“KABATAŞ ERKEK LİSESİ GELENEKSEL
GENÇLİK YÜRÜYܪܔNÜ 29 NİSAN’DA GERÇEKLEŞTİRDİK.
 

Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri tarafından bir gelenek haline getirilen ve her yıl okulumuzun kapanmasına iki ay kala Ortaköy’den Beşiktaş’a kadar süren “”Gençlik Yürüyüşü” bu sene de 29 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi.
Çırağan caddesini Ortaköy’den Beşiktaş’a kadar sanki kırmızı siyah boyanmış hissi sergileyen yürüyüş yoldan geçen otomobillerin korna ve yayaların da alkış sesleri arasında sürdü ve coşkumuzu herkes bizimle paylaşmak için adeta yarıştı.
Son sınıfların kendinden sonra gelen alt sınıflarına bir nöbet devir teslimi anlamını da taşıyan yürüyüşe, müdür yardımcısı Şemsettin Dana öğretmenimiz ve Kabataşlılar Derneği Başkanı Nabi Cücük’ün konuşmalarının ardından hep birlikte okunan İstiklal Marşı sonrasında başladık.
Kabataşlılar Derneği olarak İstanbul Valiliği’nden alınan izin ve Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürümüz’ün desteği ile yürüyüşümüze gönlümüz rahat bir şekilde başladık. Yolda davullar çalındı, meşaleler yakıldı ve çekilen üçlüler sonrasında Beşiktaş meydanına vardık.
Hep beraber çekilen anı fotoğrafları sonrasında bu sene mezun olacak son sınıflar birbirleriyle, alt dönem arkadaşları ve öğretmenleriyle vedalaşarak yürüyüşümüzü sona erdirdik.  

 

       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...