1970 MEZUNLARIMIZ VE O YILLARIN ÜNLÜ SESLERİ
YAZ YEMEĞİ'MİZDE BİZE "70'LER"İ YAŞATTILAR
 

Kabataşlılar Derneği etkinlikleri kapsamında her yıl yapılan geleneksel "Yaz Yemeği"miz 04 Temmuz 2010 Pazar akşamı Feriye Lokantası / Ortaköy 'de gerçekleşti. Yaklaşık 150 katılımcı ile gerçekleşen gece 19.30'da kokteyl ile başladı. , Feriye'nin nefis menüsünden oluşan yemek, konuşmalar ve plaket töreni ile devam etti.
Mezuniyetlerinin 40.Yıl'ına ulaşan 1970 mezunlarımızın birbirlerini tanıma, hatırlama ve buluşma heyecan ve mutlulukları görülmeye değerdi.1987 mezunumuz "Hopdedik Ayhan"ın sunuculuğunu üstlendiği gece, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Nabi Cücük, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Sn.Naci Karaağaç, 70 mezunları adına İsmail Özsürücü ve devlet eski bakanlarımızdan Hasan Gemici'nin konuşmalarından sonra plaket törenine geçildi.
Bir sürpriz ile; Vakıf Başkanı Sn.Naci Karaağaç, Dernek eski Başkanımız Sn. İlhan Orhun ve 70 mezunlarımızdan Dernek Yönetim Kurulu üyemiz Sn. Ercan Hanoğlu; denizde hazır bulundurulan bir tekneye davet edildiler. Anı plaketlerini Dernek eski başkanı Sn.Taner Kıral ve Dernek Başkanı Sn. Nabi Cücük'ün elinden projektörlerin aydınlattığı teknede aldılar.
Plaket töreninin ardından Baha Boduroğlu sahne aldı ve bir nostalji fırtınası başladı. Güzin Sokollu ile söyledikleri "Ateş Böceği" ile "Güzin ile Baha" performanslarından hiç bir şey kaybetmediklerini gösterdiler.
Sonra, Bilgen Bengü sahne aldı. "Delisin" adlı şarkısını seslendirirken bu kez, mezunlarımızdan Pelin Üstünses, Şeyma Sulu ve Elif Fındıkoğlu'ndan kurulu "Bizim Cici Kızlar" sahnedeydiler.
Sonra İskender Doğan, Sevda Karaca, ve Selçuk Alagöz'ün o nostaljik şarkılarını dinledik, coştuk.
2005 mezunlarımızdan Efecan Karagöz'ün harika performansı, Kabataşlılar Evi'nde program yapan Nihat Gökyiğit'in kendisine ait olan nefis şarkıları ve DJ Fatih Yüksel; geceye bambaşka renkler kattılar.
Bütün bunlar ne içindi: "Burs Fonu" için...
Başkan Nabi Cücük'ün olağanüstü performansı ise; tek tek, bire bir gayreti ile, hediye sepetlerini dağıtışı, "Burs Fonu" komitesine yaptığı bir katkı idi sadece.
Anlayacağınız, bu gece; bir magazin konulu gece değil; amacı "Burs Fonu"na katkı olan bir geceydi...
Gecedeki coşku ne yazık ki; Boğaz'da uygulamaya konulan "Gürültü Yasağı"na takıldı. Sonrasında sohbetler başladı. Tekrar anılar tazelendi, şakalar, espriler yapıldı... Kabataş'ımızda tekrar yaşar gibiydik...
Feriye'den her ayrılan Kabataşlı'nın mutluluğu, coşkusu ve bir de dileği vardı: Tekrar bir araya gelmek, tekrar tekrar Kabataş birlik ve beraberliğinde buluşmak...  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...