“KABATAŞLI ŞEHİTLERİMİZ”İN AZİZ HATIRALARINI 18 MART’TA OKULUMUZDAKİ ANIT’IN BAŞINDA ANDIK
 

Çanakkale, Balkan ve Kurtuluş Savaşlarında şehit olan Kabataşlılar adına 2008 yılında yapılan “Kabataşlı Şehitler Anıtı”nın başında 18 Mart 2010 Perşembe günü toplanarak “Kabataşlı Şehitlerimizi” törenle andık.
Bu yıl, “Şehitlerimizi Anma Töreni”nin ikincisini gerçekleştirdiğimiz ve aynı zamanda 18 Mart Çanakkale Zaferi İlçe töreninin de okulumuzda yapılması sebebiyle Beşiktaş Kaymakamımız Sn. Sadettin Yücel ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Şeref Çalışır ve ilçe okullarımız temsilcileri de bizimle birlikte oldular.
Tören “Kabataşlı Şehitler Anıtı”na çelenklerin konulması sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Çelenklerden ilkini, Beşiktaş ilçesi adına Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürümüz Sn. Recep Memiş birlikte koydular. Diğer çelenklerin ise, Vakıf adına Sn.Merih Ergin ve Kabataşlılar Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nabi Cücük tarafından bırakılması ardından Hamdi Saver salonunda yapılan törene geçildi.
Okul Müdürümüz Sn. Recep Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Şeref Çalışır ile Kaymakamımız Sn. Sadettin Yücel yaptıkları konuşmalarda özellikle sözde Ermeni Soykırımına değinerek “Çanakkale’deki sizin şehitleriniz bizim koynumuzda yatan çocuklarımızdır” diyen bir milletin azınlıklara bakışının soykırım olamayacağını ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’deki kahramanlıklarının bugün resimlerinin her yere asılmasına başlangıç olduğunu anlattılar.
Tören okunan şiirler ve canlandırılan kahramanlık öyküleri ile devam ederek okul korosunun söylediği “Çanakkale Türküleri” ile sona erdi.

 

OKULUMUZ VE KABATAŞLILAR DERNEĞİ

HARP AKADEMİLERİNİN 18 MART

TÖRENİNDE DE TEMSİL EDİLDİLER


Her yıl Harp Akademileri’nde yapılan “Çanakkale Zaferi’ni Anma Töreni”ne bu yıl da okulumuz öğrencilerinden bir grup ile Kabataşlılar Derneği temsilcileri davet edilerek birlikte katıldılar.
Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu ve Sosyal Etkinlikler Komisyonu Üyeleri Sn. Yıldız Akarsu ve Sn. Ahmet Aytekin’in yaptıkları organizasyon ile 2 öğretmenimiz ile 27 öğrencimizin katıldıkları tören, saygı duruşu sonrası Genelkurmay Başkanı Sn. İlker Başbuğ’un mesajının okunmasıyla başladı.
Deniz Harp Akademisi Komutanı Tümamiral Deniz Cora’nın konuşması ve gösteriler sonrası gezilen sergi ile tören sona erdi. Harp Akademilerinde karşılaştığımız deniz subayı ve Kabataş mezunu ağabeyimiz ile de tanışarak anı fotoğrafı çektirmek bizlere büyük bir gurur kaynağı oldu.

 

OKULUMUZDAKİ TÖRENDEN RESİMLER

       
 
       
       
       
       
       
   
       
HARP AKADEMİLERİNDEKİ TÖRENDEN RESİMLER
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...