LİSEMİZİN 101. YAŞINI KUTLARKEN
TAKSİM ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK
KOYARAK ATAMIZ VE ŞEHİTLERİMİZE
SAYGI DURUŞUNDA BULUNDUK
 

Okulumuz Kabataş Erkek Lisesi’nin 101. yaşını kutladığımız 17 Şubat 2009 Salı günü Taksim’deki Atatürk Anıtı’na Kabataş Erkek Lisesi kuruluşları olarak Kabataşlılar Derneği’nin organizasyonu ile çelenk koyarak ‘Atamız ve şehitlerimiz’ için saygı duruşunda bulunduk, bizim bugünkü varlığımız için canlarını feda eden Kabataşlı Şehitlerimize de şükranlarımızı sunduk
17 Şubat 2009 Salı saat 13.00 de Taksim’deki Atatürk Anıtı önünde toplanılması için Kabataş Lisesi Eğitim Vakfı ile Mezunlar Derneği, e-posta ve sms ile duyurular yapılarak mezunlarımız da davet edilmişlerdir. Resmi izinin son gün çıkarılabilmiş olması sebebiyle okulumuz öğrencileri törene katılamamış, haberdar olan emekli öğretmenlerimiz de bizimle birlikte olmuşlardır. Kabataşlılar Derneği de Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük ile Yönetim Kurulu üyelerince temsil edilmişlerdir.
Bu yıl ilki yapılan ve sonraki yıllarda da her 17 Şubat günü kutlanarak bir gelenek haline gelmesi istenen tören için Taksim Anıtının önünde saat 13.00 da toplandık. Kabataş Eğitim Vakfını Başkanı Erol Demirdöven ile Kabataş Mezunlar Derneği’ni de başkanı Ümit Pınarova temsil ediyorlardı. Emekli öğretmenlerimizden Ahmet Aytekin ile 1950–55 mezunları, 2005 ve üstü genç mezunlarımız da bizimleydiler.
Önce okulun ‘Kabataş Erkek Lisesi 101 Yaşında’ sonra da sırası ile ‘Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’, ‘Kabataş Erkek Lisesi Mezunlar Derneği’, ‘Kabataşlılar Derneği’ yazılı çelenkleri anıta koyduk, sonra da saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımızı birlikte okuduk. Nabi Cücük, Erol Demirdöven ve Ümit Pınaroba ile emekli beden eğitimi öğretmenimiz Ahmet Aytekin’in konuşmaları sonrası tören çekilen anı fotoğrafları ile sona erdi.
Basına gönderilen Basın Bülteni ile davet edilen ve program müdürü Erkan Tan’ın da Kabataşlı olduğu TV 8 yaptığı tören çekimi ve röportajı ertesi sabah haberlerinde yayınladı.
Tören videosunu e-posta ve facebook yoluyla yayınlayarak gelemeyenlerin de görmesini sağladık. Böylece Kabataşlılık Bir Gelenektir sözümüzü bir daha gerçekleştirmiş olduk.

 
       
 
       
       
       
 
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...