KABATAŞLI ŞEHİTLERİMİZİ
‘KABATAŞLI ŞEHİTLER ANITI’
ÖNÜNDE 18 MART’TA ANDIK

 

Balkan, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında şehit düşen Kabataşlı ağabeylerimizi 18 Mart 2009 Çarşamba günü okulumuzdaki ‘Kabataşlı Şehitler Anıtı’ önünde yaptığımız bir törenle andık.
18 Mart Çanakkale Deniz savaşı zaferinin 94. yıldönümünü kutlarken, günün ayrıca bütün yurdumuzda Şehitler Günü ilan edilmesi sebebiyle bizde okulumuzda okurken askere alınmış ve savaşa giderek geri dönmeyip şehit olmuş Kabataşlı ağabeylerimiz bu yıl ilk defa geçtiğimiz yıl onlar için yaptırdığımız anıtın önündeki törenle andık.
Okulda okuyan öğrenci kardeşlerimiz, öğretmenlerimiz, eski mezunlarımızdan gelebilenler, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, Vakıf Onursal Başkanımız Cahit Kocaömer, Vakıf Başkanımız Erol Demirdöven, Mezunlar Derneği Başkanı Ümit Pınaroba, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük ile Yönetim Kurulu üyelerimizin de katıldıkları tören saat 13.30 da anıtın önünde başladı. Okulumuz adına müdürümüz Recep Memiş ile mezunlar adına dernek Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük’ün çelek koymaları sonrasında önce saygı duruşunda bulunuldu onu da İstiklal marşı’nın söylenmesi takip etti.
Okul müdürümüz Recep Memiş bu yıldan sonra her 18 Martta Kabataşlı Şehitlerimizi anmaya devam ederek bunu bir gelenek haline getireceğimizi söyledi. Nabi Cücük’te aile, okul, öğrenci ve arkadaş sevgisinden yola çıkarak en büyük sevginin Yurt Sevgisi olduğunu söyledi ve onu kurtarabilmek için gözlerini kırpmadan savaşa katılarak şehit düşenlerin yurt sevgilerinin büyüklüğünü anlattı.
Daha sonra Hamdi Saver salonundaki törene geçildi ve ilk konuşmayı tarih öğretmenimiz Bülent Bilge yaparak günün önemini anlattı. Okulumuz Atatürk ve Tarih Kulübü ile Kültür Edebiyat Kulüplerinin yaptıkları canlandırmalar sonunda tören okul koromuzun söylediği türküler ile sona erdi.

 
       
 
       
       
       
       
 
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...tıklayın...