21 MART 2009 DAKİ KIŞ YEMEĞİMİZ
84 MEZUNLARI VE ÖĞRETMENLERİNİN
KATILIMLARIYLA ÇOK RENKLİ GEÇTİ


 

Kabataşlılar Derneği tarafından her yıl Kış aylarında yapılan ve 6 yıldır bir gelenek haline gelen ‘Kış Yemeği’ ni bu yıl 21 Mart 2009 Cumartesi gecesi okulumuz Hamdi Saver salonunda Kabataşlıların rekor bir katılımıyla yaptık.
Bu yılki Kış Yemeğimizin diğer yıllardan ayrı bir özelliği de 25. mezuniyet yıllarını dolduran 1984 mezunlarının rekor katılımlarıydı. Ayrıca yemeğin başka bir özelliği de yine 1984 mezunlarını okutmuş ve çoğu da emekli olmuş öğretmenlerinin yemeğe katılarak öğrencileri ile birlikte olmalarıydı.
Gece yemek boyunca çoğunluğu teşkil eden 1984 mezunları adeta okudukları günlere dönerek temsil ettikleri sınıfların birbirleri ile çekişmeleri ve tezahüratları ile devam etti.
Saat 19.30 daki kokteyl ile başlayacağı ilan edilen yemeğe 25 yıldır heyecanını yitirmemiş Dr. Erşan Ateş ve arkadaşlarının saat 18.00 de gelmeleri ile gece erken saatlerde başlamış oldu. Saat 19.30 a yaklaştıkça katılımcılar kokteyl için Hamdi Saver salonu fuayesinde davetiyelerini almak üzere Dernek müracaat masası önünü doldurmaya başladılar. Tabii davetiyesini alanlar hemen sınıf arkadaşlarını aramaya başladılar ve ortalığı karşılaşanların sevinç çığlıkları doldurdu. Aradıklarının bulamayanların da gözleri kapıdan içeri girecekleri beklemekle geçti.
Yemek saati geldiğinde de ortalığı bu seferde aynı sınıf arkadaşlarının bir arada oturabilme heyecanları sardı. Gecenin sunucusu 1982 mezunumuz ‘Şeker oğlan’ lakaplı radyo sunucusu Cüneyt Vural, müzikleri de toplantılarımızın vazgeçilmez Dj si Fatih tarafından yapıldı.
Protokol masasında okul müdür başyardımcımız Emeti Akanpınar ile müdür yardımcımız Şemsettin Dana okulumuzu temsil ediyorlardı. Eski Dernek başkanlarımız da bizimle birlikteydiler. Hatta İlhan Orhun geçirdiği kaza sonucu koltuk değnekleri ile olmasına rağmen yine de gelebilmişti. Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel de yemeğimize gelerek bizi yalnız bırakmadı.
Gecenin sürpriz masasını ise 84 lüleri okutan öğretmenlerimiz Sabahat Uraz, İncilay Akarsu, Nail Metin, Fahri Babaç, Aliye Ediz, Cumhur Işın, Mehmet Balta, Oktay Tuncer, İsmet Yıldırımtürk ve Müberra Butlan oluşturuyorlardı. Bütün gece boyunca masalarını ziyaret eden Kabataşlılar onlara sevgi ve hürmetlerini sundular ve gönüllerini aldılar.
Feriye Lokantası’nın menüsündeki lezzetli yemeklerin sunumu ile başlayan yemekte 135 kişinin ödül alacak olması sebebiyle hemen törene de geçildi.
Sahneye sınıf sınıf davet edilen 1984 mezunları ödüllerini öğretmenlerinin ellerinden aldılar. Sınıflardan 3 Fen E'liler Dr. Erşan Ateş liderliğinde nerede ise bütün sınıf olarak katılırken 3 Fen G sınıfı ise tek kişi ile temsil ediliyordu. 3 Fen D lileri 3 Fen E liler, 3 Fen C liler, 3 Fen H ve 3 Fen K liler takip etti. Kabataş Belgeselimizin sponsoru TTnet’in genel müdürü Tahsin Yılmaz da 1984 mezunu olarak ödülünü Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel’den aldı.
Ödül töreninin sonunda Dernek Başkanı Nabi Cücük’ün davetine uyan 84 lüler okulun sınıflarının yenilenmesinden geriye kalan 5 sınıfın da yenilenmesini üstlendiler.
Daha sonra gecemizi renklendiren öğretmenlerimize 100. Yıl Gümüş Anı paramız hediye edildi. Dernek Yönetim Kurulu üyemiz Dr. Gülşah Oktay ve beraberindeki dans kursu öğretmeni ile arkadaşlarının salsa, tango ve sirtaki gösterileri büyük alkış topladı.
Gece katılımcıların birbirleri ve öğretmenleri ile vedalaşarak ayrılmaları ile son buldu.

 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
   

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...