MEZUNİYETLERİNİN 50. YILINI KUTLAYAN
1961’LİLER ANI PLAKETLERİNE KAVUŞTU
 

Her yıl Mayıs ayında yapılmakta olan ve Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’nın organize ettiği 50. Yıl Anı Plaket Töreni bu sene de 15 Mayıs 2011 Pazar günü okulumuz Hamdi Saver salonunda yapıldı.
Her sene olduğu gibi organizasyonu yine tek başına yüklenen Vakıf ve Derneğimiz Denetçisi Sn. İsmail Özsürücü, 1961 mezunlarından 56 kişiye ulaşarak bu önemli törene kendilerini davet etmişti. Havanın sisli olması, gemilerin çalışmaması, 19 Mayıs Gençlik Koşusu sebebiyle okula giden yolların trafiğe kapalı olması gibi olumsuzluklar neticesi katılımın az olduğu tören, ilan edildiği saat 10.00 yerine 11.00 de başladı..
Okul müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz daha 3 gün önce anjiyo geçirmiş olmasına rağmen erken saatlerden itibaren aramıza katılmış ve tören saatini bizlerle bekleyerek hepimizi mutlu etti.
Kabataşlılar Derneği olarak açtığımız stant da büyük ilgi gördü. 1961 mezunları ağabeylerimiz bültenimizi aldılar, Ayrıca 100. Yıl Gümüş Anı Parasına ve 100. Yıl Belgesel DVD’sine ilgi göstererek, üyelik talebinde bulunup kayıt yaptırdılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Okul Müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz ile Vakıf Başkanımız Sn. Naci Karaağaç “Hoş geldin” konuşması yaptılar. Gülşen Yarlı öğretmenimizin “Dünden Bugüne Kabataş Erkek Lisesi” adlı görsel sunumunu Kabataş Erkek Lisesi orkestrasının müzik dinletisi takip etti.
Ödül törenine geçildiğinde 3 Ed. A, 3 Ed. B, 3 Ed. C, 3 Fen A, 3 Fen B, 3 Fen C, 3 Fen D sınıflarından katılan 1961 mezunları gruplar halinde sahneye çıkarak plaketlerine kavuştular.
Tören okul yemekhanesinde hep birlikte yenilen yemek ve okulun gezilmesi ile son buldu.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...