OCAK AYI “DOSTLAR KAHVESİ”
“BÖREKÇİ DÜKKANI” GİBİYDİ
 

Her ayın son Pazar günü saat 11.00 de okulumuz yemekhanesinde yaptığımız “Dostlar Kahvesi” adı altındaki açık büfe kahvaltımızın ocak sonunda yapılanı adeta bir “Börekçi Dükkanı” görüntüsünü yaşatıyordu.
Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin her ay kendi özel katkıları ile kurdukları açık büfeye davetlilerin de arzu ettiklerinde getirdikleri yiyecekler ile katkıda bulunmaları da her ay daha artarak bir alışkanlık haline gelmeye başlamıştı.
Bu katkılar her ay kek, poğaça, simit gibi yiyecekler şeklinde olurken bu ay çoğunluğunu börek tepsileri meydana getirmişti. Ayrıca bir yönetim kurulu üyemizden de 3 tepsi börek gelince açık büfenin üstü adeta bir börekçi dükkanına dönüşmüştü. Kol börekleri, kıymalı, ıspanaklı, peynirli börekler tepsilerinin içinde davetlilerin iştahını açacak görüntüler teşkil ediyordu. İki aydan beri kış aylarının hatırına çayın yanında salep servisinin de yapılmaya başlanması yüzünden “Dostlar Kahvesi”nin açık büfesi bu ay çok özeldi...
Kahvaltıya okuldaki öğrencilerin tatilde olması ve üniversitede okuyanların da imtihanlarının olması yüzünden katılamamaları yüzünden gençler her ayın tersine azınlıktılar. Her kahvaltıya katılmayı adet edinen 1955-56’lılar grubu yine 20 kişi olarak bir aradaydılar. 1970 mezunları da aileleri iler birlikte kahvaltıda olup sonrasında da boğazdaki gezilerine devam ettiler.
Kahvaltıda LÖSEV vakfının yardım için gönderdiği Atatürk takvimleri büyük ilgi gördü, gümüş anı paramıza da büyük ilgi devam ediyor. 1955-56’lıların 100. yıl anı zarfına anı imzası toplamaları da büyük ilgi gördü. İstek üzerine dernekten getirilen 100. yıl özel anı zarfları kısa sürede tükendi. 2009’un ilk “Dostlar Kahvesi” de böyle geçti...

 
       
 
       
       
       
 
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...