2011-2012 EĞİTİM YILI OKUL MÜDÜRÜMÜZ SN.UĞUR AÇIKGÖZ’ÜN
KONUŞMASI İLE AÇILDI:
“ATATÜRK’E ROZET OLARAK DEĞİL, YÜREKTEN
BAĞLI GENÇLER YETİŞTİRMEYE SÖZ VERİYORUM”
 

2011-2012 eğitim yılına okulumuz Kabataş Erkek Lisesi,19.09.2011 pazartesi günü okul bahçesinde yapılan geleneksel açılış töreni ile başladı.
Yeni eğitim yılına, beş yıl sürecek olan yeni evleri Kabataş Erkek Lisesi’nde büyük heyecanla başlamakta olan 180 hazırlık öğrencisi kardeşimiz ve onlardan daha heyecanlı oldukları yüzlerinden kolayca anlaşılan velileri dışında Sn. müdürümüz Uğur Açıkgöz ile öğretmenlerimiz de aynı duyguları yaşıyorlardı.
Tören saat 09.30’da Okul Müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz, Kabataş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Sn. Nusret Selen ve Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nabi Cücük’ün Atatürk köşesine koydukları çelenkler sonrasında başladı. Sunumu yapan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Sn. Yeliz Aydın’ın şehitlerimiz adına yaptığı saygı duruşu daveti sonrasında müzik öğretmenimiz Sn. Yılmaz Atakay’ın yönetiminde hep birlikte İstiklal Marşı’mız coşkuyla okundu.
Sn. Yeliz Aydın’ın “Eğitim ve öğretim özveri ister, emek ister. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştirmek için bu sorumluluğu yıllardır omuzlarında taşıyan müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz’ü davet ediyorum.” şeklindeki anonsu sonrasında Sn. Açıkgöz özetle:”Bugün başlayan yeni eğitim yılı Kabataş Ailesi’ne hayırlı olsun. Kabataş Erkek Lisesi’nin eğitim ve öğretiminin tartışılmaz olduğunu hepimiz biliyoruz, geçen yıl Kabataş Erkek Lisesi’ni tercih ederek gelmem, Atatürk İlke ve İnkılâpları’na bağlı Laik Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır gençleri okullarımız arasında en ön sırada yetiştirdiği içindir. Ben de siz velilere, Atatürk’e rozet olarak değil, yürekten bağlı gençler yetiştireceğimize söz veriyorum. Kabataş Erkek Lisesi’ne kaydını yaptıran her öğrencinin bir üniversiteyi mutlaka kazanması lazımdır. Kabataş Erkek Lisesi’nin başarısı derece yapmasıyla ölçülür. Geçen yıl mezun ettiğimiz öğrencilerimize, üniversite girişinde okullarını hak ettikleri seviyeye taşıdıkları için teşekkür ediyorum. Bu yıl bir ilki de başaran öğrencimiz Can Berk Özşen yabancı dil sınavında Türkiye Birincisi oldu, onu hepimiz alkışlayalım. Okulumuz velileri, öğrencileri, öğretmenleri, vakfı ve dernekleri, okul aile birliği ile bir bütün ailedir, yeni eğitim yılınızı tekrar kutlarım.”diyerek konuşmasını bitirdi.
Türkiye Birincisi Can Berk Özşen’e üzerinde Atatürk’ün imzası olan bir saat müdürümüz tarafından hediye edildikten sonra Özşen de, “Benim başarım aslında okulumuzun yabancı dil konusundaki başarısıdır.” diyerek teşekkür etti.
Kabataş Eğitim Vakfı adına söz alan Sn. Nusret Selen ise :”Kabataş Erkek Lisesi sivil toplum örgütlü Türkiye’nin en başarılı devlet liselerinden birisidir.”diyerek öğrenci ve velilere Kabataş Eğitim Vakfı’nı tanıttı.
Kabataşlılar Derneği adına söz alan yönetim kurulu başkanı Sn. Nabi Cücük ise “Kabataş Dernekleri arasında en genç başkan olarak, size bir ağabey olarak hoş geldiniz diyorum, sayın velilere de okulumuzu seçtikleri için teşekkür ediyorum. “ diye başlayan konuşmasında özetle : b>” Derneğimiz, Kabataş Erkek Lisesi’ni destekleyen sivil toplum kuruluşlarından biri olarak İstanbul’daki eğitim derneklerinin en büyüklerinden birisidir. Kabataşlılar Derneği olarak maddi gücümüzü mezunlarımızdan ve dostlarımızdan alır ama ihtiyaç olunca okulumuz ve öğrenci kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarına hemen harcarız. Manevi gücümüzü ise başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz ile öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve siz velilerimizden alıyoruz.”diyerek konuşmasını bitirdi.
Can Berk Özşen’e derneğimiz adına bir tablet bilgisayar hediye eden Sn. Nabi Cücük daha sonra da bu sene emekli olan Cumhur Işın öğretmenimizi kürsüye davet etti. Sn. Cumhur Işın da :” Ben emekli oldum ama sizlerden ayrılmıyorum, her zaman çağırdığınızda yanınızdayım” diye söz verdi.
Okul Aile Başkanı Sn. Gülser Okumuş, Kabataş mezunu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Sn. Cem Kınık sırası ile söz aldılar. Cem Kınık: “ Sizler ne olmak istiyorsanız, biz de öğretmenleriniz olarak hayallerinizin gerçekleşmesi için çalışmaktayız. Buna hem Kabataş Erkek Lisesi mezunu hem de öğretmeni olarak söz veriyorum “dedi.
Mezunlar Derneği başkanı Ümit Pınaroba ile geçen yıl mezun olan okul birincisi Duygu Öztürk de sırası ile birer konuşma yaptılar. Duygu Öztürk “ Bu okuldaki ilk kazancım hedefini baştan koyduğum okul birinciliğimdir. Burada hedefler koymayı ve bir şeyler başarmayı öğrendim. İkincisi ise Kabataşlı arkadaşlarımla kazandığım dostluktur. Siz arkadaşlarıma nasihat: Kabataş gerçekten öğrencileri ona sahip çıktığı sürece başarılı olmaya devam edecektir.” diyerek konuşmasını bitirdi.
Tören son olarak yeni katılan öğrenciler adına hazırlık İngilizce sınıfını 491,61 puanla kazanan Şeyma Özbudak’ın konuşması ile sona erdi.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...