KABATAŞLI ÖĞRENCİLER VE ENGELLİ
ARKADAŞLARI İLK GEZİLERİNİ KLASİK
ARABALAR İLE SARIYER’E YAPTILAR,

Kabataşlılar Derneği, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), Sarıyer Belediyesi ve "Best Buddies Türkiye" işbirliğiyle gerçekleştirilen "Elim Sende" etkinliğinde, gönüllü Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ve "Best Buddies"leri klasik arabalar ile 24 Ekim 2011 Pazar günü Kabataş Erkek Lisesi’nde buluşarak yapılan tören sonrasında Sarıyer'e gittiler.
Lisenin önündeki etkinliğin açılışında konuşan Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Cücük, "Best Buddies"in Alternatif Yaşam Derneği’nin bir projesi olduğunu belirterek, bu projede, zihinsel ve bedensel engellileri öğrencilerle buluşturulduklarını ve bir yıl boyunca bu etkinliklerin devam edeceğini kaydetti. Etkinliğin amacının tek vücut halinde hareket etmek olduğunu ifade eden Cücük, Sarıyer Belediyesinin desteğiyle Kilyos'ta yemek verileceğini söyledi.
Kabataş Erkek Lisesi mezunu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de, bu projelere ellerinden geldiğince destek verdiklerini anlattı. Konuşmaların ardından öğrencilerin "Best Buddies"leri açıklandı. Öğrenciler ve "budy"leri klasik araçlara binerek, Sarıyer'e gittiler. Belediye tesislerinde yenen yemek ve çekilen anı fotoğrafları sonrasında (İKOD) üyeleri yine klasik otomobilleri ile Best Buddies’leri geri getirerek Kabataş Lisesi’ne bıraktılar.    

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...