YENİ SEZONUN İLK “DOSTLAR KAHVESİ”Nİ 26 EYLÜL’DE YAPTIK KAHVALTIMIZA KATILAN YENİ MÜDÜRÜMÜZ
BEKLENEN MÜJDEYİ VERDİ:
“MEZUNLAR OKULA HER ZAMAN GİREREK GEZEBİLECEK VE ÖĞRETMENLERİ İLE GÖRÜŞEBİLECEKLER”
 

Tam 9 yıldan beri her ayın son Pazar günü yapmakta olduğumuz “Dostlar Kahvesi” adlı açık büfe kahvaltımızın bu sezon ilkini 26 Eylül sabahı yaptık.
İlk saatleri yağmurlu olduğu için yemekhanede, sonrası da güneşli hava olması sebebiyle bahçede kantin önünde geçen “Dostlar Kahvesi” ne eski ve yeni mezunlar , hazırlık sınıfına yeni katılan öğrenci kardeşlerimizin velileri ile daimi yatılı olarak pansiyonda kalan öğrenci kardeşlerimiz , halen çalışan ve emekli olan öğretmenlerimizden katılanlar oldu.
Okulumuzda yeni göreve başlayan müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz de eşi ile kahvaltımıza katılarak mezunlar ile tanıştı. Kahvaltının hazırlıkları sabah erken saatlerde başladı ve Kabataş’a evlenerek katılan yeni bazı gelin ve damatlar da mutfakta yer alarak büfenin hazırlığına yardım ettiler. Katılımcılar ile Kabataşlılar Derneği yönetim kurulu üyelerinin getirdikleri yiyecekler tepsilere yerleştirilerek açık büfedeki yerlerini aldı.
Katılımcılar kahvaltıya eşleri ve her yaştaki çocukları ile gelmişlerdi. Vakıf Başkanımız Sn. Naci Karaağaç ile Vakıf Yönetiminden Sn. İsmail Özsürücü de katılarak bizlerle birlikte oldular. Ayrıca 1955 mezunlarımızdan Kabataşlı Ressam Sn. Muhsin Kut da kahvaltıya katılarak bizleri önümüzdeki günlerde açacağı sergisine davet etti.
Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nabi Cücük de kahvaltı sırasında söz alarak yeni müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz’ü mezunlarla tanıştırdı, ve müdürümüzün izni ile şu müjdeyi verdi:
“Uzun süredir okulumuza Pazar günleri giremeyen Kabataş Erkek Lisesi mezunları’nın okula girişleri serbest olup girişte hüviyetlerini güvenliğe vermek şartı ile istedikleri zaman okula gelebilir, gezebilir ve öğretmenleri ile görüşebilirler…” Belgesel DVD’mizin satışı devam ettii. Dostlar kahvesi Ekim ayının son pazarı 31 Ekim’de tekrar beraber olmak dileğiyle sona erdi.  

 

       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...