BU AYIN ‘DOSTLAR KAHVESİ’Nİ
30 KASIM PAZAR GÜNÜ YAPTIK

 

Kabataşlılar Derneği tarafından her ayın son Pazar günü yapılmakta olan ve bir gelenek haline gelen ‘Dostlar Kahvesi’ adlı açık büfe kahvaltımızı bu ay da 30 Kasım 2008 Pazar günü okulumuzda yaptık.
Her ay olduğu gibi dernek yönetim kurulu üyelerimizin katkı ve işbirliği ile yapılan açık büfe kahvaltıya katılanlardan da arzu edenler yaptıkları börek ve kek gibi el emekleri ve satın aldıkları yiyecekler ile soframıza katkıda bulundular.
Sabahın erken saatlerinden itibaren havanın mevsim normallerinin üstünde olması sebebiyle kahvaltı salonunu ve okul bahçesini katılımcılar doldurdular. Kahvaltı büfesinin açıldığı 11.00 den itibaren öncelikle büfeye 1950–55 arası mezunlardan katılanlar davet edildiler, onları aileleri ile gelenler, yeni mezunlarımız gençler ve okulda okuyan kardeşlerimizden yatılı olan kardeşlerimiz takip ettiler. Bir saat sonra saatler 12.00 bulduğunda büfede kuyruk da bitmiş ama yiyecekler de tükenmişti.
Katılımcılar her masada gruplar halinde otururken değişik konular üzerinde de hem birbirlerini bilgilendirdiler, hem de tartıştılar, sohbetler sürdü gitti. Mesela 1950-55 arası mezun olmuş ağabeylerimizin oluşturduğu grup Kabataş Üniversitesi kurmanın olanaklarını konuşuyorlar, başka bir grup aralarında emekli öğretmenlerimizin de bulunduğu Necdet Tokatlıoğlu Kabataş Musiki Derneği üyeleri de yeni verecekleri konser üzerine tanıtım yapıyordu. Başka bir köşede Kabataş Mezunlar derneği başkanı Ümit Pınarova Kabataş Belgeseli için ellerinde bulunan tarihi belgeleri bize teslim ediyor, bir taraftan da Belgesel için toplantı filme alınıyordu. Gençler ise üye olabilmek için sekreterlik masamızdan bilgi alıyorlardı. Dernek üyelerimizden her ay eşleri ve çocukları ile ailece gelenler ise bir aylık görüşememenin acısını çıkarttılar.
Saat 13.00 e geldiğinde havanın güzelliği sebebiyle okul bahçesi ve deniz kenarına çıkan katılımcılar hem güzel havanın tadını çıkarttılar hem de Aralık ayının son Pazar olan 28’inde yani 2008 in son kahvaltısında buluşmak üzere vedalaşarak okuldan ayrıldılar.

 
       
 
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...