BEYOĞLU MAYA SAHNESİ’NE ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE
TİYATROYA GİTTİK
 

Kabataşlılar Derneği Sosyal İşler Komitesi’nin organizasyonu ile 3 Nisan 2011 Pazar gecesi Kabataş’ta yatılı olarak okuyan öğrenci kardeşlerimiz ile birlikte tiyatroya giderek “Selam Sana Shakespeare” adlı oyunu seyrettik.
Boğaziçi Üniversitesi mezunları tarafından kurulan Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun Beyoğlu’ndaki Maya Sahnesi’nde oynadıkları “Selam Sana Shakespeare” oyunu topluluğun mensupları Aysel Yıldırım, İlker Yasin Keskin ve Özgür Eren’in birlikte yazdıkları ve yazar William Shakespeare’in 4 asırdır oyunlarının çok tutmasının ardındaki sırrı anlatan bir komedi.
Uluç Esen’in rejisi ile sahnelenen oyunda Aysel Yıldırım, Burak Akyürek, Duygu Dalyanoğlu, Eser Dilsöz ,İlker Yasin Keskin ve Özgür Eren rol alıyorlar.
Okulumuzda yatılı okuyan 60 kardeşimiz pansiyon sorumlusu müdür yardımcısı Şemsettin Dana hocamız, Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Oktay Velioğlu ağabeyimiz ile başkan yardımcısı Ahmet Aytekin hocamızın yönetiminde servisler ile Beyoğlu’ndaki Maya sahnesine geldiler. Orada onları Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük, Sosyal İşler Komitesi Başkanı Yıldız Akarsu ve yönetim kurulu üyeleri olarak karşıladık. Tiyatro salonunu sadece Kabataşlılar olarak doldurmuştuk.
Hemen başlayan ve 105 dakika süren müzikli danslı oyunda William Shakespeare hakkında çok şeyler öğrendik hem de zaman zaman kahkahalar ile gülerek eğlendik.
Oyun sona erdiğinde öğrenci kardeşlerimizi hemen okullarına gönderirken biz de yönetim kurulu olarak oyuncuları tebrik ederek bir anı fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldık.  

 

       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...