YAZ YEMEĞİMİZ
 

17 Haziran Haziran Çarşamba günü okulumuz, gündüz organize edilen 2009 mezunu gençlerin mezuniyet töreni ile akşam gerçekleştirilen <Geleneksel Yaz Yemeği> adını verdiğimiz ve 1969 mezunlarının 40 yıllık plaketlerini aldığı törene sahne oldu.
Aylar süren yaz yemeği hazırlıklarında yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra başta genel sekreterimiz Murat Avcı ve 1969 mezunlarından Fatih Uslaş organizasyonun gerçek kahramanlarıydılar.
Her zaman olduğu gibi 19.30 da Feriye Restaurant’ın eşsiz manzarasında kokteyl ile başlayan yaz yemeğimiz 20.45de yemeğe geçilmesi ve gecenin anlamını ifade eden konuşmalarla başladı.Derneğimizin genç yön.kur. üyesi Dr. Gülşah Oktay ın sunumu ile açış konuşmasını okul müdürümüz Recep Memiş yaptı. Organizasyonun ev sahibi Kabataşlılar Derneği adına Dernek başkanımız Nabi Cücük konuşmasına başlamadan önce bu gecenin yaratıcılarından olan tüm Yönetim Kurulu üyelerini sahneye davet etti.Başkanın konuşmasının ardından ise1970 mezunumuz İlhan Orhun KEL.Eğitim Vakfı Başkanımız Naci Karaağaç’ın babasının vefatından doğan üzüntülerini dile getirerek seneye tekrar görüşmek üzere temennilerde bulundu.
Vakıf adına konuşmasını Ahmet Çağlar yaparken. Mezunlar Derneği başkanı Ümit Pınaroba dernek üyemiz Cevat Ongun’un dede olmasından ötürü duyduğu mutluluğu dile getiriyordu. İlçe Milli Eğitim müdürümüz Şeref Çalışır ve Beşiktaş Kaymakamımız Sadettin Yücel’in konuşmaları ile devam eden bölüm 1969 mezunu Atilla Günsur ve Üstün Doruk’un konuşmaları ile son buldu.
Artık sırada Feriye Restoran’ın Kabataşlılar için hazırladığı enfes yemeklerin yenmesi vardı.
Sıra plaket törenine gelindiğinde 3Ed B ve 3Fen E sınıfları arasındada tatlı bir rekabetin şahidi olduk.Dernek başkanımız Nabi Cücük her iki sınıfada Kabataş üçlüsünü çektirerek çoşkuyu artırırken ilerleyen saatlerde 1969 mezunu kaptan Atilla Günsur’un enfes gitarı eşliğinde ve dj Fatihin 1970li yıllara götüren şarkıları ile eğlence devam etti.Gecenin en güzel görüntülerinden biri ise Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile 1969 mezunlarının hep birlikte söylediği Kabataş Marşı ve 1941 mezunumuz Selahattin Alaca’nın yaptığı güzel konuşmaydı.
Geceyi tüm Kabataşlılar birbirlerine 29 Ekim Cumhuriyet Balosu’nda buluşmak üzere söz vererek tamamladı.İsminin açıklanmasını istemeyen 1969 mezunu bir ağabeyimizin altı öğrenciye burs vereceğini yönetim kurulu üyelerine bildirmesi ve yine ismini açıklanmasınını istemeyen başka bir ağabeyimizin Burs Fonuna bağışta bulunması bizleri çok mutlu etti.Kendileriyle gurur duyuyor binlerce teşekkür ediyoruz.

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...