YATILI OKUYAN KABATAŞLI
KARDEŞLERİMİZLE BİRLİKTE
“MOLIERE EFENDİ”Yİ İZLEDİK


Kabataşlılar Derneği Sosyal İşler Komitesi’nin organizasyonu ile 17 Kasım 2011 Perşembe akşamı Kabataş’ta yatılı okuyan kardeşlerimiz ile birlikte tiyatroya giderek “Moliere Efendi” adlı oyunu seyrettik.
Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun Beyoğlu Maya Sahnesi’nde geçen yıl oynadıkları “Selam Sana Shakespeare”den sonra bu yıl da başarılı bir şekilde sergiledikleri “Moliere Efendi” oyununu da büyük bir zevkle izledik.
“Selam Sana Shakespeare” oyununda olduğu gibi yine Boğaziçi Tiyatro Topluluğu oyuncularının birlikte yazdıkları, ünlü Fransız Komedi yazarı Moliere’nin hayatı ve oyunlarından örnekleri anlatan temsili okulumuz müdür başyardımcısı Emeti Akanpınar, Kabataşlılar Derneği yönetim kurulu üyeleri Yıldız Akarsu, Cevat Ongun ve Nejat Gözen de birlikte izlediler. Oyunun izleyicileri olarak temsil boyunca katıla katıla gülmekten kendimizi alamadık.
Aysel Yıldırım, Burak Akyunak, Duygu Dalyanoğlu, Eser Dilsöz ve İlker Yasin Keskin tarafından oynanan Moliere Efendi adlı oyun alkışlar içinde sona erdikten sonra hep birlikte bir anı fotoğrafı çektirerek onlara veda ettik.
Bugüne kadar Shakespeare ve Moliere’nin hem hayatlarından hem de oyunlarından örnekleri bize seyrettiren Boğaziçi Tiyatro Topluluğu seneye de ünlü tiyatro yazarımız Musahipzade Celal’in oyunlarını tanıtan bir eseri sergileyeceklerini müjdelediler.  

 

       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...