MAYIS AYI “DOSTLAR KAHVESİ”Nİ
HAVA ÇOK GÜZEL OLUNCA
OKULUMUZ SAHİLİNDE YAPTIK
 


Mayıs ayının son Pazar günü ilk defa havaların güzel ve sıcak olması sebebiyle “Dostlar Kahvesi”ni okulumuz sahilinde açık havada yaptık.
Sabah erken saatlerden itibaren güzel havayı gören Kabataşlılar ve dostları olan katılımcılar okula gelmeye ve kahvaltı saatini de sabırsızlıkla beklemeye başladılar…
Aynı saatlerde kahvaltı masasına konacak yiyecekleri hazırlayan Kabataşlılar Derneği yönetim kurulu üyeleri de mutfakta bir koşuşturma içindeydiler. Tabaklara peynirler, poğaçalar, simitler diziliyor, tepsilerde gelen börekler tek tek kesiliyor, domatesler doğranmış, salatalıklar soyulmuş olarak tabaklardaki yerlerini alıyorlardı. Yönetim Kurulu üyemiz Yıldız Akarsu ve bazı hanım katılımcılar da el emeği keklerini getirerek katkıda bulunuyorlardı. Saatler 11.00 e yaklaşırken iştahlı bakışlar altında açık büfeye yiyecekler dizilmeye başlandı . Hemen katılımcılar da açık büfenin önünde sıraya dizilerek yiyecekleri almaya, tabaklarını dolduranlar da hemen arkadaşları ile bir köşeye çekilerek sohbetleri koyultmaya başladılar. Güzel havayı gören Kabataşlılar aileleri ile birlikte katılmışlardı. Hatta küçük çocuklar ile bebekler bile çoğunlukta olup, babaları ve dedelerinin Kabataş’ına alışmaya çalışıyorlardı. Belki Kabataş’ta okumak onlara da nasip olacaktı, kim bilir ?
Kahvaltılarını bitirenlerden hazırlıklı gelenler oltalarını denize atarak şanslarını denemek istediler…Şansları yaver giderse öğle yemekleri de çıkmış olacaktı.. Ama saatler geçti ve oltalar boş çıktı.. Çekilen anı fotoğraflarının ardından katılımcılar dağılmaya başladılar, çünkü akşama konser vardı ve hazırlıklar yapılması lazımdı… Herkes ayrılırken yaz tatiline girmeden yapılacak olan son “Dostlar Kahvesi”nde yani Haziran ayının son Pazar günü buluşmak üzere sözleşiyordu….
 

 

       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...