ACUN ILICALI’NIN “VAR MISIN
YOK MUSUN?” PROĞRAMINA
KATILARAK GÜMÜŞ 100. YIL
ANI PARAMIZI TV’DE TANITTIK
 

Her şey hafta içinde Kabataşlılar Derneği başkanı Nabi Cücük’ün verdiği müjde haber ile başladı. Okulumuzda okumakta olan 30 öğrenci kardeşimiz ve 10 Kabataşlılar Derneği üyesi Acun Ilıcalı’nın Show TV’deki “Var mısın Yok Musun?” programına davet edilmiştik. Davet Acun Ilıcalı’nın okulumuzda kimya öğretmeni olan teyzesi Süheyla Tığlı hocamız yoluyla gelmişti.
Heyecanla beklediğimiz hafta sonu geldiğinde öğrenci kardeşlerimiz, Süheyla Tığlı öğretmenimiz ve Dernek Başkanı Nabi Cücük ile yönetim kurulu üyelerimiz Cevat Ongun ve Pelin Üstünses’le Yeniköy’de Metin Oktay tesislerindeki stüdyonun yolunu tuttuk.
Stüdyoda Acun Ilıcalı’nın ailesi ve yakın arkadaşları ile kurduğu prodüksiyon ekibi tarafından çok güzel bir şekilde karşılanarak salondaki yerimizi aldık.
Kabataşlı kardeşlerimiz “Kabataş” tişörtleri ile tribünlere yerleşirken önlerindeki sırada da biz dernek üyeleri ile Süheyla öğretmenimiz yerlerimizi aldık.
Program öncesi ilk olarak yeni yıl gecesinin reklam çekimleri yapıldı. Daha sonra bilgisayar tarafından Adana’lı Tuğba’nın seçimi ile yarışma başladı. Bir saat kadar sonra yarışmanın ortalarına gelindiğinde Acun Ilıcalı “Aramızda bugün çok özel misafirlerimiz var. Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından olan ve 100. kuruluş yılını kutlayan Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ile Kabataşlılar Derneği üyeleri bizimle..” dedikten sonra alkışlarla Nabi Cücük’ü davet etti. Davet için Acun Ilıcalı’ya teşekkür eden Nabi Cücük okulumuz ve derneğimizin çalışmalarını kısaca anlattıktan sonra 100. Yıl Anı Paramızı ilk defa ortaya çıkartarak özelliklerini ve değerini anlatarak Acun Ilıcalı’ya hediye etti. Ayrıca Derneğimizin adını ve okulumuzun amblemimizi taşıyan altın yaldızlı tabağımızı da hediye ettik. Salondaki seyirciler ve yarışmacılar tarafından “Kabataş” tempoları ile alkışlandık.
Daha sonra Acun Ilıcalı teyzesi okulumuz kimya öğretmeni Süheyla Tığlı’yı da tanıttı, kendisi için ne kadar kıymetli olduğunu anlattıktan sonra programa devam etti.
Yarışma sırasında Seda adlı yarışmacı da okulumuz adı ve renklerini taşıyan atkımızı takarak devamlı kameralara poz verdi. Daha sonra da yarışmacı Tuğba’ya uğur versin diye atkımızı taktı ve yarışma boyunca da boynundan çıkartmadı. Böylece okulumuzun da gönüllü reklamını yapmış oldu.
Acun Ilıcalı’ya tekrar teşekkür ederek bütün Kabataşlılara mail ve sms yolu ile programı seyretmeleri için stüdyodan ayrıldık.

 
       
 
       
   
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...