İSTANBUL SARIYER BELEDİYE BAŞKANI KABATAŞLI ŞÜKRÜ GENÇ’İ ZİYARET ETTİK.
 

Kabataş Erkek Lisesi 1973 mezunumuz, İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak ziyaret ettik.
Okulumuza 1969 yılında giren ve 1973 yılında mezun olan, sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bitiren İnşaat Mühendisi Şükrü Genç, geçtiğimiz yerel seçimlerden başarı ile çıkarak, İstanbul Sarıyer İlçesi’nin 6. Belediye Başkanı oldu.
Kabataş’ımıza ilgisini esirgemeyen ve okul faaliyetlerine de destek veren Şükrü Genç’i, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük önderliğinde, Yıldız Akarsu, Ahmet Aytekin, İlhan Orhun, Nejat Gözen, Cevat Ongun,dan oluşan bir gurupla yaptığımız 14 Nisan 2010 tarihli ziyaretimizde, kendisine Kabataşlılar Derneği’mizin “Altın Yaldızlı Özel Anı Tabağı”nı armağan ettik.
Kendisi, bizleri çok sıcak bir şekilde karşıladı. Okul anılarını anlattı. 4 yıllık bir “kıdemli” oluşunun, şimdi rahmet ve saygı ile andığımız Biyoloji öğretmenimiz İbrahim Bey’den nasıl kaynaklandığını belirtti.
Kopyalardan bahsetti… Gördük ki ; Kabataş’lı olup Sarıyer’de oturanlar bile bilgisi dahilinde. Önümüzdeki günlerde Sarıyer’den Kabataş’ımıza iyi sesler gelecek, bilesiniz… Anladık ki ; Şükrü kardeşimiz , tam bir Kabataşlı…
Başında, doğal olarak, çok resmi bir havada başlayan ziyaretimiz, Kabataş’ımız çatısının o büyüsü ile “Ağabey-Kardeş” sıcaklığında bitti.
Kardeş” sıcaklığında bitti.
Çekilen anı fotoğrafları sonrasında vedalaştığımızda, Kabataş’a olan desteğinin devam edeceğini samimiyetle ifade eden Şükrü Genç, bütün ısrarlarımıza rağmen, Belediye Başkanlığı binasının bahçesine kadar gelerek bizleri uğurladı.
Her türlü protokolun dışında, Kabataşlılar olarak öpüşerek ayrıldığımız Şükrü Genç kardeşimizin başarılarının devamını diliyoruz.
 

 

       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...