ŞUBAT AYI “DOSTLAR KAHVESİ” YİNE
KABATAŞLILARI BULUŞTURDU
 

27 Şubat Pazar sabahı yaptığımız “Dostlar Kahvesi” yine her yaştan Kabataşlıları bir araya getirerek buluşturdu.
Kabataşlılar Derneği’nin 8 yıldan beri her ayın son Pazar sabahı kış aylarında okul yemekhanesinde, baharda ise kantinimizin önünde yaptığı “Dostlar Kahvesi” adlı açık büfe kahvaltısı Kabataşlılar için artık bir araya gelerek güzel birkaç saat geçirecekleri hoş bir gelenek haline geldi.
Açık büfe şeklinde ve ücretsiz olan kahvaltının ilk yıllarında yiyecekler sadece yönetim kurulu üyeleri tarafından temin edilmekteydi. Sonraki yıllarda kahvaltıya katılanlar yanlarında ev yapımı veya hazır yiyecekler ile katkıda bulunmaya başladılar. Bu şekilde katılan herkesin katkıda bulunmaya başladığı “Dostlar Kahvesi” adlı açık büfe çok daha zengin ve çeşitleri olan bir görünüme girmiş oldu.
Şubat ayının 27’sinde yaptığımız bu ayın “Dostlar Kahvesi”nde yine katılanların beraberlerinde getirdikleri kekler, poğaçalar, pideler, börekler, simitlerle açık büfemiz doldu, taştı… Havanın çok soğuk ve sert olmasına rağmen katılımın büyük olması kısa zamanda bu yiyeceklerin tükenmesine sebep oldu.
Bu kahvaltımızda da emekli öğretmenlerimiz, eski mezun ağabeylerimiz de bizimle birlikte oldular.
Kahvaltılarını kısa sürede bitirenler bir ay sonraki “Dostlar Kahvesi”nde buluşabilmek ümidiyle sözleşerek Türk kahvelerini içmek üzere kantine geçtiler. Darısı nice kahvaltılara, nice birlikteliklere… Yaşasın Kabataşlı birlikteliği…  

 

       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...