KASIM AYI “DOSTLAR KAHVESİ” YİNE
GENÇ KABATAŞLILARI BULUŞTURDU

Her ayın son Pazar günü yapmakta olduğumuz “Dostlar Kahvesi” adlı açık büfe kahvaltımızı bu ay da 27 Kasım 2011 Pazar sabahı okulumuz yemekhanesinde neşe içerisinde gerçekleştirdik.
Geçtiğimiz aylardaki kahvaltılarda olduğu gibi bu ay da “Dostlar Kahvesi”ne katılanların çoğunluğunu yine genç Kabataşlılar teşkil ediyorlardı. Tabii sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen ama her kahvaltıya katılarak memnuniyetle bizlerle beraber olan 1954-55-56 mezunu ağabeylerimiz de yine bizlerle birlikteydiler.
Açık büfenin yiyeceklerini bu ay mutfakta hazırlayan sayısının fazla olması sebebiyle erkenden yiyecek dolu tepsiler hazır olmuştu, okulda yatılı olan ve bizimle kahvaltıya katılan öğrenci kardeşlerimiz de bizi dört gözle bekliyorlardı.
Saat 11.00’i gösterdiğinde tepsiler taşındı ve hemen önünde sıraya giren katılımcılar her biri birbirinden lezzetli börekler, çörekler, poğaçalar, peynirler, zeytinler, yumurta ve sucuklarla tabaklarını doldurarak demli çaylar eşliğinde kahvaltıya başladılar. Bir taraftan da herkes geçen aydan beri görüşmediği arkadaşlarını bularak sohbet etmeye ve anı resimleri çektirmeye başladılar.
Havanın mevsim normallerine göre yine de dışarıda oturulacak gibi güzel olması sebebiyle tabaklarını bitirenler güne kantinin önünde deniz kenarında devam ettiler. Balık tutmaya meraklı olanlar da oltalarını hemen denize sallandırdılar. Ve yedik, içtik, havanın güzelliğinden faydalanarak birkaç saat deniz havası da aldıktan sonra bir sonraki ay 2011’in son “Dostlar Kahvesi”nde buluşmak üzere vedalaşarak okulumuzdan ayrıldık.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...