emeti Akanpınar, müdür yardımcımız Şemsettin Dana, Vakıf başkanımız Erol Demirdöven, dernek eski başkanlarımız Nusret Selen, Naci Karaağaç, Taner Kıral, Kabataşlı Beşiktaşlılar Derneğinden Talip Çolak, Mezunlar Derneği başkanı Ümit Pınaroba, Okul Aile Birliği başkanı Yıldız Akarsu da bizimle beraberlerdi.
Balonun sunumunu yapan Pelin Üstünses’in sahneye daveti ile önce Dernek Başkanı Nabi Cücük’ün ‘Hoşgeldiniz’ konuşmasını okul müdürümüz, vakıf başkanımız, mezunlar derneği başkanı ile Okul Aile Birliği başkanının konuşmaları izledi.
Balo’nun müzikleri okulumuz 2005 yılı öğrenci başkanı Efecan Karagöz ile 2002 mezunu Itır Kaşıkçı ve arkadaşları Tahsin Yetkin’den Kurulu trionun başarılı şarkıları ile bütün gece devam etti. Her çeşit ve her dilden şarkılar ile bizi müziğe doyurdular. Balonun sürpriz konuşmasını’da gündüz yapılan törende dernek başkanımız Nabi Cücük’ün dinleyerek davet ettiği öğrenci kardeşimiz Beril Arıca yaptı. Konuşma davetlilerin alkışları ile son buldu.
Cumhuriyet Balosu’nun 2 renkli siması da Kabataş’ın şöhretli radyocu mezunları lakapları ile Hopdedik Ayhan ile Şeker Oğlan idiler. Beraber davet edildikleri sahnede bizi adeta gülme krizine tuttular. Özellikle dernek yönetim kurulu üyelerinin eşlerine yönetim kurulu toplantıları ile ilgili takılarak herkesi güldürdüler. Sonra da salondaki bütün Vakıf ve eski ile yeni dernek başkanlarını sahneye davet ederek onlara da takılarak güzel dakikalar yaşattılar.
Balo’nun sonlarına doğru geçen sene başlattığımız uygulama ile mezuniyetlerinin 15. yılını dolduran 1993 mezunları 36 arkadaşımız da anı plaketlerine kavuştular.Ödül alacaklar arasında olan FIFA kokartlı hakemimiz Hüseyin Göçek’de Gaziantep Trabzon maçını yönettikten sonra baloya uçakla yetişerek katılabilmişti. Gece geç saatlere kadar önce Kabataş Triosunun sonra da Dj. Fatih in müzikleri ile devam etti. İlerleyen saatlerde 3. kez çalınan 10. yıl marşı sonrası davetliler birbirlerine veda ederken son yılların en güzel balolarından birini daha yaşadıklarını konuşuyorlardı.
 

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
   
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...