CUMHURİYETİMİZ’İN 86. YILI BALOMUZ ÇOK COŞKULU GEÇTİ
 

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’imizin 86. yıldönümünü, yine Atamızın başlattığı Cumhuriyet Baloları geleneğini devam ettirerek 29 Ekim 2009 Perşembe akşamı Feriye Lokantası’nda Kabataşlılar olarak coşkuyla kutladık.

Her yıl Kabataşlılar Derneği’nin organizasyonu ile yapılarak bir gelenek haline getirilen Cumhuriyet Bayramı Balosu bu yılda yoğun bir ilgi gördü ve katılımcılar salonun dışına kadar konulan masalarda oturarak Feriye Restorana ancak sığabildiler. Balo’nun protokol masasında okulumuz baş muavini Emeti Akanpınar, Pansiyon sorumlusu müdür yardımcımız Şemsettin Dana, Kabataşlıların sevgilerini büstünü dikerek gösterdikleri emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Oktay Tuncer, Vakıf Onursal Başkanımız Cahit Kocaömer, Vakıf Yönetim Kurulu adına Nusret Selen, Mezunlar Derneği Başkanı Ümit Pınaroba, eski dernek başkanlarımız Taner Kıral ve İlhan Orhun yer aldılar. Üç kuşak bir arada ailesi ile birlikte gecemizi onurlandıran 1941 mezunumuz Selahattin Alaca, 1967 mezunu Erdal Arian ve eşi, 1971 mezunu ve Atamızın yakın akrabası Mustafa Kemal Orcay da oğlu ile katılarak bizi memnun ettiler. Çeşitli yıllarda mezun olan Kabataşlıların aileleri ile yer aldığı
Balo’nun katılım çoğunluğunu da gecede mezuniyetlerinin 15 yılı doldurarak anı plaketi alacak olan 1994 lüler teşkil ediyorlardı.


Balo saat 19.00 da Feriye’nin bahçesinde boğaz kıyısında yapılan “Hoş geldiniz “ kokteyli ve Boğaz köprüsünde yapılan havai fişek gösterisinin seyredilmesi ile başladı. Muhteşem gösteriyi okulumuz bahçesinden seyretmenin ayrıcalığını da böylece yaşıyorduk. Bu arada İstanbul Valisinin protokol davetlisi olarak Dolmabahçe Sarayındaki baloya katılan Dernek Yönetim Kurulu başkanımız Nabi Cücük de davete katıldıktan sonra balomuz başlamadan bize yetişti.

Gece’nin sunucuları 2004 mezunumuz Buket Yenger ile yine okulumuz 1994 mezunu ve Fox TV de sunuculuk yapan Gökhan Dinç idi. Bir yanda Feriye Lokantası’nın deniz mahsulleri ağırlıklı lezzetli menüsü, canlı müzik ve aralarda da DJ Fatih’in çaldığı müzikler eşliğinde yenirken diğer yandan 1994 mezunlarının 15. yıl anı plaketleri törenine geçildi. 1994 mezunlarının ödülleri protokoldeki Kabataşlı ağabeylerimiz tarafından verildi.

Balonun davetlileri 100. Yıl Belgeseli’nin DVDsi ile 100. Yıl Anı parasına da büyük ilgi göstererek satıl almak için yarıştılar.

Balo gecenin ilerleyen saatlerine kadar edilen danslar ve oynanan oyunlar ile devam etti. Çekilen anı fotoğrafları, arkadaşlar ile vedalaşmalar ve dernek yöneticilerine edilen memnuniyet teşekkürleri sonrası balomuz sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Kokteyl ve Açılış   |   Salondan Genel Görüntüler   |   Ödül Töreni ve Sahne
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...