KABATAŞ ERKEK LİSESİ GELENEKSEL

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ BEŞİKTAŞLILARIN
ALKIŞLARI ARASINDA YAPILDI

 

Kabataş Erkek Lisesi’nde okumakta olan öğrencilerin son senelerde bir gelenek haline getirdiği ‘Gençlik Yürüyüşü’ nü bu sene de 22 Nisan 2009 Çarşamba günü Beşiktaşlıların ve yoldan geçenlerin alkışları arasında yaptık.
Her yıl okulu bitirecek olan son sınıfları, okula yeni giren hazırlık sınıfı öğrencilerine bir nöbet devir teslimi anlamında yapılan bu Gençlik Yürüyüşü okulun bitimine 2 ay kaldığı günlerde yapılmakta olup okuldan Beşiktaş meydanına kadar yapılan bir yürüyüş şeklinde gerçekleşmektedir. Kabataşlı öğrenci kardeşlerimizin bu yürüyüşünde başta müdürümüz Sayın Recep Memiş olmak üzere bütün öğretmenlerimizin yanında veliler ile daha önce mezun olmuş eski Kabataşlılar da bizimle birlikte oldular. İstanbul Valiliği ile İlçe Emniyet Müdürlüğünün özel izni ile yapılan bu ‘Kabataş Erkek Lisesi Geleneksel Gençlik Yürüyüşü’ boyunca ikiye ayrılan okulu bitirecek olanlar ile yeni giren Kabataşlılar birbirlerine güzel sözler söyleyerek atışmalar yaparak marşlar söylediler, davullar ve meşaleler ile bir karnaval havası yarattılar.
Okul bahçesinde saat 15.30 sıralarında çıkarak Beşiktaş meydanına doğru yapılan yürüyüş yol boyunca büyük ilgi gördü ve 1.5 saat sonra Beşiktaş da sağanak şeklinde yağan bir yağmur altında sona erdi.
Yürüyüşü görenler tarafından ‘Böyle bir etkinlik ancak Kabataşlılara yakışırdı’ diyenlerin kutladıkları Kabataşlılar böylece kendileri için söylenen sloganları da doğrulamış oldular: ‘KABATAŞ BİR GELENEKTİR; KABATAŞLILIK BİR AYRICALIKTIR’

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...