ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZ
VE ÖĞRETMENLERİMİZ İLE
EDİRNE’YE GEZİ YAPTIK
 

Kabataş Erkek Lisesi sosyal etkinliklerinden olarak 14 Nisan 2011 Cumartesi günü 51 öğrenci ile 17 öğretmenimiz ile birlikte Edirne’ye günübirlik bir kültür gezisi yaptık.
Derneğimiz Başkan Yardımcısı Ahmet Aytekin öğretmenimiz ile yönetim kurulu üyelerimiz Oktay Velioğlu ve Ali Polat beraberliğinde 2 otobüs ile gittiğimiz Edirne gezisinde öğretmenlerimizden müdür yardımcısı Şemsettin Dana, tarih öğretmenimiz Bülent Bilge, almanca öğretmeni Emine Çalışkan, edebiyat öğretmenimiz Yeliz Üstel Aydın, fizik öğretmenlerimiz Haluk Terzi ile Hakan Bilir, beden eğitimi öğretmenlerimiz Neşe Dikeç, Naim Güngör, matematik öğretmenimiz Yusuf Sarıkaya, kütüphane sorumlumuz Nuray Akkoyun ve spor salonu personelimiz Baki Çöp aileleri ile birlikte katıldılar.
Okulumuzdan sabah 08.00 de yola çıkarak saat 11.30 da Edirne’ye ulaştık. Tuna ve Meriç köprülerinden geçerek Karaağaç’a ulaştık. İlk olarak günümüzde Trakya Üniversitesi Rektörlük binası olarak kullanılan tren garı ile Lozan anıtını ve Cumhuriyet Trenini gezdik. Daha sonra Ali Paşa Çarşısı’nı gezdikten sonra sıra Edirne’nin ünlü Tava Ciğeri’ni yemeğe geldi. Yemek sonrası badem ezmesi, meyve sabunu ile peynir alışverişleri yaptık. Sonra sıra ile Roma Kalıntıları, Makedonya Saat Kulesi, Eski Camii, Arkeoloji müzesi, Kırkpınar Meydanı, Selimiye Camii, Beyazıt Külliyesi, Adalet Kasrı, Saray içi Kalıntıları, Kanuni ve Fatih Köprüleri, Balkan Şehitliği ile Şükrü Paşa Tabyasını gezdik. Kimi zaman hüzünlendik, kimi zaman da tarihimiz ile gururlandık ve şehitlerimiz andık.
Akşam dönüş öncesi Meriç kıyısında kumanyalarımızı yiyerek çaylarımızı içerek yola çıktık. Gece saat 23.00 gibi okulumuza döndüğümüzde yorgunluktan gözlerimiz yataklarımızdan başka bir şey görmez olmuştu. Kısa zamana sığdırılan bu gezinin memnuniyeti katılanların yüzlerinden okunduğu için Kabataşlılar Derneği olarak bizi de mutlu etmişti.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...