BU YILIN SON “DOSTLAR KAHVESİ”NDE
YENİ YIL TOMBALASI OYNAYIP, BOZA VE
SALEP İÇTİK, MİLLİ PİYANGO BİLETİ
KAZANDIK, 100. YIL PARAMIZI TANITTIK
 

Yılın son “Dostlar Kahvesi”ni 28 Aralık 2008 pazar günü okulumuzda güzel bir yeni yıl kutlaması olarak yaptık.
Kabataşlılar Derneği tarafından 7 yıldır her ayın son Pazar günü “Dostlar Kahvesi” adı altında yapılan açık büfe kahvaltı yine Yönetim Kurulu üyelerimizin katkıları ile hazırlanmıştı. Kahvaltıya katılanlardan arzu edenler de yanlarında getirdikleri yiyecekler ile büfeye katkıda bulundular.
Her yaştan Kabataş mezunları ile yakınlarının katıldığı kahvaltıda emekli öğretmenlerimiz ile halen görev yapan öğretmenlerimiz de bizimle oldular. Kahvaltımıza her zaman olduğu gibi okuyan ve okulda yatılı kalan kardeşlerimiz ile genç mezunlardan rağbet fazlaydı.
Bu kahvaltımızın 2 önemli özelliği vardı: İlki Kabataşlılar Derneği’nin 100. Yıl Kutlama programına aldığı ve uzun süren çabalardan sonra başardığı Darphane ve Damga matbaası tarafından basılan koleksiyon değeri olan saf gümüşten 100. Yıl Anı parası da ilk defa Kabataşlıların karşısına “görücüye” çıkartılmıştı. Bir gece önce TV!de Acun Ilıcalı’nın programında bütün Türkiye’ye tanıtılan paramız kahvaltıda da Nabi Cücük tarafından Kabataşlılara tanıtıldı. Hemen ilgi gören bu değerli gümüş sikke şeklindeki paramız katılanlar tarafından özel kutusu ve garanti sertifikası ile bağış karşılığı alınmaya başlandı.
Kahvaltının 2. özelliği de eski İstanbul ailelerinin yılbaşı kutlamalarının anlatılarak katılımcılara yaşatılmasıydı. Yılbaşı geceleri içilen boza ve salepler kahvaltıya katılanlara ikram edildi. Tombala oynandı, iki takım olmasına rağmen kartlar hemen bitti, birçok kişi üzülerek oyuna katılamadı.
Nabi Cücük’ün anonsları, İlhan Orhun’un numaraları takibi, Kör Kemal’in çektiği numaralarla çok çekişmeli ve eğlenceli geçen tombala da kazananlar 31 Aralık 2008 tarihli yılbaşı çekilişine ait Milli Piyango biletlerine kavuştular. Kahvaltının sonunda herkes birbirlerinin yeni yıllarını tebrik ederek seneye 2009 da görüşmek üzere ayrıldılar.

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
   
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...