KABATAŞLILAR’IN SOSYAL ETKİNLİK VE SORUMLULUK PROJESİ:
2. UÇURTMA FESTİVALİ SARIYER DEMİRCİKÖY’DE YAPILDI
 

İlki geçen yıl yapılan Kabataş Erkek Lisesi Uçurtma Şenliği’nin 2. Sini bu sene 29 Mayıs 2011 Pazar günü Sarıyer Demirciköy tesislerinde yaptık.
Kabataş Erkek Lisesi mezunu Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu sene de Demirciköy Sosyal Tesislerini açarak ev sahipliğini üstlendiği 2. Uçurtma Festivali’nde organizasyonu ise Okul Müdürlüğümüz ile Kabataşlılar Derneği birlikte üstlenerek gerçekleştirdiler.
Her etkinliğimizde olduğu gibi aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak da OÇEM (Otistik Çocuklar Merkezi) ile TİV (Türkiye İşitme Engelliler Vakfı)nın davetli oldukları festivale engelli kardeşlerimiz, aileleri, öğretmen ve başta TİV genel sekreteri Melike Şehirli olmak üzere yöneticileri ile katıldılar. Gün boyu bizimle birlikte olan ve eğlenen bu kardeşlerimizin gözlerinden okunan mutlulukları ve konser boyunca eşlik ederek ettikleri danslar bizleri de memnun etti. Yine görme engelli kardeşlerimizden kurulu orkestra Social İnclusion Band da yaptıkları müzikle katılan herkesi coşturdular.
Sabah saat 11.00 e doğru başlayan festival, okul müdürümüz Uğur Açıkgöz, Dernek başkanımız Nabi Cücük ve Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel’in açılış konuşmalarının ardından yoğun olan program bütün hızı ile akşam 18.00’e kadar devam etti.
Onlarca uçurtmanın gökyüzünde yer aldığı şenlikte yetişkinlerin çocuklar gibi şen, çocukların da ne kadar usta olduklarını gördük. Uçan uçurtmalar, tellere takılanlar, bir türlü uçurulamayanlar, martı uçurtma derneğinin dev uçurtmaları, miniklerin kendileri gibi minik uçurtmaları ile gökyüzü gün boyu bir renk ve şekil cümbüşü yaşandı.
Nineler, dedeler, bebekler aileler ve yapılan şakalar ile söylenen türküler yaşananları zenginleştirdi ve sıkıntıları birkaç saatliğine unutturdu.
Son olarak sahneye çıkan Mor ve Ötesi Gurubu’nun konserinde şarkılarını birlikte söyleyen gençler ile Sarıyer tepeleri adeta inledi. 2 saat dinlenen müzik ve sevilen şarkılar sonunda program biterken katılanlar memnun ve mutlu, onları gören ve yolcu eden Kabataşlılar Derneği Sosyal Komitesi üyeleri herkesten daha mutluydular.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...