YENİ YILIN İLK “DOSTLAR KAHVESİ”Nİ
30 OCAK PAZAR GÜNÜ YAPTIK
 


O günün her ayın son Pazar gününden görünüşte hiçbir farkı yoktu. Pazar sabahı idi ve saat 09.30 dan itibaren Kabataşlılar Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri her zamanki gibi yine kantinin mutfağında çalışıyorlardı. Simitler tepsilere diziliyor, peynirler, domatesler, kekler kesiliyor, tabaklara diziliyor açık büfe görücüye çıkar hale geliyordu. Saat 11.00 geldiğinde ise herkes ellerinde tepsiler ile yemekhaneye açık büfeyi hazırlamak üzere koşuşturma içindeydi.
O günün her ayın son Pazar gününden başka bir özelliği de vardı; 2011’in ilk “Dostlar Kahvesi”nin yapılacağı gündü… Soğuk bir kış günü, sabahın insan iliklerine kadar işleyen ayazından kaçanları bir zaman öğrenci olarak geldikleri okullarında sımsıcak kahvaltısı ile karşılayan bir gündü.
Yeni bir yılın başlangıcı olarak Kabataşlılar Derneği’nin bu sosyal etkinliğini kaçırmayan Kabataşlılar ve dostlarını hava şartları yıldırmamış, aileleri ile çoluk çocuk yemekhaneyi doldurmuşlardı. Maksat okul ve sınıf arkadaşları ile birkaç saat birlikte olmak, anıları yâd etmek, öğretmenlerden katılanları görebilmekti. Okul yarıyıl tatiline girdiği için genç öğrenci kardeşlerimiz bu ay bizimle birlikte değildiler ama mezunlar adeta koşarak gelmişlerdi. Kahvaltı tabaklarını doldurarak masalarda genç, yaşlı, eski, yeni mezun demeden birlikte oturuldu, çaylar içildi, leziz yiyecekler paylaşıldı.
Kahvaltı sonrasında yine kantine geçenler kahvelerini içerek birbirlerine fal baktırır iken cesaret edenler yine açık havada, bahçede dolaştılar. Hep birlikte güzel bir Pazar sabahı ve neşeli saatler geçirdik. Kabataşlılar için mutlu birliktelikler ve neşeli paylaşımları izleyeceğimiz bir yıl olsun temennisi ile gelecek ayın son pazarı yine beraber olmak dileği ile Dostlar Kahvesi’nden keyifle ayrıldık.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...