KABATAŞLI ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZ
VAN DEPREMİ İÇİN YAPTIKLARI YARDIM
ORGANİZASYONU İLE BAŞARILI BİR
“İNSANLIK SINAVI”NA İMZA ATTILAR

Serkan Çeçen, Şafak Varol, Sesil Aydın, Hakkı Erman Engincan, Fırat Özeler, Baran Balka, Köksal Kaplan, Halil İbrahim Aydın, Berat Güngör, Final Özge Gündoğdu, Özlem Tok, İrem Altunkaynak, Özge Baştaş ve Jülide Yazıcı… Hepsi 13 kişiler, hepsi de bizim Kabataş Erkek Lisesi’nde okuyan öğrenci kardeşlerimiz… Van’daki deprem felaketini duyduklarında bir araya geldiler ve bir hafta boyunca gece gündüz çalışarak arkadaşlarının evlerinden getirdikleri yardım malzemelerini tasnif ettiler, kolilediler ve nakledilecek şekilde hazır hale getirdiler. Hele içlerinden biri olan arkadaşları İrem Altunkaynak ‘ın ailesinin de deprem bölgesinde olması ve verdikleri üzücü bilgiler onları daha fazla kamçıladı.
Dilekleri kendi yardımlarını kendileri götürerek birinci elden depremzedelere ulaştırmaktı. Ama yollardaki karmaşa sonu ulaşamayan yardım malzemeleri haberleri ile okulların yardımlarını direkt olarak yollayamayacakları tebliği onları durdurmak zorunda kaldı. Kabataşlılar Derneği yönetim kurulu başkanı Nabi Cücük’ten yardım istediler. O da gerekli yerlere danışarak bir çözüm buldu. Yardımların nakli, şartlar normale dönüp ortam biraz sakinleştikten sonra deprem bölgesindeki okullar açıldığında yine Van’a gidecekler ve beraberlerinde götürecekleri eğitim yardımını kardeş seçecekleri bir okula kendileri teslim edeceklerdi.
İlk parti olarak toplanan malzemeler koliler halinde kargoya teslim edildiği için kardeşlerimizin gönülleri de bir nebze olsa rahatladı. Onlar Kabataşlıydılar, Kabataşlı duyarlılığı ile çalıştılar ve bir insanlık sınavını başarı ile geçtiler. Ellerine sağlık  

 

       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...