NEHAR TÜBLEK 16. KARİKATÜR
YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ’NDE
YÖNETİCİSİNDEN SUNUCUSUNA,
KABATAŞLILAR BİRARAYA GELDİ
 

Her yıl Karikatürcüler Derneği ile Beşiktaş Belediyesi tarafından birlikte organize edilen Nehar Tüblek Karikatür Yarışması’nın 16. sı Akatlar Kültür Merkezi’nde 6 Mart Pazar akşamı adeta bir Kabataşlılar Toplantısı şeklinde geçti.
Kabataşlılar Derneği olarak her yıl adına Yönetim Kurulu onur ödülü verdiğimiz Nehar Tüblek ağabeyimizin anısına Kabataşlılar yine 16. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması Ödül törenini de görevlisinden seyircisine doldurmuşlardı. Törenin yöneticisi Karikatürcüler Derneği adına Kabataş mezunu Akdağ Saydut’du, yine tören sunumunu Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük yapıyordu, verilen ödüllerden biri “Kabataş Eğitim Vakfı özel ödülüydü, veren Vakıf Yönetim Kurulu’ndan İsmail Özsüsücü’ydü, yarışmanın 16 yıldır başarılı yürütülmesine sebep Nehar Tüblek ağabeyimizin eşi Kabataş Eğitim Vakfı Mütevellisi İhsan Tüblek, ile törene yardımcı olan ve Vakıf Senedi vasisi Kabataş mezunu Nejat Gözen idi. Katılımcıların çoğunluğu da Kabataş mezunları ile eşleri ve arkadaşlarıydı.
Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın rahatsızlığı sebebiyle yerine belediyenin özel ödülünü başkanın eşi Fazilet Ünal verdi. Diğer ödülleri de belediye başkan yardımcısı ve yarışma seçici kurul üyesi Kemal Çiloğlu ile belediye meclisi üyeleri olarak gelen davetliler verdiler.
Kabataşlılar Derneği olarak yarışma birincisine, sunumu da yapan dernek yönetim kurulu başkanı Nabi Cücük tarafından “Gümüş 100. Yıl Anı Paramız” hediye edildi. Bu yılki konusu “Dünya Hali “ olan yarışmada bir ilk daha yaşandı ve küçük karikatürcüler de katılarak ödüle hak kazandılar. Bu yeni özendirme kategorisinde 9 minik kardeşimizin ödülü de kitap dolu hediye paketleri oldu. Böylece Kabataşlılar bu törene katılımlarıyla Nehar Tüblek ağabeylerini unutmadıklarını göstererek bir vefa örneği gösterdiler. Yarışmada kazananlar ile eserlerini görebilmek ve geniş bilgi için Akdağ Saydut’un www.mizahve çizgi.com sitesine girebilirsiniz.  

 

       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...