KABATAŞLILARA GÖRE 2010’UN EN İYİLERİ
ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
 

"Kabataşlılara Göre 2010'un En İyileri Anketi" Ödül Töreni, 12 Ocak 2011 Çarşamba günü yapıldı.
Tören, Hamdi Saver Salonu’nda saat 13.00’de, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını takiben, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük’ün konuşması ile başladı.
Sekizincisi gerçekleşen ve 5000’e yakın Kabataşlının 750 öğrenci ve 60 öğretmen ile mezunların da internetten katılımı ile yapılan anket sonucu;
En İyi Gazete; CUMHURİYET, En İyi Köşe Yazarı; YILMAZ ÖZDİL, En İyi Haber Spikeri ;UĞUR DÜNDAR, En İyi Tv Kanalı; KANAL D, En İyi Haber; STAR HABER, En İyi Müzik Kanalı; MTV, En İyi Spor Programı; %100 FUTBOL, En İyi Tartışma Programı; SİYASET MEYDANI, En İyi Show Programı; BEYAZ SHOW, En İyi Belgesel BÜYÜK GÖÇLER, En İyi Film-Dizi Müziği; ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ, En İyi Reklam Filmi; AĞAOĞLU İNŞAAT, En İyi Yarışma Programı; CANLI PARA, En İyi Radyo Kanalı; FENOMEN FM, En İyi Radyo Programı;GAZOZ AĞACI, En İyi Şair; SUNAY AKIN, En İyi Yazar; AYŞE KULİN, En İyi Tiyatro Oyunu; LÜKÜS HAYAT, En İyi Tiyatro Oyuncusu; MÜJDAT GEZEN En İyi Sinema Filmi; NEW YORK’TA BEŞ MİNARE, En İyi Sinema Oyuncusu; HALUK BİLGİNER, En İyi Karikatürist; UMUT SARIKAYA, En İyi Fotograf Sanatçısı, ARA GÜLER, En İyi Müze; İSTANBUL MODERN, En İyi İnternet Müzik Portalı; TTNET Müzik,
En İyi İnternet Oyun Portalı; KRAL OYUN, En İyi İnternet Sosyal Paylaşım Portalı; FACEBOOK, En İyi resim Sanatçısı; MUHSİN KUT seçildiler.
Törenin sunuculuğunu Kabataş Erkek Lisesi mezunu Ateş Böceği Ercan (Bostancıoğlu) yaptı.
Törende, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu “Ahmet Taner Kışlalı Aydın Adam Onur Ödülü; SABİH KANADOĞLU’na, “Süleyman Seba Spor Adamı Onur Ödülü”; ÖZHAN CANAYDIN’a, “Adnan Kahveci Devlet Adamı Onur Ödülü”; YILMAZ BÜYÜKERŞEN’e, “Ömer Kavur Sinema Onur Ödülü”; TUNCEL KURTİZ’e, “Feridun Karakaya Tiyatro Onur Ödülü”; ZİHNİ GÖKTAY’a; “Nehar Tüblek Karikatrür Onur Ödülü”; TURHAN SELÇUK’a “Behçet Necatiğil Edebiyat Onur Ödülü”; HİLMİ YAVUZ’a, “Cahit Kocaömer Kabataş’a Hizmet Onur Ödülü”; TTNET’e verildi.
Beşiktaş İlçe Kaymakamı Sn. Sadettin Yücel, Beşiktaş Belediye Başkanı Sn. İsmail Ünal, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Şeref Çalışır, Kabataş Erkek Lisesi Okul Müdürü Sn.Recep Memiş, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Sn.Naci Karaağaç, idareci, öğretmen, çok sayıda misafir, öğrenci ve Kabataşlıların katılımında yapılan törende;
Sabih Kanadoğlu, ödülü”nü, Kışlalı’nın eşi Nilüfer Kışlalı’nın elinden aldı. Süleyman Seba, geçen yıl yitirdiğimiz Özhan Canaydın’ın ödülünü oğlu Murat Canaydın’a verirken, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük “Adnan Kahveci Devlet Adamı Onur Ödülü”nü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e takdim etti. Geçen yıl yitirdiğimiz Turhan Selçuk’un ödülünü eşi Ruhan Selçuk, Nehar Tüblek’in eşi İhsan Tüblek’in elinden aldı. Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır “Edebiyat Onur Ödülü”nü Hilmi Yavuz’a verirken, Cahit Kocaömer de, Kabataş’a Hizmet Ödülü”nü, TTNET’den Samih Yedievli’ye verdi.
Ödül sahiplerinden Uğur Dündar, Ali Kırca, Müjdat Gezen, Cem Aslan ve Ayşe Kulin yaptıkları konuşmalarla törene renk kattılar.
Beyaz Show’un ödülünü ise Sn. Nabi Cücük 14 Ocak 2011 akşamı canlı yayın sırasında Beyazıt Öztürk’e verdi.

TÖREN’DEN KISA KISA NOTLAR………

• Sabih Kanadoğlu :“Aydın Adam Onur Ödülü”nü alırken:”Aydın olacak adam önce adam olmalı, sonra da aydın olmalı” dedi.
• Yılmaz Büyükerşen :”Kabataş Lisesi’nde okumadım ama öğrenciyken Eskişehir’den İstanbul’a getirmişlerdi. Kabataş Erkek Lisesi yatakhanesinde kalmıştık. Dönünce babama o deniz kenarındaki okulda okuyamadığım için sitem ettim” dedi
• Uğur Dündar: “Tarafsız ve objektif haber yapmak cesur gazetecilik olarak tanımlanır oldu.” dedi.
• Uğur Dündar, Müjdat Gezen ve Ali Kırca sahneye çıktıklarında koltuklarında oturmakta olan birbirlerine kimin daha yaşlı olduğuna, meslekte kimin daha kıdemli olduğuna dair laf atarak şakalaştılar.
• Cem Aslan:”Bize Atatürk’ü sevmeyi öğrettiler, biz o sevgiyi okullarda okuyarak öğrendik.” dedi.
• Törene katılan Kabataş mezunları salondan ayrılırken “Bugün Kabataş Erkek Lisesi’nde okumuş olduğum için, bu okulun mezunu olduğum için onur duyuyorum.” diyorlardı.
• Sunucu Ateşböceği Ercan sahnede sunum aralarında bütün rahmetli olan Kabataşlı öğretmenlerimiz rahmetle anarak eski mezunları hüzünlendirdi.
• Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı’nı Kabataş’ta okuyan oğlu ve arkadaşlarından esinlenerek yazdığı bir kere daha ilan edildi.
• Müjdat Gezen insan sevgisi üzerine:” Seveceksin, üreteceksin, sevgilerin karşılıksız, yardımların gizli olacak, seni attan, ottan ayıran bu özelliğin çünkü sen insansın, bunu yakaladığın gün bembeyaz yaşayacaksın.” dedi.
• Hilmi Yavuz ise:” Kabataş bilim ve fenle zihnimizi eğitti, ama asıl ruhlarımızı şekillendirerek, duygularımızı eğitti, bizi başarılı kıldı.” dedi.
• Ahmet Taner Kışlalı’nın Kabataş’ta okurken yazdığı şiirini eşinden dinlerken hepimiz sanki Kışlalı ile beraberdik.
• Cumhuriyet Gazetesi temsilcisi “Zor bir yıl geçirdik, onur ödülünüzle yalnızlımızı azalttınız.” dedi.
• Zihni Göktay kendi ve Lüküs Hayat oyunu adına ödüllerini almaya gelemedi ve yerine Savaş Barutçu’yu gönderdi.
• Canlı Para’nın sunucusu Engin Altan Düzyatan ödülünü alırken çok heyecanlıydı, bunu aldığı ilk ödül olmasına bağladı. Salondakilerin tezahüratları arasında rol aldığı “New York’ta” Beş Minare filminin ödünü de alarak ayrıldı.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...