NİSAN AYI DOSTLAR KAHVESİ FOLKLOR GÖSTERİLERİ
VE GİTAR EŞLİĞİNDE SÖYLENEN ŞARKILARLA GEÇTİ.
 

Nisan ayı "Dostlar Kahvesi"ni 24 Nisan Pazar günü güzel ve açık bir havada folklor gösterileri seyrederek ve gitar eşliğinde söylenen şarkıları dinleyerek keyifle geçirdik.

Kahvaltı her ay olduğu gibi saat 11.00 de başladığında okulumuz pansiyon sorumlusu müdür yardımcısı Şemsettin Dana öğretmenimizin bizlere bir sürprizi vardı. 23 Nisan bayramı sebebiyle Feshane'de yapılacak gösterilere katılmak üzere Kastamonu Reşit Çubukçuoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinden kurulu folklor ekibi İstanbul'a gelmişler ve okulumuzda da misafir olarak kalmaktalarmış. O gün kahvaltımız olduğunu öğrendiklerinde de hocamıza bize bir gösteri yaparak becerilerini göstermek istediklerini ve sunumlarıyla bizleri mutlu etmek istediklerini söylemişler. Okul Müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz ile değerli eşinin de katılımı sonrasında minik kardeşlerimiz Kastamonu yöresinin dansları ile muhteşem bir gösteride bulunarak bizleri coşturdular. Gösterilerine alkışlarımız içinde son veren misafirlerimizi Feshane'deki gösterilerine sevgi ile uğurladık.

Çoğunluğunu 2000 yılı sonrası mezunların teşkil ettiği katılımcılar self servis olan büfedeki yiyecekleri kısa sürede bitirerek güzel havadan yararlanmak üzere kantinin önündeki bölüme geçtiler. Bu arada Kültür Şenliği sırasında 3 gün sürecek konserlerin biletleri de derneğimiz tarafından katılımcıların alabilmeleri için kahvaltı sırasında satışa sunuldu. Normalde Biletix tarafından satışa çıkartılan biletlerden derneğimiz yoluyla almak isteyenler konserleri büyük bir indirim ile izleyebileceklerdir.

Havanın sıcak ve güzel olması herkesin kantinin önüne çıkarak denize karşı kahve keyfi yapmasına sebep olurken bazı katılımcı mezun kardeşlerimizin yanlarında getirdikleri gitarları ile müzik yaparak şarkılar söylemeleri bizlerinde keyif alarak eşlik etmemize sebep oldu.

Kahvaltıdan ayrılanların temennisi sonraki aylarda kahvaltıların güzelleşen havalar sebebiyle deniz kenarında açık havada yapılmasıydı.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...