EKİM AYI DOSTLAR KAHVESİ’Nİ

25 EKİM PAZAR GÜNÜ YAPTIK

 

2009–2010 ders yılının ilk Dostlar Kahvesi’ni 25 Ekim 2009 Pazar sabahı mevsim normallerinin üstünde giden bir sıcak hava sebebiyle okulumuz kantininin önünde açık havada gerçekleştirdik.
Kabataşlılar Derneği olarak 7 seneden beri her ayın son Pazar günü yapmakta olduğumuz Dostlar Kahvesi adlı açık büfe kahvaltımıza bu ay en büyük ilgiyi yeni mezun kardeşlerimiz göstermişlerdi. Okulda okumakta olan kardeşlerimizden de hafta sonu evlerine gidemeyenler bizimle beraber kahvaltıyı paylaştılar.
Sabahın erken saatlerinden itibaren mutfakta hazırlığa başlayan yönetim kurulu üyelerimiz ile eşleri daha toparlanmadan dışarıda da havayı güzel gören Kabataşlılar kantin önünü doldurmaya başlamışlardı. Gençlerin yardımı ile kurulan açık büfenin önü Başkan Nabi Cücük’ün davet anonsu ile hemen doluverdi. Her kahvaltıda bizimle beraber olmaktan memnuniyet duyan 1950–55 arasında mezun olan ağabeylerimiz bizi yine yalnız bırakmamışlardı. Havanın iyi olması gelenlerin, eşlerinin yanında çocuklarını da getirmelerine sebep olmuştu. Kahvaltı her yaştan Kabataşlılar ile ailelerinin yer aldığı güzel bir ortama dönüşmüştü. 100. yıl belgeselimizin CNNTÜRK’te yayınlanacağı konusunda yapılan müjdeli anonstan sonra katılanların birçoğu anı olarak hemen Belgesel DVD sini almaya sekreterlik masasına koştular. 29 Ekim Balosu’nun organizatörü 94 lülerin de katıldığı kahvaltıda nefis yemekler yenilirken çaylar içildi, kahveler yudumlandı, fırsat bulabilenler kahve falı baktırdılar. Yararlanılan güzel hava sonrasında gelecek ay tekrar buluşmak üzere vedalaşarak okuldan istemeye, istemeye ayrıldık.

 
       
 
       
       
       
       
       
       
       
 
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...