YENİ EĞİTİM SEZONUNUN İLK
“DOSTLAR KAHVESİ”Nİ
25 EYLÜL PAZAR GÜNÜ YAPTIK

2011-2012 eğitim sezonunun ilk “Dostlar Kahvesi”ni 25 Eylül 2011 Pazar sabahı okulumuz sahilinde, kantinimizin önünde yaptık.
Bu sezon 9. yılına giren “Dostlar Kahvesi” adı altında Kabataşlılar Derneği tarafından her ayın son Pazar günü yapılan açık büfe kahvaltımıza 2 aylık bir aradan sonra tekrar başladık. Yazın son günlerinde olmamıza rağmen havaların iyi gitmesinden cesaret alarak büfemizi sahile kurduk. Kabataşlılar Derneği’nin her ay yapılan kahvaltılarında iş bölümü yapan yönetim kurulu üyeleri, sabahın erken saatlerinden itibaren mutfakta büfeye konulacak yiyecekler için çalışmaya başladılar. Bir ara çalışmaları merak eden okul müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz de mutfaktakileri ziyaret ederek bizlerle beraber oldu. Saat 11.00’e geldiğinde yiyecekler dernek yönetim kurulu üyelerinin elindeki tepsiler ile mutfaktan büfeye taşındı. Kısa sürede katılımcıların oluşturduğu sıralar büfeden tabaklarını doldurdular.
Kahvaltıya katılanların çoğunluğunu henüz bu ay mezun olmuş genç Kabataşlılar teşkil ediyordu. Geçmiş yıllarda mezun olan Kabataşlı ağabeylerinden bu ay katılan fazla olmamıştı. Ama bu yıl emekli olan Kabataşlıların sevgili öğretmeni Cumhur Işın, Müdür başyardımcımız Sn. Emeti Akanpınar ve bir grup bayan öğretmenimiz de bizimle birlikte oldular. Kahvaltı sonrası maça gidecek olan Beşiktaşlı Kabataşlılar da üzerlerinde Beşiktaş formaları ile katıldılar.
Açık büfenin yiyecekleri iki defa takviye edilmesine rağmen kısa sürede tükenmişti. Kahvaltıya geç kalanlar büfede sadece kalan ve bol miktarda bulunan haşlanmış yumurta ve ekmekle yetinmek zorunda kaldılar. Kahvaltı sonrası birer köşeye çekilen katılımcılar yaz tatili anılarını birbirleri ile paylaşarak renkli saatler geçirdiler.
Kahvaltıya katılanlardan 2003 mezunu ve müzik albümünü yeni çıkartmış olan Enver Yanık da bizlerle birlikteydi ve dernek başkanımız Sn. Nabi Cücük’e Cumhuriyet Balosu’nda sahneye çıkarak müzik yapma sözü verdi. Kahvaltı, katılanların geç saatlerde keyifli bir şekilde dağılmaları ile son buldu.  

 

       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...